حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

رشته طراحی موتورسیکلت + فیدمطالب

طراحی موتورسیکلت را می توان از جمله فعالیت هایی توصیف کرد که ظاهر، عملکرد و مهندسی موتورسیکلت ها را تعریف می کنند…

سال‌هاست که پیشرفت تکنولوژی در صنعت خودرو و موتورسیکلت بسیار تأثیر داشته است. به‌طوری که می‌توان فرم نهایی محصول طراحی شده روی کاغذ را به‌طور کامل به‌وسیله نرم‌افزارهای مرتبط و در دنیایی مجازی مدل‌سازی کرد. این موضوع تصویری نادرست از پروسه طراحی این محصولات بزرگ جثه به‌وجود آورده است که گویی فرم یک خودرو طرحی از پیش‌نهایی شده بر روی کاغذ دو بعدی است که پس از آن به‌دلیل نیاز صنعت به خروجی دقیق به‌منظور تولید انبوه، به‌وسیله کامپیوتر مدل‌سازی می شود؛

طراحی موتورسیکلت

در حالی که طراحی خودرو روندی است متشکل از احساس و منطق که همچون مجسمه‌ای به‌دست مجسمه‌ساز شکل می‌گیرد و زنده می‌شود؛ فرم از روی کاغذ تحلیل شده و در دنیای حقیقی با موادی شکل‌پذیر به تکامل می‌رسد و لحظه لحظه باید با دو چشم بررسی و با دست لمس شود تا به حقیقت ذهنی طراح نزدیک‌تر شود؛ نه در ابعاد یک مانیتور در پشت صفحه‌ای شیشه‌ای و با حجمی نا ملموس و در واقع پروسه طراحی در بخش مدل‌سازی همچنان ادامه دارد.

طراحی موتورسیکلت از نظر حرفه ای شاخه ای از طراحی صنعتی است، شبیه به طراحی خودرو با استفاده از تکنیک ها و روش شناسی یکسان، اما محدود به مجموعه ای از کنوانسیون ها در مورد آنچه برای عموم خرید قابل قبول است. 

طراحان حرفه ای موتورسیکلت تقریباً همیشه مدرک طراحی صنعتی، مهندسی طراحی صنعتی یا مشابه آن را در دست دارند و آموزش هایی در سبک سازی، مدل سازی و همچنین دانش در جنبه های فناوری مرتبط با خودروهای تک پیست دارند. اگرچه هیچ مدرکی به عنوان تخصص در هر ثانیه وجود ندارد، اما اکثریت نامزدها از طریق کالج ها و دانشگاه هایی با دوره های طراحی حمل و نقل تأسیس شده فارغ التحصیل می شوند، و به عنوان طراحان خودرو آموزش می بینند.

طراحی موتور سیکلت

بیشتر تولیدکنندگان موتورسیکلت OEM مانند هوندا، سوزوکی، کاوازاکی، ب ام و، دوکتی، پیاگیو و دیگران استودیوهای طراحی در خانه دارند که به این منظور اختصاص داده شده اند، در حالی که برخی دیگر مانند یاماها و کی تی ام به مشاوره های طراحی مستقل تخصصی بستگی دارند.

کلاس بندی موتورسیکلت ها

تغییر نسل و طراحی موتورسیکلت ‌های ژاپنی و اروپایی

همان طور که خودروها دارای کلاس بندی هستند، موتورسیکلت ها هم کلاس بندی خودشان را دارند و بسته به نوع کاربری و سلیقه افراد و … در کلاس های مختلف قرار می گیرند، مطلبی که در ایران به آن کمتر پرداخته شده است. 

  • Scooters
  • (Standard (Naked
  • Super naked
  • Sport
  • Super bikes
  • Dual Sport
  • Cruiser
  • Touring
  • (off-Road (Trial
  • Utility

روابط طراحی و مهندسی

با توجه به اهمیت بالای قطعات مکانیکی و یا حتی موتورهای در معرض طراحی موتور سیکلت، تقریبا همیشه طراحان حساسیت و آگاهی بیشتری نسبت به طراحان خودرو معمولی داشته باشند. در شرایط OEM، تیم های بزرگی از مهندسان و متخصصان حرفه ای بر روی هر توسعه پروژه همکاری خواهند کرد و به طراح این امکان را می دهند که بر جنبه های نامحسوس تر یا ذهنی تر طراحی مانند سبک سازی، روانشناسی رابط انسان و ماشین، و روابط بازار و فرهنگی تمرکز کند؛

مختص اعضاء
بخشی از محتوا مختص اعضاء و مشترکین دیزاین کلاب می‌باشد. شما وارد اکانت خود نشده اید.

آموزش اتود اولیه طرح موتورسیکلت

در  این ویدئو آموزش اتود اولیه و طراحی موتور سیکلت رو خواهید دید؛

(نکته: ویدئو از یوتیوب لینک شده است)

آماتور و متخصص در طراحی موتور سیکلت

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

 

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *