حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

خودرو پورشه 911

خودرو پورشه 911

پورشه ۹۱۱ (به آلمانی: Porsche 911) یک خودروی اسپرت محصول شرکت پورشه آلمان است. پورشه ۹۱۱ اولین خودروی اسپرت دنیا است. این خودرو دارای طراحی شناخته شده می‌باشد و موتور آن در عقب خودرو قرار می‌گیرد. ۹۱۱ براساس طرح‌هایی ساخته شد که فردیناند الکساندر پورشه، نوه بنیانگذار کارخانه پورشه، در دهه پنجاه میلادی کشیده بود.

از زمان معرفی این خودرو در سال ۱۹۶۳، تا کنون شش نسل از این خودرو ساخته شده‌است. با وجود تغییرات زیاد فنی، ساختار و ظاهر خودرو تا حد زیادی حفظ شده‌است.

پورشه 911 (تلفظ اصلی کد به‌صورت نُه-یازده؛ ۱۱-۹) یک خودروی اسپرت دودر با ظرفیت کابین ۲+۲ است که از سیستم انتقال قدرت محور عقب استفاده می‌کند. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد 911 که در مدل‌های مختلف با طرح بدنه‌ی کوپه، کروک، تارگا و اسپیدستر تولید می‌شود، نصب پیشرانه‌ی ۶ سیلندر تخت در پشت محور عقب است. اولین مدل از پورشه 911 سال ۱۹۶۳ عرضه شد و تمام نسل‌های دیگر این خودرو تا امروز، همیشه با طرح موتورعقب تولید می‌شوند؛ درحقیقت طراحی و نمای کلی بدنه به‌همراه نصب پیشرانه در محور عقب، امضای قدیمی پورشه برای این مدل محسوب می‌شود. تا سال ۱۹۹۸، پیشرانه‌ی پورشه 911 هواخنک بود اما از نسل 996 تا امروز، رادیاتور هم به مجموعه‌ی قوای محرکه اضافه شده است. پورشه 911 به‌عنوان یکی از موفق‌ترین خودروهای دنیای موتوراسپرت، در انواع مسابقات پیست، رالی و… مقام اول را برای تیم‌ها و راننده‌های مشهور کسب کرده و همچنان هم بنچمارک یک خودروی اسپرت با کاربرد بی‌دردسر در رانندگی روزانه است. به‌طور خلاصه و کلی، از سال ۱۹۶۳ تا ۲۰۱۹، هشت نسل از این مدل عرضه شده است.

تبلیغات پورشه 911

در نظرسنجی بین‌المللی سال ۱۹۹۹ برای جایزهٔ خودروی سده، ۹۱۱ پنجم شد و تنها خودرویی در ۵ خودروی اول بود که همچنان تولید می‌شد. این خودرو از قدیمی‌ترین خودروهای اسپرتی است که هنوز در حال تولید است. مدلهای مختلفی مانند ۹۱۱ کلاسیک، ۹۱۱اس، و carrera RS بر پایه این مدل تولید شده‌اند.

نام این خودرو در ابتدا قرار بود که پورشه ۹۰۱ باشد. اما شرکت پژو به این دلیل به شرکت پورشه اعتراض کرد و مدعی شد که همه کدهای سه رقمی که وسط آنها (۰) است متعلق به شرکت پژو است و از همین رو پورشه با جایگزین کردن عدد ۰ با ۱ این مشکل را برطرف نمود.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *