حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

کمپین‌های ترکیش ایرلاین با مسی و کوبی برایان

در سال ۲۰۱۲، هواپیمایی ترکیش کمپین موفقیت‌آمیزی را با همکاری ۲ نفر از بزرگ‌ترین ورزشکاران دنیا اجرا کرد. لیونل مسی، ستاره فوتبال دیزاین کلاب

در سال ۲۰۱۲، هواپیمایی ترکیش کمپین موفقیت‌آمیزی را با همکاری ۲ نفر از بزرگ‌ترین ورزشکاران دنیا اجرا کرد. لیونل مسی، ستاره فوتبال و کوبی برایانت، اسطوره بسکتبال، در کمپین بازاریابی هواپیمایی ترکیش حضور داشتند.

در ویدیو اول این کمپین بازاریابی گردشگری که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد و نمونه جذابی از به‌کارگیری تکنیک‌های ویدیو مارکتینگ است، مسی و برایانت در پرواز هواپیمایی ترکیش با یکی از طرفداران خود که یک پسر بچه کنجکاو است، روبه‌رو می‌شوند. این دو ورزشکار با انجام تردستی‌ها و حرکات نمایشی مختلف، تلاش می‌کنند تا توجه این کودک را به‌دست آورند اما ماجرا به رقابتی شدید و بامزه بین این دو نفر تبدیل می‌شود. در نهایت، پسر بچه با دیدن بستنی مورد علاقه‌اش، حضور مسی و برایانت را کاملاً فراموش می‌کند و آن‌ها نیز از تلاش برای جلب توجه او دست‌ برمی‌دارند.

کمپین‌های ترکیش ایرلاین با مسی و کوبی برایان

در ویدیو دوم کمپین بازاریابی هواپیمایی ترکیش، این دو ستاره با سفرهای خود و سلفی‌هایی که به‌اشتراک می‌گذارند، با یکدیگر رقابت می‌کنند. شعار این کمپین، یعنی «دنیای خود را بزرگ‌تر کنید» یا Widen your world، هم‌راستا با فعالیت‌های مسی و برایانت در ویدیو است که سعی دارند مسافرت‌هایشان را به رخ یکدیگر بکشند و به جاهای متنوع‌تری سفر کنند.

همچنین، هواپیمایی ترکیش در این کمپین، از طریق شعار «Flying To More Countries Than Any Other Airline» به‌معنی «پرواز به کشورهای بیشتر، فراتر از دیگر ایرلاین‌ها»، پروازهای متعدد و متنوع خود به کشورهای مختلف در سراسر دنیا را به مخاطبان یادآوری می‌کند.

در این ویدیو، مسی و برایانت به کشورهایی مانند چین، روسیه، مالدیو، آفریقا، تایلند، ایالات متحده آمریکا و در نهایت خود ترکیه سفر می‌کنند؛ همان نقاطی که در هواپیمایی ترکیش، پرواز مستقیم به آن‌ها وجود دارد.

این کمپین با هشتگ kobevsmessi# در رسانه‌های اجتماعی فراگیر و در یک سال اول پس از انتشار، ۱۰۵ میلیون بار در پلتفرم یوتیوب دیده شد. در نهایت نیز یوتیوب، این ویدیوی تبلیغاتی را به‌عنوان بهترین تبلیغ دهه (۲۰۱۳_۲۰۰۳) اعلام کرد.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *