مگامنو

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

۵ توصیه برای طراحی محصول از برجسته‌ترین شرکت‌های محصول‌محور جهان

بازار جهانی مکانی شلوغ و پرسروصدا است. در هر مرحله انتخاب‌ها و رقابت زیادی وجود دارد. اگر می‌خواهید در این آشفته‌بازار موفقیت کسب کنید، باید محصولاتی بی‌نظیر ارائه دهید. بااین‌وجود، گاهی اوقات شرکت‌ها آن‌قدر بر توسعه یک محصول کاربردی متمرکز می‌شوند که طراحی محصول به‌جای آنکه بخش مهمی از فرآیند توسعه آن باشد، تبدیل به فرآیندی می‌شود که ازلحاظ اهمیت در مراحل بعد قرار دارد.

واقعیت امر این است محصولاتی که ظاهر بهتری دارند، فروش بهتری دارند. طراحی محصول برای موفقیت بسیار مهم است و به نقشه‌ راه نیاز دارد؛ اما فکر نکنید که می‌توانید در آخرین مرحله توسعه محصول مخفیانه وارد آن شوید. تیم‌های بزرگ محصول در مراحل اولیه طراحی، محصول را درگیر می‌کنند تا زیبایی، قابلیت استفاده، تولید و حتی اهداف تجاری بلند‌مدت را در آن بگنجانند.

دوره جامع دیزاین محصول و خدمات

جعبه خدمات:

دوســت عزیــز ســلام،
 شما اولین بار است که به مدرسه دیزاین مراجعه می‌کنید و هنوز وارد اکانت کاربری خود نشده اید؛ مطالب این سایت برای کاربران ناشناس ناقص نمایش داده می‌شوند؛

در این سلسه مقالات که شما در حال حاضر اواسط اون هستید ما داریم با روند و اصول دیزایـن و مدیریت یک محصـول و یا همون مسیر دیزاینــر شدن آشنا می‌شیم، برای درک بهتر مفاهیم و قرار گرفتن در بهینه ترین مسیر  توصیه می‌شه از اولین‌قدم ایـن مسـیر با ما همراه بشید، چون لازمه حتما یک سری پیش نیاز هارو بـدونیـد تا مطالب براتون قابل هضم باشه؛ از طریق لینک زیر می‌تونی بری نقشه راه رو ببینی و از اولین قدم این مسیر با ما هم‌قدم بشی.

(برای پرش به موضوع کلیک کنید)

موقعیت شما در حال حاضر:

کریس لکی، مدیر طراحی محصول شرکت FanDuel، می‌گوید: «طراحان فقط افرادی نیستند که به محصولات جلوه می‌دهند و آن‌ها را زیبا می‌کنند. آن‌ها باید ایده‌ای را اتخاذ کرده و آن را در قالبی قرار دهند و سپس تجربه‌ای خلق کنند که فوق‌العاده ساده است، هرچند برخی از این محصولات ذاتاً پیچیده هستند. شما باید اطمینان حاصل کنید که واقعاً قادر به حل مسئله هستید».

طراحی خوب محصول با شکل و عملکرد سازگار است و با حذف موارد غیرضروری ساده می‌شود. یک طراحی خوب محصول، فراتر از آن چیزی است که با ارائه معنا انتظار می‌رود. یک طراحی خوب این قدرت را دارد که میان برند و احساس خریدار تعادل برقرار کند و احساسات را برانگیزاند. بهترین مثال، تلفن‌های هوشمند است. تلفن‌های هوشمند زیادی در بازار وجود دارد که برخی از آن‌ها ارزان‌تر از بقیه هستند؛ اما این آیفون است که شاید امروزه یکی از شناخته‌شده‌ترین محصولات روی کره زمین باشد.

شما نمی‌توانید اجازه دهید طراحی محصول شما بعداً موردتوجه قرار گیرد. برای موفقیت، مدیران محصول باید در زمینه طراحی متفکرانه عمل کنند. در ادامه پنج اصل طراحی محصول ارائه می‌شود که مستقیماً برگرفته از رهبران طراحی‌های نوآورانه است و شما هنگام تهیه نقشه راه محصول باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

اصل اول: کمتر اما بهتر

design rams 2018 - دیتر رامس

حتماً تاکنون نام دیتر رامز را شنیده‌اید؛ در سال ۱۹۵۵، وی به‌عنوان معمار و طراح داخلی در شرکت محصولات الکتریکی براون استخدام شد، سپس از سال ۱۹۶۱ تا ۱۹۹۵ به‌عنوان مدیر طراحی اصلی خدمت کرد. رامز مفهوم توسعه پایدار را معرفی و محصولاتی تولید کرد که «از نظر سادگی، زیبایی و کاربرپسندی قابل‌توجه بودند». وی در سال ۱۹۵۰ «براون» را به یک نام معروف تبدیل کرد. او مرتباً از خود می‌پرسید: «آیا طراحی من طراحی خوبی است؟» و این سؤالی است که مدیران و طراحان محصول نیز باید از خود بپرسند. برای پاسخ به این سؤال، باید ۱۰ اصل رامز را برای داشتن یک طراحی خوب مدنظر داشته باشید:

این محتوا فقط برای کاربران وارد شده است.لطفا برای مشاهده این مطلب وارد شوید.
درصـد پیشـرفت شما در این مسیـر:
مسیر دیزاینر 6.75%

دوستش داشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *