حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

لیسترین | Listerine

لیسترین

لیسترین (Listerine) برند مشهور دهانشویه در سراسر جهان است این برند آمریکایی توسط جوزف لارنس در سال ۱۸۷۹ به بازار عرضه شد. داستان لیسترین از آنجای شروع شد که دکتر انگلیسی جوزف لیستر با الهام از ایده‌های لوئی پاستور در مورد عفونت میکروبی، در سال ۱۸۶۵ نشان داد که استفاده از اسید کربولیک روی پانسمان‌های جراحی میزان عفونت پس از جراحی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. کار لیستر به نوبه خود دکتر جوزف لارنس، ساکن سنت لوئیس را به ایجاد یک فرمول مبتنی بر الکل برای یک داروی ضد عفونی کننده جراحی که شامل اوکالیپتول، منتول، متیل سالیسیلات و تیمول ترغیب کرد. لارنس به احترام لیستر، ماده ضد عفونی کننده خود را “لیسترین” نامید.

اگر موضوعاتی مثل مزیت رقابتی و جایگاه‌یابی برند برایتان جذاب است،‌ احتمالاً‌ داستان لیسترین را دوست خواهید داشت.

شیشهٔ مایع ضدعفونی لیسترین – عکس از National Museum of American History

تاریخچه لیسترین | از مایع ضدعفونی تا محصولی برای شستشوی دهان

[um_loggedin] امروز مردم در سراسر دنیا لیسترین را به عنوان یک برند آمریکایی دهان‌شویه می‌شناسند. اما لیسترین کار خود را در قرن نوزدهم (سال ۱۸۷۹) با تولید مواد ضدعفونی جراحی شروع کرد.

روش انتخاب نام برند لیسترین هم جالب بوده است. ژوزف لارنس تولیدکنندهٔ لیسترین، برند محصول خود را بر مبنای نام یک ژوزف دیگر، یعنی ژوزف لیستر (Joseph Lister) ساخت. لیستر، از پیشگامان ضدعفونی در جراحی بود و پزشکان نام او را می‌شناختند. بنابراین، کاملاً منطقی بود که تولیدکنندهٔ مواد ضدعفونی، ترجیح دهد محصول خود را به جای لارنسین، لیسترین بنامد.

بازاریابی و فروش لیسترین

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *