مگامنو

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیرساخت ابری با پارس پک

تا اندکی پیش در دنیای فناوری اطلاعات، استفاده از رایانش ابری یک امکان بود اما اکنون با در نظر گرفتن مزیت‌های این فناوری، ضرورت استفاده از آن انکارناپذیر است. به‌ طوری ‌که عمده کسب‌وکارهایی که بخشی از نیازهای کسب‌وکار خود را به کمک فناوری اطلاعات برآورده می‌کنند، به‌زودی در به‌ کارگیری تکنولوژی‌های ابری احساس نیاز می‌کنند و کسب‌وکار خود را به‌سوی استفاده از رایانش ابری، هدایت خواهند کرد. درمجموع می‌توان گفت آینده فناوری اطلاعات به رایانش ابری گره‌ خورده است.

سرورهای مجازی از بیشترین اقبال در میان جوانان و توسعه دهندگان نوپای وب برخوردار هستند. چرا که بهترین راهکار برای افراد و یا سازمان های کوچکی است که با قصد برداشتن گامهای بلندتر در راستای ارتقای جهان وب فارسی می توانند با پایین آوردن هزینه های موجود به رشد توامان خود ادامه دهند.

آشنایی با “پارس‌پک”

پارس پک رایانش ابری 1

خدمات cloud computing در دنیا تحولات بسیار گسترده ای را در تمام حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری مرتبط با دنیای فناوری اطلاعات بوجود آورده است و جدای از آنکه پایانی بر روش های کلاسیک میزبانی وب خواهد بود، راه را برای جهانی سازی و قابل دسترس بودن نرم افزار ها فراهم آورده است. در حقیقت ابر کامپیوتر، سرعت ارائه خدمات را به بیشترین و هزینه های تمام شده، مصرف انرژی و صرف زمان را به حداقل می رساند و با فراگیر شدن این خدمات در دنیای فردا، تنها نرم افزارهای مورد نیاز برای نصب بر روی کامپیوتر های شخصی، مرورگر های وب خواهند بود.

از همین رو بود که ارائه خدمات ابر کامپیوتر در دستور کار و در صدر برنامه ریزی ها قرار گرفت و پس از ماهها تلاش در نهایت به یاری خداوند و تلاش نیروهای برجسته در زمینه های علمی، رسما در روز جمعه مورخ ۲۱ آبان ۱۳۸۹ اولین نمونه خدمات ابری در ایران توسط پارس پک ارائه گردید

آشنایی بیشتر با رایانش ابری

زیرساخت ابری - پارس پک
این محتوا فقط برای کاربران وارد شده است.لطفا برای مشاهده این مطلب وارد شوید.

جمع بندی

همانطور که می‌دانید، تکنولوژی مبتنی بر ابر روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است و سرویس‌های بیشتری به این تکنولوژی افزوده می‎‌شوند. یکی از این فناوری‌های در حال پیشرفت، سرویس رایانش ابری است که در حال ورود به حوزه‌های مختلفی در زندگی افراد است.

پیش از ظهور فناوری ابری، کسب‌و‌کارها مجبور بودند سرورها و تجهیزات موردنیاز برای انجام کارهای خود را خریداری کنند و علاوه بر صرف هزینهی هنگفت برای این تجهیزات، اطلاعات و داده‌ها نیز در هارد دیسک‌های متعدد ذخیره و نگهداری می‌شد. علاوه بر اینکه دسترسی و نگهداری از این تجهیزات و داده‌ها سخت و زمان‌بر بود، خطرهای زیادی مانند مخدوش شدن، گم شدن و از‌دست‌رفتن آن‌ها نیز وجود داشت. همچنین بسیاری از شرکت‌های کوچک با بودجه کم خود، قادر به تهیه این تجهیزات و سرورها نبودند و کم‌کم به استفاده مشترک از تجهیزات روی آوردند. به اشتراک‌گذاری تجهیزات به نوعی عملکردی مشابه با سرویس رایانش ابری را دارد.

با پیدایش سرویس‌های ابری، بسیاری از این مشکلات برطرف شده‌است و همچنین امکانات و قابلیت‌های متعددی که این تکنولوژی در اختیار مشتریان قرار می‌‌دهد، باعث شده است که افراد بیشتری از این سرویس استفاده کنند و این تعداد به سرعت در حال افزایش است.

با پیشرفت فناوری‌های دیجیتال و قدرتمندتر شدن و در دسترس بودن آن‎ها، در حال حاضر برنامه ها و سیستم عامل های مبتنی بر کلود روز‌به‌روز در حال افزایش هستند. بسیاری از شما ممکن است بدون آن‌که بدانید در حال حاضر از سرویس‌های رایانش ابری استفاده کنید. اگر از یک سرویس آنلاین برای ارسال ایمیل، ویرایش اسناد، تماشای فیلم یا تلویزیون، گوش دادن به موسیقی، پخش بازی یا ذخیره تصاویر و فایل‌های دیگر استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد رایانش ابری این کار را در پشت صحنه انجام می‌دهد. یکی دیگر از فناوری‌هایی که از رایانش ابری استفاده می‌کند، تلفن ثابت سازمانی ابری است که بر بستر ابر و با استفاده از اینترنت تمامی تماس‌ها را برقرار می‌کند. سرویس نکسفون این امکان را برای کاربران فراهم می‌آورد که با  هر دستگاهی نظیر پنل وب، ‌اپلیکیشن و آی‌پی‌فون از طریق یک اینترنت پایدار به تلفن سازمانی دسترسی داشته باشند و تماس‌های خود را برقرار کنند.

دوستش داشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *