حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

اودیوس | پلتفرم استریم موسیقی در بلاک چین

موارد استفاده ارز دیجیتال بسیار فراتر از آنچه در ابتدا تصور می‌شد رفته است، تا جایی که امروز شاهد یک پلتفرم استریم موسیقی با نام اودیوس هستیم. پلتفرم اودیوس به هنرمندان صنعت موسیقی کمک می‌کند تا با حذف واسطه‌ها درآمد بسیار بیشتری نسبت به قبل کسب کنند.

گوش دادن به موسیقی با رشد پلتفرم‌های پخش موسیقی بسیار راحت‌تر از گذشته شده است. هنرمندان با مشکلات و چالش‌هایی در صنعت سنتی موسیقی، همچون شفافیت و درآمد پایین و کنترل اندک روی توزیع، مواجه هستند. پلتفرم Audius به عنوان یک پروتکل لایه ۲، قصد دارد تا این چالش‌ها را با قدرتمند کردن خالقان موسیقی و کمک به مدیریت آنها از طریق توکن بومی، از بین ببرد. 

Audius یک پلتفرم کاملاً غیرمتمرکز استریم (stream) موسیقی است که شنوندگان را قادر می‌سازد تا مستقیماً از طریق ارز دیجیتال بومی خود، AUDIO از هنرمندان پشتیبانی کنند. Audius از دسامبر ۲۰۲۱، تقریباً ۶ میلیون کاربر منحصر به فرد ماهانه دارد و میزبان بیش از ۱۰۰۰۰۰ هنرمند است.

این پلتفرم توسط یک جامعه منبع باز، از جمله طرفداران، هنرمندان و توسعه‌دهندگان اداره می‌شود. Audius به هنرمندان این انعطاف‌پذیری را می‌دهد تا هر طور که می‌دانند درآمد کسب کنند. این کار ممکن است از طریق فروش NFTهای منحصر به فرد یا به روش‌های دیگر باشد.

audius-platform- پلتفرم پخش موسیقی اودیوس
[um_loggedin]

اودیوس چیست؟

اودیوس (Audius) یک پلتفرم پخش موسیقی کاملاً غیرمتمرکز است که شنوندگان را قادر می‌سازد تا از هنرمندان مستقیماً از طریق ارز دیجیتال بومی این پلتفرم، یعنی اودیو (AUDIO) پشتیبانی کنند. از دسامبر 2021، اودیوس تقریباً 6 میلیون کاربر منحصر به فرد ماهانه دارد و میزبان بیش از 100 هزار هنرمند است.

اودیوس که در سال ۲۰۱۸ توسط فارست براونینگ و رونیل رامبورگ تأسیس شد، مدل صنعت موسیقی سنتی را با حذف واسطه‌ها و موانع شرکت‌های ضبط متحول کرد. برخلاف دیگر پلتفرم‌های استریم، درآمد هنرمندان با تعداد دفعات پخش یک آهنگ تعیین نمی‌شود. اودیوس به هنرمندان مالکیت انحصاری موسیقی خود را می‌دهد و آن‌ها تصمیم می‌گیرند چگونه از کار خود درآمدزایی کنند. طبق گفته اودیوس، متصدیان موسیقی ۹۰ درصد از درآمد توکن‌های اودیو را دریافت می‌کنند، در حالی که ۱۰ درصد باقی‌مانده به استیکرها که از شبکه اودیوس پشتیبانی می‌کنند، تعلق خواهد گرفت.

اودیوس یک پروتکل بلاک چین لایه ۲ است که در ابتدا روی یکی از زنجیره‌های جانبی اتریوم به نام شبکه POA ساخته شد. به دلیل افزایش تقاضا برای پخش محتوا، اودیوس با مشکلات مقیاس‌پذیری مواجه شد و تصمیم گرفت سیستم مدیریت محتوای خود را در سال ۲۰۲۰ به بلاک چین سولانا منتقل کند تا عملکرد خود را افزایش دهد. اما ارز دیجیتال بومی آن، اودیو، روی بلاک چین اتریوم باقی‌مانده است. اودیو یک توکن حاکمیتی ERC-20 است که به استیکرها اجازه می‌دهد تا در مورد پیشنهادهای مربوط به تغییرات و ارتقاء شبکه رأی دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند با استیک کردن کوین‌های اودیو ویژگی‌های انحصاری را باز کنند.

اودیوس چگونه کار می کند؟

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]

جمع‌بندی

Audius ممکن است مانند هر سرویس پخش موسیقی دیگری به نظر برسد، اما امکانات جدیدی را برای صنعت موسیقی و هنرمندان ارائه می‌دهد. همچنین، نشان می‌دهد که چگونه برنامه‌های بلاکچین می‌توانند در بسیاری از جنبه‌های مختلف زندگی ما، هم در زندگی واقعی و هم در متاورس استفاده شوند.

اگر از طرفداران موسیقی هستید که می‌خواهید از هنرمندان مستقل یا کوچک‌تر حمایت کنید و به آینده صنعت موسیقی اهمیت می‌دهید، Audius قطعاً یک پلتفرم برای شماست.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *