حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

نرم‌افزارهای طراحی کفـش

کیف و کفش ها یکی از مهمترین قسمت ها در استایل هر شخص است، شما چه بخواهید به یک مهمانی رسمی بروید و یا یک پیاده روی معمولی نیاز به پوشیدن کفش دارید، همین موضوع باعث شده است که صنعت مد و فشن و شرکت های مختلف تولیدی کفش، نیز دست به کار شده و کفش هایی متناسب با موقعیت های مختلف طراحی، تولید و به بازار عرضه کنند.

مبحث طراحی کیف و کفش علاوه بر رفع نیاز افراد، یک فعالیت هنری نیز است، بنابراین طراحان خوش ذوق زیادی در این زمینه فعالیت دارند و به دلیل این که معمولا متریال ساخت کیف و کفش یکی هستند و مهارت های مشابه به هم رو نیاز دارن، ما اونها رو یک رشته در نظر گرفتیم؛

{مقاله مرتبط: معرفی رشته طراحی کیف و کفش }

هر ‌قدر در طراحی کفش حرفه‌ای باشید، دانش در نرم‌افزارهای طراحی کفش در پیشروی کارهای شما نقش موثری دارد. بعد از مطلب چگونه طراح کفش شویم، حالا نوبت این است که با نرم‌افزارهایی که در فرآیند طراحی کفش استفاده می‌شوند آشنا شویم.

در این مقاله قرارِ که با ابزارها و نرم افزارهایی که برای طراحی کفش ازونها استفاده میشن بیشتر آشنا بشیم، با من همراه باشید؛

همیشه آدما در طول تاریخ تمدن، در جستجــوی راه‌ی برای زندگــی بهتــر و راحــت‌تر بوده و هستــن و همین خصوصیــت کمال گرایــی و آرمانــی فکــر کــردن انسان‌ها، باعث به وجــود اومدن پـدیـده های اکتسابـی مثل علم، هنر، فرهنگ و تمدن شــده؛  پــررنــگ شدن نقش حرفــه و مهــارت و ارتباط تنگاتنــگ اون با اقتصــاد و سطح رفاه اجتماعی، باعث به وجود اومدن انقــلاب صنعتی شده و یافتن راه‌های جدید و خلاقانه برای حل کردن مشکلات اون هم به‌گونه‌ای که نیازهای مردم در اولویـت قرار بگیـره موضوعـیِ که “تفکـر دیزاین” به ما گـوش‌زد مـی‌کنه؛ 
ما در مدرسـه دیـزاین مهـارت‌ها و رشته‌های دیزایــن محــور رو بررسی می‌کنیم و سعــی داریم فرهنگ دیزاین در زبان فارسی رو گسترش بدیم؛

این‌روزها سطح نگرش در فعالیت‌های مختلف تغییر کرده است. با صنعتی شدن کشورها روش‌های سنتی و دستی گذشته، در پایین میدان قرار گرفته‌اند. صرف مدت زمان طولانی، هزینه بالا، خطای انسانی از جمله معایب روش‌های سنتی طراحی کفش است.

پس برای عملی‌کردن ایده‌های خود سعی کنید از راه‌های جدید و پیشرفته استفاده کنید. دنیای تکنولوژی حرف اول را می‌زند. پس نباید آن را نادیده گرفت. نیاز به استفاده از نرم‌افزار نه تنها سرعت عمل و دقت را بالا می‌برد، بلکه هر طرحی را امکان‌پذیر می‌کند.

نرم‌افزار طراحی کفش شوِی مستر shoe master

نرم افزار Shoemaster سنتی ترین راه حل CAD ما برای مهندسان الگوی 2 بعدی شامل ورودی استانداردهای موجود ، درجه بندی پیشرفته و انتقال سبک. راه حل عالی برای درجه بندی الگوی دو بعدی شامل ورودی به سبک 2 بعدی و تولید الگوی خودکار برای پارچه های چرمی و مصنوعی مناسب است ، این نرم افزار مقدار متریال مورد استفاده و دور ریز متریال را به صورت خود کار برای کار ها محاسبه میکند

shoemasterنرم افزار طراحی و دیزاین کفش

این ابزار مدیریت داده شامل ماژول هایی برای مدیریت کنترل تولید و هزینه یابی با استفاده از کار تولید شده در مهندسی ، طراحی و نرم افزار APA II Shoemaster است. این آخرین ابزار مدل سازی بصری قدرتمند جایگزین تمام عملیات دستی معمول برای ساختن یا ترکیب دوام برای ایجاد هر شکل مورد نیاز می شود. این آخرین نرم افزار محبوب مدل سازی ، یک راه حل سریع و آسان برای مجسمه سازی ماندگاری جدید از یک یا دو شکل ترکیبی موجود ارائه می دهد. نرم افزار تخصصی 3D که کلیه توابع مدل سازی ، نمونه سازی و تولید قالب پاشنه را ارائه می دهد نرم افزار تخصصی 3D برای طراحی و مهندسی کفی ها و قالب های سنتی و پیچیده. راه حل مناسب برای مهندسان الگو ایجاد کیف و لوازم جانبی شامل کلیه ابزارهای ورود الگو و توسعه سبک. یک راه حل قدرتمند برای تجزیه و تحلیل و مقایسه اسکریپت های سه بعدی و ماندگار. این نرم افزار شامل کلیه ابزارهای اندازه گیری و اصلاح برای ایجاد ماندگاری اختصاصی برای مشتری یا نیازهای خاص بیمار است.

نرم افزار shoemaster یک نرم افزار از خانواده نرم افزار های cad/cam می باشدکه یک راه حل همه کاره را برای تمام جنبه های فرآیند تولید کفش فراهم می کند و همه توابع را ارائه می دهد.

Shoemaster  یک سیستم CAD / CAM مختص است که راه حل های 2D/3D را برای صنعت کفش ارائه می دهد. راه حل های که توسط کفاشگران سنتی طراحی شده اند ، شامل کلیه ابزارها و قابلیت های مورد نیاز برای طراحی ، توسعه و مهندسی انواع کفش ها می باشد. این سیستم باعث کاهش هزینه ها ، بهبود کیفیت و افزایش بهره وری می شود. بر اساس فناوری اثبات شده توسعه یافته طی چهار دهه ، این نرم افزار در سراسر جهان در بیش از 600 شرکت بزرگ کفش سازی ، توسط مجموعه ای از مشتریان دیرینه ، مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات نرم افزاری دامنه نرم افزار Shoemaster تمام جنبه های فرآیند تولید کفش را در بر می گیرد و کلیه عملکردهایی را که صنعتگران مدرن کفش سازی به آن نیاز دارند ، ارائه می دهد.

Shoemasterخود را در صف مقدم فناوری CAD / CAM قرار می دهد تا نرم افزاری همه کاره ارائه دهد که برای کاربر معاصر نتیجه ایجاد کند. محدوده ابتکاری ما در زیر ذکر شده است: یک سیستم مهندسی الگوی  2D/3Dقدرتمند شامل یک سیستم درجه بندی کامل- آخرین سیستم مسطح پیشرفته و تمام توابع موجود در Shoemaster Classic و Esprite

از ویژگی‌های کاربردی نرم افزار طراحی کفش shoemasterمی‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یادگیری آسان برای تمامی افراد
 • آزمایش ایده‌های بیشتر و کاهش تعداد نمونه‌های فیزیکی
 • تولید نمونه‌های اولیه مجازی
 • نمونه‌سازی سریع داده‌ها و انتقال دقیق ایده‌های طراحی به تولید
 • ارائه اطلاعات با کیفیت محصول برای انتقال به ERP، PLM و سایر زیرساخت‌های فناوری اطلاعات تجاری.
 • کاهش هزینه‌های تولید

این نرم‌افزار یک سیستم ابتکاری است که هزینه‌ها را کاهش، کیفیت را بهبود و بهره‌وری را افزایش می‌دهد.

 

نرم‌افزار طراحی کفش icad3d

ICad3d+ اولین نرم افزار طراحی کفش و مهندسی الگو است که دو محیط کاری را در یک برنامه واحد، سه بعدی مجازی و دو بعدی فنی که به طور همزمان کار می کنند، جمع آوری می کند.

بهترین جایگزین مجازی را برای طراحی سنتی و مهندسی الگو انتخاب کنید، که هم زمان پردازش و هم منابع مادی و انسانی شرکت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

واردات طیف گسترده ای از فرمت ها

HOR, LST, STL, IGS, SEC, OBJ, etc

صاف کردن هر شکل آخر از جمله چکمه و نیم بوت به روشی کاملا دقیق و مطمئن

آموزش طراحی لباس , طراحی کفش , مجلات مد و فشن

از کاغذ تا طراحی مجازی

طراحی بر روی آخرین دیجیتال با ICad3D + به همان سادگی است که بر روی آخرین واقعی طراحی کنید

می توانید از طرح های مدل یا تصاویر به عنوان مرجع برای ترسیم خطوط استفاده کنید

طراحی زیره و پاشنه

Icad3D+ هر نوع کفی (ورزشی، سکو، گوه و غیره) و پاشنه را به سرعت و به راحتی ایجاد می کند.

آموزش طراحی لباس , طراحی کفش , مجلات مد و فشن

ایجاد قطعات و ضخامت

این امکان را به شما می دهد تا به سرعت تمام قطعات مدل را با انتخاب دنباله خطوط یا با کلیک کردن بر روی یک نقطه در داخل قطعه ایجاد کنید.

تزیینات و لوازم جانبی

این امکان ایجاد لوازم جانبی با هر شکل، مواد و پیچیدگی را فراهم می کند

لوازم جانبی انتخاب شده را می توان به مدل اضافه و تنظیم کرد و می توان آنها را تغییر اندازه و چرخاند، یا حتی به طور خودکار چندین شی را با فاصله ثابت توزیع کرد.

طیف گسترده ای از لوازم جانبی را می توان به طور خودکار ایجاد و اعمال کرد، مانند توری یا زیپ

آموزش طراحی لباس , طراحی کفش , مجلات مد و فشن

مواد و گزینه های بی پایان

Icad3D+ برای سرعت بخشیدن به ایجاد هر نوع ماده (چرم، لاستیک، چرم، فلز، نگین، کریستال و غیره) در هر رنگی طراحی شده است.

این به شما امکان می دهد با یک کلیک ساده مواد را روی هر قسمت از مدل اعمال کنید و فوراً ترکیبات بی پایانی از مواد را در رنگ های مختلف بر روی همان طرح کفش ایجاد کنید.

آموزش طراحی لباس , طراحی کفش , مجلات مد و فشن
 

از سری ویژگی های کاربردی نرم افزار ICad3D+

 • وجود یک سری طرح‌های از پیش آماده و تمرکز بر روی جزییات
 • امکان سازماندهی جزییات کفش از جمله کف، پاشنه و سایر لوازم جانبی
 • ارائه رنگ و متریال در کفش
 • دقت کامل در طراحی تمامی کفش‌ها از جمله بوت، صندل و …
[um_loggedin]

تکنیک چاپ بر روی کفش با نرم‌افزار inkXE

اگر به‌دنبال نرم‌افزاری هستید که تکنیک‌های چاپ متعدد کفش را برای شما فراهم کند، inkXE است. به راحتی می‌توانید طرح، نماد یا برچسب دلخواه خود را بر روی طرح نهایی اعمال کنید. نرم افزار طراحی کفش inkXE ابزاری ایده‌آل و مناسب برای مشاغل است. با طراحی کفش و شخصی‌سازی ویژگی‌های آن، مطابق با نیازهای هر کاربر سروکار دارد. این برنامه شامل ویژگی‌های اساسی و پیشرفته برای طراحی کفش است. این برنامه اجازه چاپ مستقیم طرح بر روی کاغذ را در کنار روش‌های استخراج گیری دیجیتالی، فراهم کرده است.

تصاویر گرافیکی بر روی کفش در نرم‌افزار طراحی کفش inkXE
تصاویر گرافیکی بر روی کفش در نرم‌افزار طراحی کفش inkXE

از سری ویژگی های کاربردی نرم افزار inkXE

 • انعطاف پذیری لازم برای استفاده از هر روش چاپی بر روی کفش
 • الگوهای بی‌شمار طراحی کفش در موضوعات مختلف و ویرایش آن برای ارائه بهترین تجربه طراحی نرم افزار کفش
 • بارگذاری تصاویر آماده در نرم‌افزار
 • امکان چاپ نامنظم بر روی سطوح ناهموار کفش
 • امکان پیش نمایش کفش‌های به صورت سه بعدی

محاسبه هزینه‌ها و زمان تولید قطعات و محصول با نرم افزار طراحی کفشRomans CAD

Romans CAD یکی از بهترین نرم‌افزارهای CAD است که در تجارت کفش و کالاهای چرمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نرم افزار Romans CAD تمام مراحل فرآیند توسعه 3D / 2D / PDM شما را پوشش می‌دهد. با این جریان شما می‌توانید به تمامی جزییات طراحی کفش دستیابی داشته‌ باشید. یکی از مهم‌ترین ویژگی این نرم افزار که آن را از سایر نرم‌افزارها متمایز کرده است فرآیند PDM  است. در این جریان شما می‌توانید تمامی هزینه‌ها و زمان تولید قطعات و محصول کفش خود را محاسبه کنید.

از سری ویژگی‌های کاربردی نرم افزار Romans CAD

 • کاهش هزینه
 • عملکرد سریع
 • محاسبه زمان تولید قطعات کفش
 • محاسبه هزینه تولید کفش
 • قابل تنظیم توسط نیازهای کاربران
 • استفاده از ابزارهای مدرن برای طراحی

قالب‌سازی کفش با نرم‌افزار طراحی کفش Delcam Crispin

بخش قالب‌سازی کفش، به تنهایی به طراحی و مهارتی تخصصی نیاز دارد که آن با Delcam Crispin امکان پذیر است. نرم‌افزارهای طراحی کفش صرفا در بخش الگو و طراحی دو بعدی و سه بعدی خلاصه نمی‌شوند. طراحی قالب کفش، یکی از پیچیده‌ترین و مهم‌ترین قسمت کفش است. گاهی اوقات در بعضی از طرح‌ها امکان استفاده از قالب‌های از پیش آماده فراهم نیست. پس در اینجا قالب منحصر به فرد خود را، خودتان طراحی کنید.

این نرم‌افزار یکی از قدرتمندترین ابزار در زمینه طراحی کفش، مهندسی و قالب‌سازی آن می‌باشد. از جمله برندهای بزرگی که از این نرم‌افزار در طراحی های خود استفاده می‌کند، nike است. قالب‌ کفش خود را دقیق و منحصر به فرد طراحی و مهندسی کنید.

ساخت قالب کفش در نرم‌افزار طراحی کفش Delcam Crispin
ساخت قالب کفش در نرم‌افزار طراحی کفش Delcam Crispin

از سری ویژگی های نرم افزار Delcam Crispin

 • ایجاد الگوی خیلی دقیق در کم‌ترین زمان
 • تغییر طراحی‌های خود با بالاترین دقت
 • ویرایش الگو‌ و امکان تغییر سایز
                  Delcam Crispin shoemaker
Delcam Crispin shoemaker

نرم‌افزارهای صنعتی در طراحی کفش ورزشی

نیاز به طراحی یک محصول صرفا در نرم‌افزار مختص به آن خلاصه نمی‌شود. یک سری نرم‌افزارهای مشترک در طراحی محصولات وجود دارند که می‌تواند کاربرد یکسانی برای آنها داشته باشد. نر‌م‌افزارهایی که هم در طراحی صنعتی، معماری و هم در طراحی کفش ورزشی. از سری نرم‌افزارهای ‌پرکاربرد RHINO  و grasshopper است.

نرم‌افزار طراحی سه‌بعدی RHINO یا به عبارت دیگر نرم‌افزار طراحی صنعتی است. برای مدل‌سازی صفحات و حجم‌های پیچیده از راینو استفاده می‌شود. نرم افزار راینو یک نرم افزار مدل‌ساز سه‌بعدی بسیار قوی است که توسط شرکت مک نیل عرضه شده است. این نرم افزار بر خلاف نرم‌افزارهایی چون revit ،3dmax و….. که بر پایه مش کار‌ می‌کنند، دقیق‌تر است.

[/um_loggedin]

جمع بندی

با صنعتی‌شدن کشورها، در روش طراحی و تولید کفش نیز تغییراتی ایجاد شده است. از ابزارآلات و نرم افزارهای پیشرفته برای تولیدات کفش استفاده می‌شود که بازدهی مناسبی را ایجاد کرده است. نرم‌افزارهای مختلفی برای طراحی کفش وجود دارد. هر نرم‌افزار با توجه به نوع طراحی و کاربرد آن در کفش مورد ‌استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین نکته این‌است که شما نسبت به نیاز خود در طراحی شناخت کافی و دقیق داشته باشید.

اگر قرار است کفش کلاسیک زنانه و یا مردانه طراحی کنید نرم‌افزارهایی چون shoemaster  وICad3D+  انتخاب خوبی هستند. اگر طراح کفش ورزشی هستید، به نرم افزار تخصصی‌تری نیاز دارید. برای طراحی پوسته‌های خاص و زیره‌های منحصر به فرد کفش‌های ورزشی به دقت RHINO و grasshopper  نیاز دارید.

قالب‌سازی کفش با دقت بالا و جزییات دقیق با Delcam Crispin امکان‌پذیر است. برای طراحی گرافیکی بر روی کفش و چاپ یک سری تصاویر خاص، نرم افزار inkXE را فراموش نکنید. اما اگر بدنبال محاسبه هزینه برای تولید قطعات و محصولات کفش هستید، بهترین انتخاب، نرم افزار Romans CAD  است.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *