حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

سرویس‌های آگهی استخدام | Recruitment

طبق بررسی ها افراد برای این که بتوانند شغل مناسب خود را پیدا کرده و مشغول به فعالیت شوند یکی از گزینه هایی که دارند این است که به سایت های کاریابی مراجعه کنند. مثلا افرادی که ساکن تهران هستند به مراکز کاریابی تهران مراجعه می کنند تا بتوانند متناسب با تخصص و مهارتی که دارند با کارفرماهای متقاضی آشنا شوند و با آنها ارتباط برقرار کنند. یا کسانی که مایل هستند در دیگر کشورها فعالیت داشته باشند معمولا به کاریابی بین الملل مراجعه می کنند؛ این مراکز که ممکن است به صورت فیزیکی و حضوری به افراد خدمات ارائه کنند و یا به صورت سایت کاریابی فعالیت داشته باشند واسط بین کارفرما و متقاضی استخدام است؛ آنها معمولا می توانند رابط بین این دو گروه باشند و افراد را به کارفرماها بر اساس رزومه ای که به مرکز یا سایت کاریابی تحویل داده شده است معرفی کنند و امکان استخدام یا تامین نیرو را برای هر دو گروه فراهم کنند.

معمولا کسی که صاحب ایده اصلی کسب و کار نوپا یا استارتاپ است، برای انجام امور خود و تبدیل ایده خلاقانه ای که در اختیار دارد به کسب و کار پردرآمد و سودده نیاز به همکاری با سایر افرادی دارد که بتوانند به وی در اجرای ایده جدیدش کمک کرده و در رسیدن استارتاپ به اهداف از پیش تعیین شده نقشی ایفا کنند؛ بنابراین در این قسمت، صاحب ایده کسب و کار یا استارت آپ می تواند در نقش کارفرما ظاهر شده و از مراکز یا سایت کاربری درخواست معرفی افرادی صاحب صلاحیت و شایسته برای انجام آمورش داشته باشد.

با وجود سایت ها و پلتفرم های خوب استخدامی در کشور مان می توان گفت که پلتفرم های استخدامی و کاریابی خیلی وقت است که جایگزین روش های سنتی کاریابی همچون روزنامه ها شده اند و دیگر کمتر کسی برای پیدا کردن کار مورد نظرش به روش های سنتی مراجعه می کند.

از برتری سایت های استخدامی می توان به این موارد اشاره کرد که هم به سرعت قابل دسترسی هستند و هم مهم تر از آن شما می توانید کار مناسب با اهداف، علاقه و تخصص خود را به راحتی در آن پیدا کنید. این در حالی است که با مراجعه به نیازمندی های روزنامه ها شما روند خیلی پیچیده تری را پیش روی خواهید داشت.

سایت های استخدامی علاوه بر اینکه مزایای بسیاری برای کارجویان دارند، برای کارفرمایان نیز بسیار سودمند خواهد بود. از این نظر که کارفرمایان خیلی راحت و سریع و با صرف کمترین زمان می توانند آگهی های خود را ثبت کنند و دیگر ویژگی هایی از این قبیل که در انتهای مقاله آنها را بیشتر بررسی خواهیم کرد؛

recruitment آگهی استخدام آنلاین

مزیت های سایت های استخدامی

چرا باید از سایت های استخدامی استفاده کنیم؟ سایت های استخدامی کشور چه مزیت هایی دارند که ما آن ها را جایگزین روش های سنتی کاریابی کنیم؟ آیا می توانیم با استفاده از آنها شغل مورد نظر خود را پیدا کنیم؟ در ادامه تعدادی از معیار های مهم و منحصر به فرد این سایت ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

بکار گیری عنصر سرعت در جست و جو

یکی از مزیت های سایت های استخدامی و کاریابی این است که شما می توانید با فیلترگذاری مناسب به راحتی و با سرعت بالا آگهی های موجود در زمینه کاری خود را پیدا کرده و با چند کلیک ساده با شرکت و کارفرمایان مورد نظر ارتباط برقرار کنید و می توان گفت که چرخه انجام این فعالیت برای هر شغلی با استفاده از این روش بسیار هدفمند خواهد بود.

صرفه جویی در هزینه و زمان

اگر کارجویان و کارفرمایان را دو روی یک سکه در نظر بگیریم، می توان گفت که یکی از مهم ترین عناصری که برای هر دو اهمیت ویژه ای دارد زمان است. با مراجعه به سایت های استخدامی، دیگر نیازی نیست که کارجویان وقت خود را همچون روش های سنتی برای پیدا کردن روزنامه ها و آگهی های آنها تلف کنند، بلکه تنها با انجام چند حرکت ساده می توانند شغل مورد نظرشان را در پلتفرم های استخدامی پیدا کنند.

از سوی دیگر کارفرمایان نیز دیگر نیازی نیست که به سراغ روش های سنتی مانند روزنامه و یا حتی سایت های کم بازدید بروند. آنها هم می توانند با استفاده از سایت های استخدامی مناسب روند فعالیت قرار دادن آگهی را به صورت کاملا هدفمند و با صرف کمترین زمان و هزینه ای انجام دهند و از بازخورد مناسبی برخوردار شوند.

ساخت رزومه حرفه ای به صورت آنلاین و سریع

از چالش های مهمی که کارجویان با آن رو به رو هستند می توان به این مورد اشاره کرد که اطلاعات کافی در مورد تهیه یک رزومه مناسب را ندارند. اصلا نمی دانند رزومه را چطور باید نوشت یا اینکه در رزومه به چه چیزهایی باید اشاره کرد.

یکی از مزیت های سایت های استخدامی این است که فرم های آماده و استانداردی برای ساخت رزومه دارند که کافیست کارجو فقط اطلاعات خود را مرحله به مرحله در آن فرم ها وارد کند و به سادگی یک رزومه کامل و مناسب را برای خود بسازند.

در نهایت نیز بخش های اختصاصی در سایت تعبیه شده است که از طریق آن می توان رزومه را در اختیار شرکت ها و کارفرمایان قرار دهند.

پیدا کردن شغل بدون مهارت و تخصص

از دیگر مزیت های سایت های استخدامی می توان به این مورد اشاره کرد که بسیاری از آگهی های درج شده در آن برای کارجویانی است که مهارت خاصی ندارند!

شاید برایتان سوال شده که چطور این مسئله امکان پذیر است؟ در جواب این سوال می توان گفت که در این سایت ها آگهی هایی برای جذب کارآموز در زمینه های مختلف با مدت زمانی گوناگون (به عنوان مثال دوره سه ماهه) وجود دارد، که افراد می توانند با استفاده از آن مشغول به کار شوند و حتی پس از اتمام دوره کارآموزی در آن شرکت استخدام شوند.

استخدام آسان

از مهمترین و جالبترین  ویژگی هایی که در آگهی های سایت های استخدامی وجود دارد این است که سخت گیری چندانی در این آگهی ها دیده نمی شود!

در بسیاری از آنها معیار هایی همچون سن و جنسیت از اهمیت چندانی برخوردار نیست! همینطور برای کارجویان آقا به معیار های همچون کارت پایان خدمت و از همه مهمتر سابقه کار کمتر پرداخته شده است!

چون بسیاری از شرکت هایی که در پلتفرم های استخدامی آگهی می دهند به دنبال افراد کار بلد هستند و به مسائل حاشیه ای توجهی نمی کنند. در حالی که اگر شما دارای مهارت و تخصص خاصی باشید به راحتی و حتی بدون داشتن تحصیلات عالیه می توانید شغل مور نظر خود را بیابید.

ارتباط چندگانه در مدت زمان کوتاه

کارجویان می توانند به راحتی و بدون نیاز با هماهنگی تلفنی با شرکت مورد نظر از طریق پلتفرم های استخدامی رزومه خود را برای آنها ارسال کنند. البته محدودیت هایی در این زمینه وجود دارد مانند تعداد ارسال رزومه برای چندین شرکت، که با پرداخت هزینه بسیار کمی می توان این محدودیت ها را رفع کرد.

و به این ترتیب کارجو می تواند بون اینکه وقتش گرفته شود رزومه را برای چندین شرکت ارسال کرده و منتظر برقراری تماس آنها برای شروع همکاری باشد.

راه‌اندازی کسبُ‌کار شخصی

خب حالا وقتشه بریم و ببینیم در ایران و جهان چه استارت آپ های در این حوزه تشکیل شده اند و به کارفرمایان و کارجویان خدمات ارائه می‌دن؛ با من همراه باشید؛

[um_loggedin]

همانطور که گفته شد کاریابی برای استارتاپ ها از طریق سایت های کاریابی به دلایلی مانند صرفه جویی در وقت، سهولت کار و… بهتر است و امروزه نیز بسیاری از متقاضیان کار از طریق این سایت ها اقدام به پیدا کردن کار در استارتاپ ها و شرکت ها می کنند. در ادامه به سایت های خوب و متعبر در ایران و جهان اشاره خواهیم داشت؛

استارتاپ ایرانی استخدام و کاریابی

عنوان

توضیحات

تاسیس

بنیان­گذار

آدرس سایت

 جابینجا

معرفی فرصت های شغلی به جویندگان کار و یا جویندگان کار به شرکت‌ها و استارتاپ ها

محمدرضا خانی

https://jobinja.ir/

 جاب ویژن

جاب ویژن با در نظر گرفتن توانمندی‌ها، ویژگی‌های شخصیتی و علائق، فرصت‌های شغلی مناسب را به شما پیشنهاد می‌کند

http://jobvision.ir/

 کاربانک

بانک اطلاعاتی جامعی از رزومه‌ها و فرصت‌های شغلی

http://karbank.ir/

 رزومه ساز

رزومه ساز آنلاین فارسی و انگلیسی

1395

محمد شایسته فر

https://cvbuilder.me/

 اسکیل ما

شبکه اجتماعی که کاربران در آن خود، هنر و مهارتهایشان را به دیگران معرفی می‌کنند

محمد روحانی نژاد

https://www.skillema.ir/

کارجو پلاس

پلتفرم برگزاری آزمون های ارزیابی فارغ التحصیلان دانشگاهی، کارآموزان و کارجویان برای معرفی به کارفرما و استخدام

1396

فراز کاف، سینا ملکی، سجاد هاشمیان

http://www.karjoo.plus/

 اتباکس

بانک رزومه‌ها، نمونه‌کارها، شرکت‌ها و فرصت‌های شغلی

پویا صادقی

https://atbox.io/

 کارنما

آگهی نامه اینترنتی تخصصی استخدام و اشتغال

http://www.karnoma.com/

 بیکار

بیکار، موتور جستجوی هدفمند (مکان محور) کار و آگهی استخدام و متخصصین با استفاده از اطلاعات مکانی می باشد

1395

سروش اسیوند

https://biikar.com/

 کاربین

اطلاع از آخرین فرصت‌های شغلی در شرکت‌های ایرانی و بین‌المللی

https://mykarbin.com/

چکاره‌ای

بانک اطلاعات متخصصین، صاحبان کسب و کار و فرصت‌های شغلی

http://chekarei.com/

 کارنامک

سامانه‌ی اعلام فرصت‌های شغلی، ثبت و ارسال رزومه

1395

دانا اژدری

https://karnamak.ir/

 نهان توان

سامانه‌ای که به معرفی فرصت‌های شغلی برای افراد معلول و کم توان می‌پردازد

http://nahantavan.ir/

ایروتکس

استخدام مهندس در شرکت های داخلی و بین المللی، برون سپاری پروژه ها و مناقصات آنلاین

1397

محمد امام زاده

https://irotecs.com/

دوپرو

ل ارتباطی بین طراحان و کارفرما که به کارفرما اجازه می‌دهد از بین طراح های ارائه شده توسط طراحان، طرح موردنظرش را انتخاب کند

1396

عاطفه ثقفی، ندا طیبی

https://dopro.ir/

تیمی

ربات تیم سازی برای کسب و کار های نوپا

https://teami.me/

جامعه هکران ایران ایفنو

جامعه هکران کلاه سفید و ارائه‌ی خدمات امنیت و ارزیابی امنیتی

1397

مهدی اشراقی

https://www.ifno.net/

 دیزاینو

ارائه دهنده‌ی خدمات چاپ، طراحی گرافیک، عکاسی صنعتی و هنری، موشن گرافیک، تیزر تبلیغاتی و واقعیت افزوده و مجازی

https://designoo.ir/

تواناشو

وب سایت آموزشی با تمرکز بر تقویت دانش و توانمندی افراد فعال در حوزه کسب و کار و مشاغل خانگی

1396

علیرضا احدی

https://tavanasho.com/

جاب

بستر ساخت رزومه و جست وجوی فرصت های شغلی

1397

محمدرضا مولوی، مجید مبینی

https://job.ir/

 پروفایل سنتر

پلتفرم هوشمند استعدادیابی شغلی، مشاوره، هدایت تحصیلی و شغلی

1397

شهرام ثبوتی پور

https://profile.center/FA

 کاریکس

پلتفرم ارتباط سریع و بیواسطه با افراد متخصص

1393

شرکت همگام پردازش

https://hamgampardazesh.ir/

پارسه جاب

بانک اطلاعاتی آگهی استخدام و معرفی فروشگاه ها و نمایندگی شرکت ها

1397

امیرمسعود صولتی، علیرضا سیدی

https://www.parsejob.ir/

 

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *