حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

تجربه سفر کاناپه‌گردی با CouchSurfing

کاوچ سرفینگ یا کوچ‌سرفینگ (به انگلیسی: CouchSurfing) به معنای کاناپه گردی یک سایت گردشگری است که به صورت یک شبکه اجتماعی و یکی از معروف‌ترین پرتال‌های گردشگری در اینترنت است که در زمینه «مهمان‌نوازی و اقامت رایگان» فعالیت می‌کند و چند سالی هست که بین ایرانیان به محبوبیت قابل توجهی دست یافته‌است.

کاناپه گردی9-couchsurfing

خلاقیت و نوآوری این شبکه، در عرصه گردشگری مجازی (e-tourism)می‌باشد و از جنبه کسب و کار نیز، یکی از نمونه‌های موفق کارآفرینی دیجیتالی (Entrepreneurship) است و در زمینه ایجاد و تقویت دوستی و تبادل فرهنگ و تجربه و کم کردن هزینه‌ها و آسان شدن مسافرت فعالیت می‌کند. کوچ‌سرفینگ، در واقع هیچ یک از خدمات بالا را خودش ارائه نمی‌دهد، بلکه با پشتیبانی دائمی از سایت و ارائه خدمات مجازی، فقط زمینه آشنایی کاربران با یکدیگر را فراهم می‌نماید.
این شبکه بر اساس “Hosting” و “Surfing” به معنای اقامت یک مسافر در منزل یک شخص بومی به عنوان مهمان‌ و به‌طور رایگان بوده و در زمانی که یک کوچ‌سرف بخواهد شهری به شهر دیگری برود، از طریق اینترنت با میزبان تماس خواهد گرفت و درصورت اعلام آمادگی میزبان، این سفر را انجام خواهد داد.

کوچ سرفینگ، کاناپه گردی یا اقامت رایگان در خانه میزبان‌های محلی

شما به این سطح از محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید. بخشی از محتوا مختص مشترکین دیزاین کلاب می‌باشد.

ورود یا عضویت

restricet content notice 3 دیزاین کلاب

خرید یا تمدید اشتراک | ورود یا عضویت

.: برای دانلود کاتالوگ آشنایی بامحتوای دیزاین کلاب اینجا کلیک کنید :.

جمع بندی

خدمات میزبانی در اینگونه سفرها رایگان است اما این بدان معنا نیست که میزبان باید برای مسافر پول خرج کند، در این سیستم، میزبان نباید برای فراهم کردن محل اقامت از میهمان درخواست پول کند، همچنین، میهمان نیز حق ندارد خرجی به گردن میزبان بگذارد و نباید از سیستم سوءاستفاده نماید، البته تقبل هزینه به صورت داوطلبانه مجاز است.
از بین افراد تنها ۸ درصد از سوی این سایت تأیید شده‌اند و حدود ۶ درصد هم از نظر اخلاقی ضمانت شده‌اند. اما بقیه اعضا (بیش از ۸۰ درصد اعضا) تأیید یا از نظر اخلاقی ضمانت نشده‌اند. شاید این موضوع کمی نگران‌کننده به نظر برسد چون فردی که به عنوان سفیر وارد این سایت می‌شود در واقع اعلام آمادگی می‌کند که میزبان دیگر سفیران باشد یا آن‌ها را در خانه خود بپذیرد. اما طرفداران کوچ‌سرفینگ بر این عقیده‌اند که “از سال ۲۰۰۴ تا اوت ۲۰۱۱ که بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ دیدار و میزبانی انجام شده و حتی یک مورد تخلف نیز گزارش نشده است.” در میزبانی سایت، به میزبانان توصیه گردیده که در قبول مهمان یا میزبان باید به رفرنس‌ها و فیدبکهایی که مهمانان و میزبانان قبلی به آن فرد داده‌اند توجه کرد تا با آگاهی و اطلاعات بیشتری اقدام شود.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *