حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

برای کشف راه‌حل از طبیعت بپرسید | AskNature

در دنیای طراحی خودرو، آیرودینامیک، ایمنی، میزان فضای داخلی و دوستدار محیط زیست بودن از جمله موارد کلیدی به شمار می روند. در جستجوی روشی برای تولید خودرو که تمامی این موارد را شامل شود، مهندسان مرسدس بنز ماهی جعبه ای را مد نظر قرار دادند.- الهام گرفتن از طبیعت برای حل مشکلات انسان ایده ای محسوب می شود که به شکل گیری “علم تقلید حیاتی” (Biomimetics) منجر شده است. با گذشت زمان، روند تکامل به پیشرفت هایی باورنکردنی منجر شده که از فتوسنتز در گیاهان تا چشم انسان را در بر می گیرد. در همین راستا، دانشمندان فناوری هایی را توسعه داده اند که با الهام و تقلید از برخی نوآوری های منحصر به فرد در طبیعت شکل گرفته اند.

از طبیعت بپرس دیزاین کلاب

معرفی وب سایت Asknature.org

از طبیعت بپرس Asknature.org نام یک وب سایت محتوا محور زیر نظر سازمان بیومیمیکری biomimicry.org می باشد.

تکنولوژی مدرن، زندگی روزمره را بسیار آسان کرده است . برای مثال، اپلیکیشن‌های آب و هوا دمای محلی را در چند ثانیه به شما اعلام می‌کنند و به آسانی می‌توانید با روشن کردن چراغ قوه گوشی که همیشه همراهتان است به راحتی در تاریکی ببینید. اما چطور می‌توانیم این کار‌ها را با دقت و راحتی و بدون استفاده از لوازم الکترونیکی و ماشین آلات انجام دهیم؟

ما در مورد الهام گرفتن از طبیعت یا اصلاح ژنتیکی حیوانات برای انجام کاری متفاوت صحبت نمی‌کنیم. این مطلب شامل توانایی‌های شگفت انگیز دنیای طبیعی می‌شود که می‌تواند مستقیما برای حل مسائل انسانی استفاده شود. بریم تا چند مثال رو بخونیم تا با فضای سایت Asknature.org “از طبیعت بپرس” بیشتر آشنا بشید.

راه حل‌های جالب طبیعت برای حل مشکلات

asknature.org سایت از طبیعت بپرس دیزاین کلاب

شما به این سطح از محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید. بخشی از محتوا مختص مشترکین دیزاین کلاب می‌باشد.

ورود یا عضویت

restricet content notice 3 دیزاین کلاب

خرید یا تمدید اشتراک | ورود یا عضویت

.: برای دانلود کاتالوگ آشنایی بامحتوای دیزاین کلاب اینجا کلیک کنید :.

شتاب دهنده RAY OF HOPE از موسسه بیومیمیکری

حمایت از نسل بعدی نواوران الهام گرفته از طبیعت


دنیایی را تصور کنید که در ان هر چیزی که ما می کنیم از دنیای طبیعی الهام گرفته شده است. با حمایت از موسسه Biomimicry، شما:

  • کمک به اموزش بیومیمیکری برای دانش اموزان بیشتر
  • سرعت بخشیدن به رشد استارتاپهای الهام گرفته از طبیعت
  • افزایش تعداد استراتژی ها و منابع بیولوژیکی در AskNature.org و در کل سازمان ما

با اهدا به موسسه Biomimicry، شما به ما کمک می کنید تا نواوران الهام گرفته از طبیعت را توانمند کنیم. با هم، ما یک جامعه جهانی قوی و پایدار اختصاص داده شده به از بین بردن نیاز به صنایع استخراجی و احیای اکوسیستم های تخریب شده ایجاد خواهیم کرد.

پرتو شتاب دهنده امید – موسسه Biomimicry

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *