حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

ماکی هستیم و چرا اینجاییم؟

سلام! امیدوارم که حالت خوب باشه، عالیه که در این صفحه هستی، منم شگفت زده ام چون می خوام بگم که چرا جای درستی رو انتخاب کردین. بدون هیچ اغراقی تنها دلیل حضور ما در اینجا، شما هستید. نمی‌دونم دنبال چی بودی که به اینجا گذرت خورده اما همین اول بگم خیلی خوشحالیم که در این سایت هستی و داری از مطالب‌ش استفاده می‌کنی؛ نوشته این صفحه بیشتر داستان شکل گیری، شفاف سازی اهداف، مأموریت‌ها و چشم انداز این سایته؛ ممنون که همراه ما هستی.

مدت زیادی نمی‌گذره از وقتی که اینترنت در سطح دنیا ارتباطات عمیقی به وجود آورده بین آدما و فعل تولیدمحتوا در فضای دیجیتال بسیار مورد توجه قرار گرفته و از طرفی کمتر کسی رو می‌تونیم ببینیم که بااین فنـاوری ناآشنا باشه و یا به‌نحوی ازون استفاده نکنه! خیلی وقت بود دنبال یک وبسایت با محتوای دیزاین محور باکیفیت بودم که بصورت تخصصی دیزایــن و رشته های‌دیزایــن محور رو مورد بررسی قرار بده، بدون ریپورتاژهای تبلیغاتی در مقالات و تبلیغات ساعتِ فیکِ رولکس و امثالهم در حواشی وب‌سایت…فضایی که صرفا به کپی کردن مقاله‌ها بسنده نکنه و تا حد امکان ترجمه های‌ قابل فهمی ارائه کنه! وقتی دیدم نیست و کسی اون‌رو راه اندازی نمی‌کنه، تصمیم گرفتم خودم این کار رو انجام بدم…

اینترنت و تاثیر آن در آموزش

محتوای پراکنده و ناقص، ترجمه های نامفهوم و تکراری، مقالات تبلیغاتی و منحرف کننده باعث شد به فکر راه اندازی یک وبسایت: معتبر، جامع و تخصصی، مطالـب به‌روز و باکیفیـت، محتـوای برنددار و به دور از ریپـورتاژهای تبلیغاتی  برای کاربران فارسی زبان بیفتم.دنیای مدرن در حال پیشروی است و اینترنت سر انگشتان همه ما جاری‌شده، و دسترسی به محتوا های پراکنده و بی ربط بهم حواس ما رو می‌تونه به راحتی از خودمون و علایقمون دور کنه! قطعا بودنِ در یک محیط ایزوله که در اون فقط به آموزش و یادگیری می‌گذره ارزشمند و مهمه! (در مقابل محیط ایزوله، محیطی مثل اینستاگرام هست که هر چیز بی ربطی رو ممکنه شما توی تایم لاینت ببینی!) امروزه بودن فضا هایی مثل:

و دیگر آرشیوهای محتوایی که یک فضای مشخص و محدود دارن، ضروری و کمک کننده است؛ شخصیت انسان مدرن با دنیای دیجیتالی‌ش گره خورده و اگر ساعتی از روز رو در چنین محیط های ایزوله ای نباشیم نمی‌تونیم توقع رشد داشته باشیم! تمام این وب سایت ها امروز تبدیل به گنجینه های ارزشمندی شدن که می‌تونن علاقه مندان به رشد و یادگیری رو کمک کنن تا کمی بهتر بشن و با بهینه ترین حالت ممکن بتونن به سطح ایده آل ذهنی ‌خودشون رو نزدیک کنن.

ما هم با هدف تبدیل شدن به یک منبع معتبر پا در مسیری طولانی گذاشتیم و صدالبته که هنوز خیلی مونده تا به سطح ایده‌آل مون برسیم. 

بخش زیادی از محتوای متنی و مقاله‌های دیزاین کلاب در حال حاضر کاملا رایگان بوده و فقط با ثبت نام در سایت در دسترس شما قرار می‌گیرد. البته خواهش می‌کنم گول رایگان بودنش رو نخورید، هزینه و زمان زیادی برای تهیه این محتوا می‌شه، خیلی از اوقات وقتی منابع‌ی به رایگان در اختیار ما قرار می‌گیره قدرش نمی‌دونیم و به سادگی از کنارش عبور می‌کنیم.(نکته: اگر دوست مون دارید، می‌تونید در ساخت کالج دیجیتالی ما سهیم باشید Donate link)

دیزاین کلاب

اینجا چکار می‌کنیم؟

شروع داستان وبسایت دیزاین کلاب  اواخر سال 1398 کلید خورد و تا امروز و با مدت زمان کمی به لطف خدا و همراهی شما کاربران عزیز، تونسته جایگاهی در بین وبسایت‌های فارسی زبان بیابد و چراغ راهی برای جوانانی که بدنبال کسب موفقیت و کارآفرینی در زندگی شان هستند، باشد؛  ما هروزه  در حال ارتقاء سطح محتوا مون هستیم و همچنین با توسعه محتوای هوشمند تصمیم گرفتیم بخشی از مطالب رو ویژه برای کاربران سطح الیت تری تهیه کنیم و به جای به جایِ تولید کم کیفیت برای تمام دنیای اینترنت خودمون رو محدود کنیم تولید با کیفیت برای افراد مشتاق تر رو انتخاب کنیم؛ افرادی که بفکر غرق شدن در دنیای شگفت انگیز دیزاین و مثل ما عاشق دنیای طراحی محصول هستند؛ اینجا در حال توسعه یک کلوب خصوصی با اعضاء منحصر بفردیم تا بتوانیم خدمات ویژه تری رو بهشون ارائه کنیم.باکمی گذراندن وقت در این وب‌سایت به وضوح متوجه خواهید شد که در اینجا:

 • با مهارت دیزاین عشق می‌کنیم نه با محصولات، نه با برندها،
 • از جزئیات طراحی لذت می‌بریم، نه از فرم های بزرگ و بلا استفاده،
 • به میزان کارابودن یک محصول امتیاز می‌دیم نه به تعداد مصرف کننده‌گانش!

و همچنین در اینجا، خبری از ریپورتاژ های تبلیغاتی با هدف خرید یک محصول خاص نیست، بلکه در تیم تحریریه محتوا  به کیفیت مطالب وسواس زیادی بِخرج می‌دهیم و شاید باورتان نشود که برخی از مقالات بیش از 300 بار پرداخت و بروزرسانی شده اند. ما همواره تلاش می‌کنیم به سواد خودمون بسنده نکنیم و تا حد امکان محتوا رو از منابع و کُتب معتبر علمی و تخصصی نقل کنیم؛ تمام این پروسه و فیلترها زمان‌برهستند و هزینه زیادی برای ما دارند، و شما نیز اگر:

 • به خوراک مغز خودتون اهمیت می‌دید،
 • به آرامش بصری در زمان مطالعه اهمیت می‌دید،
 • و به کیفیت محتوا، معتبر و مرتبط بودنش اهمیت می‌دید؛ اینجا محل مناسبی برای شماست.

ما حوزه انتشار محتوا مون رو تا حد ممکن تخصصی کردیم تا در عین مفید بودن بتونیم یک ترکیب جذاب از محتوای مرتبط با مهارت های دیزاین رو یکجا جمع کنیم. رویکرد ما به محتوا نوعی تبدیل داده‌ها (data) به اطلاعات (information) مفید،کاربردی و منسجم است.

لایه های عمیق تر…

حوزه دیزاین و طراحی محصول مرز مشترکی بین مصرف کننده های نهایی وطراحان و تولید کننده های اون محصوله. از این رو طیف گسترده ای افراد رو شامل می‌شه و این دانش سعی داره افراد رو به سمت نوآوری، خلق محصول جدید و کارآفرینی سوق بده.

در هر جامعه و اقتصادی، چرخش مالی تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت زندگی مردم اون جامعه داره و یکی از قدرتمندترین مهره های گردش این چرخه اقتصادی کارآفرینان و تولیدکنندگان هستند. به زبان ساده در هر کشوری، در هر شرایطی به همت کارآفرینان میتوان یک اقتصاد شکست خورده را تبدیل به یک اقتصاد ابرقدرت کرد (برای نمونه ژاپن) حتی در ستایش کارآفرینان آدام اسمیت در جایی میگه: “یک کارآفرین هزاران بار بهتر از یک فیلسوف، اقتصاددان، مهندس و یا دکتر می‌تواند در وضع زندگی مردم بهبود ایجاد کند، کارآفرینان نقش‌کلیدی در بهبود اوضاع اقتصادی یک کشور رو دارن و اونها همیشه از شرایط ناراضی هستند و می‌خواهند همه‌چیز رو تغییر بدن، کارآفرین پیشروی می‌کند و همیشه وضع موجود رو زیر سوال می‌بره!”

این وبسایت هم دروهله اول تنها وظیفه مهمی که داره هدایت جوانان به سمت کارآفرینی و انگیزه دادن به اون‌ها برای رشد و پیمودن مسیر خودشکوفایی و خلق ایده‌هاشون هست،  جوانانی که بدلیل عدم وجود اعتماد به نفس کافی ترجیح می‌دن در یک محیط امن کارمندی مشغول به کار بشن و بسمت رویاهای خودشون حرکت نکنن، امیدواریم سهم کوچکی در موفقیت عظیمِ شما جوانان عزیز در زندگی شخصی و همچنین سهمی در موفقیت و سربلندی کشورمان داشته باشیم،ما فقط به کمک همدیگر میتوانیم تغییرات بزرگی ایجاد کنیم؛ در ضمن…

شما اجازه ندارید ایده‌هایی که در سر دارید رو فراموش کنید، اگر ایده‌ای دارید، یعنی توان ساختن آن هم به شما داده شده…

ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم اونها رو برای استفاده عمومی توسعه بدید کنید؛ راه‌کاری که ما ارائه می‌دیم شیوه و منش تفکر دیزاین هستش…

مــا معتقدیــم کــه ارزشــمند تریــن آمــوزش هــا از زبــان مدرســانی مطـرح مـی گـردد کـه حرفـه اصلـی آنهـا تدریـس نيسـت. بلکـه در کنار فعاليتهـا و پـروژ ه هـای حرفـه ای خـود، ارائـه درس و تجربه مـی کنند.در بخش کالج طراحی با هدفِ ازبیـــن بردن شکاف موجود بین دانشـــگاه و بازار کار و ساخت تجربه نزدیک به واقعیت از محیط حرفه‌ای برای مهارت‌جو در حال در حال تولید محتوا هستیم و همچنین منتقد جدی فرهنگ آموزشی حاکم بر کشورهستیم، فرهنگی که رفاه و آسایش رو به عنوان هدف اصلی آموزش و پرورش در میان دغدغه‌ی ایجاد و خلق ثروت به فراموشـی سپرده! و ایجاد و خلق ثروت رو به عنوان پیش نیاز انکارناپذیر رفاه و آسایش، در میان شور و شوق دانش‌گرایی و تقدیس علم، ناپاک پنداشته و فراموش کرده.  از طرفی یادگیری و رشد علمی رو در رقابت بی معنای کسب مدرک و مدارج دانشگاهی مهم تر از خلق ارزش و کارآفرینی می‌دونه.در نظام آموزشی ما دانشگاه رفتن بیش ازینکه برای کسب دانش باشه برای سرگرمی، فرار از محیط واقعی کار، شاگردی کردن و البته خدمت سربازیه.

ما در راستای:

 • ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی از طریق ارائـه خدمات آموزشی آنلایـن 
 • تاکید جدی بر تولید محتوای مفید، اصیل و کاربردی فارسی
 • تطبیق محتوا با نیازهای مردم ایران با دوری از فرهنگ ترجمه مستقیم و کورکورانه دانش
 • ایجاد درآمدی پایدار بر مبنای تولید محتوا اصیل و اجتناب از مدل‌های فعالیت داوطلبانه رایگان، که شور و شوق لحظه ای اونها رو رواج داده و خستگی و فرسودگی آنها رو متوقف میکنه. گام برداریم.

ما روی توانمندسازی و توسعه کسب‌وکارها و برندهای شخصی و محلی در راستای بهبود ارتباط با مشتری و توسعه سبدمحصولات تمرکز داریم. برای همین است که تنها به ارائه مقاله های آموزشی بسنده نکرده و دانش مورد نیاز برای استفاده اثربخش دوره‌ها و محصولات شتاب دهنده ای را به کاربران ارائه می‌کنیم.

همچنین چشم‌انداز ما تبدیل شدن به مرجعی معتبر در زمینه راهکارها و دانش مرتبط با دیزاین و پروداکت دیزاین است؛ برای رسیدن به این مهم ما سلسله درس هایی رو ایجاد کردیم تحت عنوان “مسیر دیزاینر“، پیداکردن فصلی مشترک که مناسب تمام رشته های دیزاین محور و علاقمندان به طراحی محصول باشه، پروژه‌ای پیچیده و زمان بر بود و هنوز هم در حال توسعه اس.

همچنین در اینجا به بازاریابی نگاهی جامع و فراتر از فروش داریم و نگرشی به‌روز را برای طراحی کمپین تبلیغاتی، جلب اعتماد مشتری و حفظ ارتباط با آن‌ها پیشنهاد می‌دهیم.

دسترسی پذیری

مهم ترین ویژگی پلتفرم های دیجیتالی و در بستر اینترنت، در دسترس بودن آن در هرزمان و مکان است. دیزاین کلاب نیز با بهره گیری از به روزترین تکنولوژی Cloud Server ، CMS و CDN دسترسی سریع و پرسرعت را برای شما در هرنقطه‌ای از جهان فراهم آورده و به کمک رابط کاربری واکنش‌گرا مناسب انواع کاربران است.

محتوای تعاملی

همچنین دیزاین کلاب یک ساختار و طراحی تعاملی دارد. به این معنا که برای عبور از هر مرحله و یا دریافت هر عنوان و امتیازی شما نیاز به انجام Task هایی دارید. آن تسک گاها به کوتاهی کلیک بر روی صفحه نمایش است و گاه طراحی، ایده پردازی و حل مسائل گوناگون تمرینی در مدرسه دیزاین.

ما همواره با برگزاری آزمون و تست های مختلف سعی در ارزیابی و مشاهده میزان رشد اعضاء داریم و از اطلاعات بدست آمده برای بهبود درس های تخصصی و نیازهای اصلی یک طراح محصول محتوای مفید عرضه می‌کنیم.

بررسی بدون سوگیری

به نظرم امروزه یکی از کارهای ساده‌ای که انجام می‌دهیم، چسباندن پسوند علمی به هر مکتوبی است. مثلا اگر چند سطر نوشته‌ی کاملا چرت را در شبکه‌های مجازی بخوانیم اولین کلمه‌ای که در آن میبینیم این است که”تحقیقات علمی نشان می‌دهد….” داستان جایی جالب می‌شود که بخواهیم در خصوص یک محصول تجاری صحبت کنیم…در این هنگام سیل مقالات به اصطلاح علمی روانه بازار می‌شوند. 

برای مثال قهوه یک کالای تجاری است. از سویی مقالات فراوانی را می‌توان یافت که در بیان مزیت‌های قهوه نگارش شده‌اند و در طرف دیگر ماجرا مقالاتی هستند که قهوه را دشمن شماره یک بشر می‌دانند. 

این اتفاق به این دلیل روی می‌دهد که ذی‌نفعان یک محصول تجاری برای اثبات درستی محصول و سودمند بودن آن دست به خلق علم می‌زنند. این مشکلات در تحلیل آمار هم وجود دارند. بسیاری از کتاب‌ها تنها با بررسی یک جامعه‌ی بسیار محدود چنان بحث را تعمیم داده‌اند که گویی در تمام تاریخ و در همه جا موضوع صادق است.

در دیزاین کلاب تلاش شده محصولات و ایده هایی که معرفی می‌شوند بدون هیچ هدف تبلیغاتی ویا تجاری و صرفا برای مطالعه موردی محصول و بیزنس پلن یا جزئیات طراحی آن‌ها باشد.

تألیف محتوا 

آن‌چیزی که از جنس مقاله در دیزاین کلاب می‌خوانید، نه ترجمه است و نه کپی‌برداری از سایت‌ها و کتاب‌های دیگر (هرکجا هم که چنین بوده، منابع آن لینک و پیوست شده‌اند)؛ مقالات به معنای دقیق کلمه برای شما «تألیف و تنظیم» شده‌اند!

مترجم صرفا از روی یک سری مطالب و مقالات مشخص محتوای مورد نظر را دقیقا ترجمه می‌کند و تمام تلاش او بر این است که به اصل مطلب وفادار باشد. ضمن اینکه این احتمال وجود دارد که چندین و چند ترجمه دیگر نیز از همان محتوا موجود باشد.

تألیف محتوا در واقع به فرایند نگارش و خلق محتوا با استفاده از منابع مختلف در کنار دانش و تجربه‌های شخصی گفته می‌شود که در نهایت مطلب خروجی از لحن و ادبیات نگارنده و مؤلف خود بهره می‌برد. 

مؤلف به این معنا نیست که همهٔ آن‌چه می‌خوانید، تراوشات ذهنی نویسندهٔ مطلب است و هیچ نکته‌ای از هیچ‌جا نقل نشده است -همانطوری که معتبرترین و معروف‌ترین کتاب‌هایی که برترین ناشران جهان نیز منتشر می‌کنند، چنین نیستند- کافی‌ هستش به بخش منابع و مراجع کتاب‌های معتبر سر بزنید تا ببینید ده‌ها و صدها منبع مختلف برای تدوین یک کتاب به کار رفته‌اند؛  از آنجایی که محتوای خروجی حاصل تلاش ذهنی و خلاقیت نگارنده آن است و برای آماده‌سازی و گردآوری ان زمان زیادی صرف شده و تحقیقات متعددی انجام گرفته است، بنابراین محصول خروجی هیچ‌گونه نمونه مشابهی ندارد و کپی‌شده نیست. در واقع این همان محتوای منحصربه‌فرد یا به اصطلاح یونیک است که نظیر ندارد. مهمترین ویژگی‌های این نوع محتوا این است که:

 • محتوای تالیفی کپی یا ترجمه شده نیست و نمونه مشابهی ندارد.
 • برای گردآوری منابع و تالیف محتوا با کمک دانش شخصی و تجربه‌های فردی، نیازمند صرف زمان، مطالعه و پژوهش زیادی می‌باشد.
 •  امکان به‌روزرسانی و ویرایش محتوای تالیف شده در هر زمانی وجود دارد.
 • منشأ این محتوا از ذهن و خلاقیت نگارنده آن است و لحن و ادبیات خود او را دارد وچارچوب مطلب، مثال‌ها و شیوهٔ بیان مطالب کاملاً ویژه است.

و این محتوا هم تا مقدار بسیار زیادی سفارشی شده و محتوای مربوط به رشته های تخصصی مثل :

و … هیچ مشابه‌ای در سطح وب فارسی و انگلیسی نداشته و کاملا ویژه هستند. فرمت محتوا ترکیبی از متن، تصاویر، ویدئو و پادکست هستش و  ادبیات محتوای سایت بیشتر از اینکه “خشک و علمی” باشه “مفید و عمومیه” و به دلیل رویکرد ما (که یادگیری و الهام بخشیه) باعث می‌شه خودتون رو در رشته مورد علاقه تون غرق کنید و پر از ایده بشید برای توسعه محصولات جدیدتر و خلاقانه تر… 

اگر هنوز دارید می‌خونید مطلب رو احتمالا میخواهید بدونید که:

 • ⁈ آیا آموزش های سایت واقعی هستند؟
 • ⁈ آیا بعد از شرکت در دوره‌ها مدرک و گواهی ای دریافت می‌کنم؟
 • ⁈ نظراتی که ثبت شده توسط خریداران نوشته شده؟
 • ⁈ برتری آموزش هامون نسبت به دیگر تولیدکنندگان آموزش چیه؟
 • ⁈ هزینه ای که می کنید ارزشش رو داره اصلا؟
 • ⁈ وضعیت پاسخگویی پشتیبانی چطوره؟
 • ⁈ پول واریز نکنم حسابم خالی شه؟

اینجا چیزی برای تعریف کردن نیست و ما اینجا در تیم تحریریه محتوا تحقیقات و تجربیاتمون رو آنتقال می دیم و من خودم همچنان که محتوا تولید میکنم، برای کارفرما کار هم انجام می‌دم و بیشتر از 15 ساله در بازار و محیط حرفه‌ای مشغول انجام کارم و  هر دوره‌ای که تهیه شده صرفا انتقال تجربه بوده و هرآنچیزی که در سر فصل ها نوشته شده بطور کامل و با فیلم و عکس و به زبان تصاویر با کیفیت مناسب برای درک بهتر در دوره قرار گرفته و همواره سعی شده بهترین کیفیت و سطح محتوایی در دوره ها وجود داشته باشه.انتخاب دقیق حق شماست، اما اگر قصد تهیه اشتراک و یا خرید محصولی دارید ابتدا چند هفته ای از محتوای رایگان سایت استفاده کنید و قبل از هر خریدی کافیه توضیحات معرفی محصولات رو ابتدا ببینید و سپس خرید رو انجام بدید.

کلا در اینجا خبری از نوشته ها و توضیحات غیرواقعی نیست، برای داشتن یک شفافیت کامل، قبل از پیوستن به دیگر دیزاینر های مدرسه دیزاین، ما چند کار مهم رو انجام دادیم :

 • در حال همکاری با دیزاینر های خوش ذوق و حرفه ای ,  جهت همکاری در تولید آموزش و قرار دادنشون روی سایت هستیم.
 • مقالات و کلیدهای فنی رو در سایت درج کردیم.
 • در صفحه هر پکیج آموزش، توضیحات دقیق، و پیش نمایش کامل محصول رو قرار دادیم.
 • مدت زمان پشتیبانی و پاسخگویی با سیستم مکانیزه فراهم کردیم.
 • برای اینکه علوم و فنون خودتون رو افزایش بدید، چندین بخش رو در این سایت راه اندازی و درحال تکمیل محتوای اون هستیم که گزارشش رو در صفحه‌ی اخبار فنی و بروزرسانی های سایت می‌تونید بخونید.

و همچنین تمامی مسترکلاس ها دارای گارانتی بازگشت وجه هستند پس از این بابت هم خیالتون راحت باشه.در ضمن، دیزاین کلاب هیچ نوع مدرک و گواهی به شما نمی‌دهد، ما از اولین روز تأسیس این پلتفرم آموزشی با نگاه مدرک‌محور مخالف بوده‌یم و هنوز هم مخالف هستیم و معتقدیم که اگر مدرک می‌توانست فرد یا جامعه‌‌ای را نجات دهد، با این حجم از مدرک که طی دهه‌های گذشته در کشور ما صادر شده، کشور ما باید یکی از بزرگ‌ترین و قدرتمندترین اقتصادها و صنایع جهان را می‌داشت؛  ما بر این باوریم که آموختن اگر بتواند تحولی در دانش، نگرش و مهارتهای ما ایجاد کند، دیگر به مدرک نیاز نخواهد بود و اگر هم نتواند چنین کند، مدرک نمی‌تواند ندیدن‌ها و ندانستن‌ها و نتوانستن‌های ما را جبران کند؛ از طرفی ما همواره تلاش می‌کنیم بالاترین سطح محتوا و کیفیت رو ارائه کنیم، نتیجه‌ی آموزش‌های دوره‌ها می‌تونن از طریق افزایش دانش و مهارت و تغییر نگرش، توانایی شما رو در ارزش آفرینی افزایش داده و مسیر پیشرفت شما رو تسریع و تسهیل کنند و خروجی و نتایج شما، معرف و پشتوانه‌ی چانه‌زنی‌های شما خواهد بود؛ نه چند برگ تاییدیه‌ی صـوری.

ممكن است اين سایت را به اين دليل انتخاب كرده باشيد كه علاقه‌مند به مطالعه در زمينه طراحي محصول هستيد، يا ايده‌اي براي يك محصول داريد، و يا به چگونگي ادراك، ساخت، عرضه و فروش محصولات علاقه‌مند هستيد. طراحي محصول شامل حوزه وسيعي است. محصولات در همه‌جا هستند، كه نيازهايي بسيار متفاوتي را برآورده مي‌كنند، در بسترهاي بسيار متغير عمل مي‌كنند و به حساسيت‌هاي زيبايي‌شناسانه به شيوه‌اي متفاوت پاسخ مي‌دهند. طراحي موفق در چنين طيف وسيعي نيازمند آگاهي از اصول بنيادين طراحي است. بنابراين ما دانشی مدرن را به زبان و طرح‌های ساده آماده كرده‌ايم تا بنيان‌هاي جهانی، مباني فلسفی، و ملزومات فنی ديزاين را براي شروع اين رشته پيچيده و جذاب، به شما نشان دهيم. اميدواريم اين مطالباز شما طراح آگاه‌تر، خلاق‌تر و مفیدتری بسازند و شما در طول ساخت محصولاتتان بارها و بارها به سراغ آن‌ها برويد.

درنهایت… امیدوارم مطالب این سایت به کارت بیاد و از صمیم قلبــم برات آرزوی موفقیــت می‌کنــم؛ ممنون که اینجایی و وقت گذاشتی این متن رو خوندی و همینطور مطالب دیگه ما رو، با آرزوی حل مسائل اساسی در جهان هستی. ✨?

قصه محصول‌ت رو بنویس، کسبُ‌کار شخصی‌ت رو شروع کن

DesignClub.png دیزاین کلاب6 دیزاین کلاب
Designer Glasses - لوگو محبی دیزاین
مااینجا به همه چیز با عینک دیزاین نگاه می‌کنیم.

یک تجربه جدید، یک مهارت مفید

مهارت و تفکر دیزاین، نگاهی‌ نو به دنیاست که حل مسئله و توسعه محصول جدید هدف اصلی آن است.

تحریریه دیزاین کلاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *