حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

صندل‌های کلاژ | Clog

Clog نوعی کفش است که به طور جزئی یا کامل از چوب ساخته می‌شود. اشکال آنها می‌تواند بسته به نوع فرهنگ متفاوت باشد، اما ممکن است قرن‌‌ها در یک فرهنگ بدون تغییر باقی بماند.

صندل سنتی هلند - کلاژ

این پاپوش‌های سنتی همچنان به عنوان کفش مخصوص در کشاورزی و در برخی کارخانه‌ها و معادن امروزی استفاده می‌شوند. گاهی اوقات این صندل‌های چوبی با کفش‌های ارزان قیمت و فولکلورکشاورزان و طبقه کارگر مرتبط است؛ برخی از انواع این مدل صندل‌ جدید در دنیای مد امروز، جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده‌اند. این پاپوش‌های سنتی در چندین سبک مختلف رقص نیز استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های مهم آن صدایی است که در برابر زمین ایجاد می‌کند.

رقص Clog یکی از ریشه‌های اصلی رقص تپ و رقص جاز است. با این کفش‌های ضربه‌ای، ضربه‌ها آزادانه بر روی هم صدایی متفاوت تولید می‌کنند. در هلند و مراسمات خاص کفش های کلاژ را پوشیده ونوعی رقص را اجرا می‌کنند؛ ویدئوهای زیر رو ببینید تا بحث رو ادامه بدیم

(نکته ویدئو ها از یوتیوب لینک شده اند)

ریشه‌ی تاریخی صندل Clog

منشا صندل Clog در اروپا به طور دقیق مشخص نیست. این احتمال وجود دارد که اقوام سلتیک و ژرمن از جنوب و شمال اروپا با نوعی پوشش چوبی پا آشنا بوده باشند. برخی از مورخان معتقدند منشا اصلی این کفش‌های چوبی همان کفش‌های “کالیگا“، که در دوران امپراتوری روم وجود داشت، می‌باشد. چراکه صندل‌های آن سربازان رومی در ابتدا از زیره‌های چوبی و بندهای چرمی ساخته می‌شد. یافته‌های باستان‌شناسی از آن‌ها مشخص نیست. کفش‌های چوبی اغلب به دلیل ماهیت پوسیدگی در دراز مدت، به هیزم تبدیل می‌شدند. قدیمی‌ترین کفش سنتی چوبی در اروپا، آمستردام و روتردام هلند یافت شده است که مربوط به سال های 1230 و 1280 است. پس قدمت Clogs ها به اوایل قرن سیزدهم در هلند باز می‌گردد. این مدل صندل جدید همان صندل‌های سنتی است که از هلند سرچشمه گرفتند؛ در نهایت به فرانسه، انگلستان و اسکاندیناوی گسترش یافتند.

صندل سنتی هلند - کلاژ2

دلیل استفاده از چوب در ساخت صندل Clog

[um_loggedin]

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]

جمع‌بندی

ترند تابستان 2022 را می‌توان به کفش‌های جسورانه‌تر نسبت داد. این بستنی‌های خوش‌رنگ تابستانی باردیگر یک دوره‌ی تاریخی را برای ما روایت می‌کنند. دهه‌ی 90 یا قرن 13 فرقی نمی‌کند. نکته‌ی مهم در این است که ترند کفش 2022 در فصل تابستان با 3 کلمه‌ی کلیدی نقش آفرینی کرده است. کمرنگ شدن مرز میان کفش مردانه و زنانه و عدم تفکیک جنسیتی، یکی از اصلی‌ترین بخش‌های این قسمت بوده است. مطمئنا بعد از این بیشتر شاهد این جریان خواهیم بود. تطبیق پذیر بالای فرم و راحتی در کاربری‌های مختلف از دیگر ویژگی‌های اصلی ترند تابستان 2022 بوده است.

منابع:
www.wise-geek.com ؛ www.hoodmwr.com؛ sarak-co.com؛ www.worldofclogs.com

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *