حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

طراحی لباس فرم برای تعریف هویت

امروزه طراحی لباس فرم  ( uniform design) به یکی از المان‌های اساسی و مورد نیاز در هر مجموعه و ارگان تبدیل شده است. اهمیت استفاده از آن در برند‌سازی و تصویر‌سازی سازمان‌ها در ذهن مخاطبان غیر قابل انکار است و به همین دلیل مدت‌ها است که در هر مشاغل مختلف بکار می‌رود. لذا همه افراد و شرکت‌ها مانند ادارات دولتی، مدارس، بیمارستان‌ها، شرکت‌ها و… با توجه به نیازی که دارند سعی در استفاده از لباس فرم دارند. از آن‌جایی‌که لباس فرم هر شغل نشان دهنده هویت آن است باید در طراحی لباس فرم مشاغل دقت زیادی شود.

Professional uniform design طراحی لباس فرم 1 دیزاین کلاب

اهمیت طراحی لباس فرم

طراحی لباس فرم مشاغل می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای شکل‌گیری هویت سازمان در ذهن افراد باشد. تقاضای زیادی برای سفارش طراحی لباس فرم به‌دلیل فراگیر شدن استفاده از آن وجود دارد. به همین دلیل شرکت‌های زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند و همین موضوع باعث سردرگمی افراد شده است. سلام گرافیک یکی از مجموعه‌هایی است که در زمینه سفارش طراحی لباس فرم فعالیت دارد. پس از این‌که طراحی اولیه توسط مشتری تایید شد، می‌توان دیگر مراحل مانند خرید پارچه و دوخت را انجام داد. لذا علاوه‌بر نکاتی که در هنگام اجرای ایده برای طراحی لباس فرم باید مد‌نظر داشت، سایر مراحل مانند انتخاب جنس لباس و نوع دوخت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

مزایای طراحی لباس فرم

اگر از لباس های فرم مدارس و دانشگاه ها بگذریم، بیشتر افراد برای معرفی کسب و کار و جذب مشتری، تبلیغات مختلفی مانند طراحی بیلبورد، طراحی مجله، طراحی تابلو فروشگاهی و… انجام می‌دهند. استفاده از لباس فرم نیز یکی از روش‌هایی است که می‌تواند در شناساندن برند به مشتریان بسیار موثر باشد. استفاده از این راهکار مزایای خاصی دارد که ممکن است در سایر روش‌ها قابل پیاده‌سازی نباشد. از این‌رو بسیاری از سازمان‌ها ترجیح می‌دهند تا از لباس فرم برای کارکنان خود استفاده کنند.

  • ایجاد تاثیر مثبت در ذهن مشتریان
  • هویت‌بخشی به سازمان
  • افزایش شخصیت سازمانی
  • نشان‌دهنده ارزش و احترام مجموعه به برند
  • نشان‌دهنده نظم در یک مجموعه
  • افزایش میزان وفاداری کارکنان به مجموعه

مطالب مرتبط: طراحی لباس کار

اصول کلی در طراحی لباس فرم

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

جمع بندی

لباس فرم از اقدامات مهمی است که در هر محل کار و یا شرکتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرم‌های اداری ویژگی‌های خاص خود را دارند. لباس فرم‌های زنانه و مردانه طبق نظر مدیریت مجموعه طراحی شده و کارمندان موظف به تهیه آن هستند.

استفاده از فرم اداری به انسجام و نظم کادر مجموعه کمک بزرگی می‌کند. استفاده از لباس یک‌دست و مرتب در محیط کاری زیبایی خاصی برای کارمندان به همراه دارد. مراجعه‌کنندگان در اولین برخورد متوجه نظم حاکم بر فضای کاری شده و اعتماد بیشتری به آن مجموعه می‌کنند.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *