حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

زیرساخت ابری با پارس پک

تا اندکی پیش در دنیای فناوری اطلاعات، استفاده از رایانش ابری یک امکان بود اما اکنون با در نظر گرفتن مزیت‌های این فناوری، ضرورت استفاده از آن انکارناپذیر است. به‌ طوری ‌که عمده کسب‌وکارهایی که بخشی از نیازهای کسب‌وکار خود را به کمک فناوری اطلاعات برآورده می‌کنند، به‌زودی در به‌ کارگیری تکنولوژی‌های ابری احساس نیاز می‌کنند و کسب‌وکار خود را به‌سوی استفاده از رایانش ابری، هدایت خواهند کرد. درمجموع می‌توان گفت آینده فناوری اطلاعات به رایانش ابری گره‌ خورده است.

سرورهای مجازی از بیشترین اقبال در میان جوانان و توسعه دهندگان نوپای وب برخوردار هستند. چرا که بهترین راهکار برای افراد و یا سازمان های کوچکی است که با قصد برداشتن گامهای بلندتر در راستای ارتقای جهان وب فارسی می توانند با پایین آوردن هزینه های موجود به رشد توامان خود ادامه دهند.

آشنایی با “پارس‌پک”

پک رایانش ابری 1 دیزاین کلاب

خدمات cloud computing در دنیا تحولات بسیار گسترده ای را در تمام حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری مرتبط با دنیای فناوری اطلاعات بوجود آورده است و جدای از آنکه پایانی بر روش های کلاسیک میزبانی وب خواهد بود، راه را برای جهانی سازی و قابل دسترس بودن نرم افزار ها فراهم آورده است. در حقیقت ابر کامپیوتر، سرعت ارائه خدمات را به بیشترین و هزینه های تمام شده، مصرف انرژی و صرف زمان را به حداقل می رساند و با فراگیر شدن این خدمات در دنیای فردا، تنها نرم افزارهای مورد نیاز برای نصب بر روی کامپیوتر های شخصی، مرورگر های وب خواهند بود.

از همین رو بود که ارائه خدمات ابر کامپیوتر در دستور کار و در صدر برنامه ریزی ها قرار گرفت و پس از ماهها تلاش در نهایت به یاری خداوند و تلاش نیروهای برجسته در زمینه های علمی، رسما در روز جمعه مورخ ۲۱ آبان ۱۳۸۹ اولین نمونه خدمات ابری در ایران توسط پارس پک ارائه گردید

آشنایی بیشتر با رایانش ابری

زیرساخت ابری - پارس پک

[um_loggedin]

شما به این سطح از محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید. بخشی از محتوا مختص مشترکین دیزاین کلاب می‌باشد.

ورود یا عضویت

restricet content notice 3 دیزاین کلاب

خرید یا تمدید اشتراک | ورود یا عضویت

.: برای دانلود کاتالوگ آشنایی بامحتوای دیزاین کلاب اینجا کلیک کنید :.

چرا زیرساخت ابری؟

به زبان ساده، زیرساخت‌ ابری با در اختیار قرار دادن منابع پردازشی و ذخیره‌سازی موردنیاز کاربر به‌صورت لحظه‌ای و آنلاین، باعث صرفه‌جویی و مدیریت بهینه منابع استراتژیک (منابع مالی و نیروی انسانی) شرکت می‌شود؛ بدین ترتیب مدیران بدون نیاز به‌صرف هزینه برای نگهداری و پشتیبانی زیرساخت‌ها، می‌توانند هرلحظه از دریافت خدمات با بالاترین کیفیت مطمئن باشند.

زیرساخت‌ ابری با فراهم کردن امکانات موردنیاز سازمان در کمترین زمان، سرعت پیشرفت پروژه‌ها را افزایش می‌دهند. درعین‌حال مدیران بدون نیاز به‌صرف سرمایه اولیه کلان برای راه‌اندازی سیستم‌ها، می‌توانند با سپردن کارها به متخصصان شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری، بر امور تخصصی شرکت تمرکز کنند و انرژی و توان خود را برای فعالیت اصلی شرکت صرف کنند؛ دیگر نیازی نیست تا متخصصین آی تی وقت خود را بر روی کارهای پایه مانند مدیریت زیرساخت‌ها صرف کنند و همچنین می‌توان با اطمینان بیشتری در مقابل حملات سایبری مقاومت کرد.

با استفاده از زیرساخت‌ ابری، تنها به میزان استفاده از خدمات هزینه پرداخت می‌شود؛ هزینه‌های کسب‌وکار در مدل استفاده از زیرساخت‌ ابری کاملاً بر اساس میزان مصرف مشترک از منابع و بر اساس فاکتورهایی مانند تعداد هسته پردازشگر، مقدار  RAM، مقدار فضای ذخیره‌سازی و نوع آن و ترافیک شبکه محاسبه می‌شود. درنتیجه نیاز نیست از ابتدا هزینه زیادی برای راه‌اندازی زیرساخت‌های سخت‌افزاری با بالاترین ظرفیت در محل شرکت انجام شود و هرزمانی که نیاز سازمان اقتضا کند، به‌آسانی سرویس زیرساخت ابری تا حد موردنیاز ارتقا داده می‌شود. کاهش هزینه عملیاتی ناشی از استفاده از زیرساخت ابری به‌جای راه‌اندازی زیرساخت سخت‌افزاری در محل شرکت، از مهم‌ترین عللی است که مدیران و کارفرمایان را مجاب به استفاده از زیرساخت‌ ابری می‌کند.

سرویس­ زیرساخت ابری درمجموع با تمام امکانات و مزیت‌هایی که فراهم می‌آورد، علاوه بر استقبال شرکت‌های بزرگ از آن‌یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو برای کسب‌وکارهای کوچک و استارتاپی نیز به‌حساب می‌آید؛ زیرا چنین کسب‌وکارهایی معمولاً توان سرمایه‌گذاری اولیه بسیار بالایی برای تهیه زیرساخت را ندارند.

همچنین به‌واسطه کوچک بودن، صرف چنین هزینه‌ای در ابتدای کار آن‌ها را متحمل ریسک بسیار سنگینی نیز می‌کند. درحالی‌که با استفاده از زیرساخت ابری، ضمن بهره‌مندی از سرعت و چابکی موردنیاز چنین کسب‌وکارهایی، می‌توانند با حداقل هزینه و ریسک، به بهترین امکانات زیرساختی دسترسی داشته باشند و به‌مرور با رشد کسب‌وکار، سرویس‌های مورد درخواست خود را ارتقا بدهند. در این روش هیچ‌گونه اتلاف منابعی رخ نمی‌دهد و مدیران می‌توانند از ارائه سرویسی مستمر و باکیفیت خاطرجمع باشند.

مزایا زیرساخت ابری

ازآنجاکه شرکت‌های ارائه‌دهنده زیرساخت‌ها و خدمات ابری، با در اختیار داشتن تجهیزات سخت‌افزاری پیشرفته چنین امکاناتی را برای طیف وسیعی از مشتریان فراهم می‌آورند، می‌توانند به‌راحتی و بسته به نیاز کاربران توزیع متوازنی از منابع را در اختیار آن‌ها قرار دهند. درنتیجه نه منابع بدون استفاده می‌مانند و نه در مواقع پیک، سرویس دچار اختلال می‌شود.

آمارهای منتشرشده در فوربز درباره میزان مهاجرت کسب‌وکارهای مختلف به زیرساخت‌ ابری، گواه محکمی بر کارایی چنین زیرساختی به‌عنوان زیرساخت فناوری اطلاعات بهینه موردنیاز کسب‌وکارهاست. این آمارها نشان می‌دهند که در کشورهای پیشرفته اروپایی، نرخ استفاده کسب‌وکارها از زیرساخت‌ ابری به‌طور میانگین در حدود 80 درصد است. حتی در برخی کشورهای اروپایی این عدد بسیار بیش از میانگین ذکرشده است.

باوجودآنکه به‌کارگیری تکنولوژی‌های روز در کشورهای خاورمیانه با اندکی تأخیر صورت می‌گیرد، اما آمار مهاجرت کسب‌وکارها به زیرساخت‌ ابری نشان می‌دهند، این کشورها نیز با اختلاف حدود 10 درصدی از کشورهای پیشرو در حوزه فناوری اطلاعات به‌سوی استفاده از خدمات رایانش ابری پیش می‌روند.

رایانش ابری تفاوت‌های اساسی نسبت به روش‌های سنتی که کسب‌و‌کارها در حوزه IT خود استفاده می‌کنند، دارد. مزایای این روش باعث شده‌است که بسیاری از کسب‌و‌کارها به آن سمت متمایل شوند و سرویس‌های خود را درجهت استفاده از روش رایانش ابری ارتقا دهند. برای جمع بندی به برخی از مزایای رایانش ابری مجدد اشاره می‌کنیم:

  • کاهش هزینه: یکی از مهم‌ترین مزایای رایانش ابری کاهش هزینه‌ها است که باعث شده است بسیاری از کسب‌و‌کارها جذب آن شوند. با استفاده از سیستم ابری، دیگر نیازی به خرید تجهیزات و سرورهای گرانقیمت، تعبیه مکانی با سیستم خنک‌کننده مناسب، پرداخت هزینه‌های هنگفت برق و استخدام نیروهای IT متخصص برای نگهداری و پشتیبانی از تجهیزات وجود ندارد.
  • افزایش سرعت: راه اندازی و نصب سرویس‌های ابری بسیار سریع است و در مدت زمان کوتاهی با کمتر از چند کلیک فعال می‌شوند. به دلیل انعطاف بالای آن نیز در صورت هرگونه تغییر در کسب‌و‌کار و نیازهای شما، افزایش و کاهش سرویس‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود.
  • مقیاس‌پذیری بالا: مقیاس‌پذیری سرویس‌های رایانش ابری افزایش و کاهش منابع را در هر زمانی برای کاربران امکان‌پذیر می‌سازد. به این صورت که هر وقت به دلیل بازدید زیاد از سایت، به منابع بیشتری احتیاج شود، سرویس رایانش ابری به صورت خودکار پهنای باند را افزایش می‌دهد تا در پردازش مشکلی پیش نیاید.
  • امنیت بالا: بسیاری از ارائه دهندگان سرویس‌های ابری مجموعه‌ای از سیاست‌ها ، فن‌آوری ها و کنترل‌ها را ارائه می‌دهند که وضعیت امنیتی سیستم شما را تقویت می‌کند و از داده‌ها، برنامه‌ها و زیرساخت‌های شما در برابر تهدیدات احتمالی محافظت می‌کند.
  • قابلیت اطمینان: امکان بک‌آپ‌گیری و بازیابی اطلاعات توسط سرویس رایانش ابری باعث شده است که به یکی از مطمئن‌ترین روش‌های پردازش و ذخیره‌سازی اطلاعات تبدیل شود.
  • عملکرد بالا: سرویس رایانش ابری در دیتاسنتر امن و بزرگ اجرا می‌شود و در صورت ارائه آپدیت، به سرعت به‌روزرسانی می‌شود. این به‌روزرسانی باعث می‌شود تا سرویس شما با بهترین سرعت و عملکرد به کار خود ادامه دهد.

خدمات ابری شرکت پارس پک

سرور ابری

سرور ابری به شما امکان استفاده از یک سرور با سیستم‌عامل دلخواه را می‌دهد، که می‌توانید در هرلحظه منابع سخت‌افزاری خود را افزایش دهید و فقط برای منابعی که نیاز دارید هزینه پرداخت کنید.

بیشتر بدانید

سرور مجازی

سرور مجازی یک سرور بسیار بهینه و کاربردی با سرعت پورت بالا که می‌توانید منابع آن را تا ۷۲ هسته CPU و ۲۵۶ گیگابایت RAM ارتقا دهید و در دو موقعیت ایران و خارج از ایران آن را سفارش دهید.

بیشتر بدانید

سرور اختصاصی

سرور اختصاصی پارس پک در دو گروه ماکرو و هایبرید ارائه می‌شود، توسط این سرورها می‌توانید نسل از جدیدی از یک سرور تمام اختصاصی قدرتمند به همراه ویژگی‌های جذاب را تجربه نمایید.

بیشتر بدانید

خرید هاست ابری

در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

بیشتر بدانید

هاست دانلود

بسیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

بیشتر بدانید

ثبت دامنه

ثبت دامنه از دیگر خدمات شرکت پارس پک می‌باشد، شما میتوانید دامنه ir یا دامنه بین المللی خود را از پارس پک خریداری کنید.

بیشتر بدانید

هاست وردپرس

هاست وردپرس این روزها با بالاتر رفتن محبوبیت وردپرس و ووکامرس مورد استقبال قرار گرفته است، خرید هاست وردپرس ایران و اروپا از دیگر خدمات پارس پک است.

بیشتر بدانید

انتخاب مدل زیرساخت مناسب هر کسب‌وکار

شما به این سطح از محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید. بخشی از محتوا مختص مشترکین دیزاین کلاب می‌باشد.

ورود یا عضویت

restricet content notice 3 دیزاین کلاب

خرید یا تمدید اشتراک | ورود یا عضویت

.: برای دانلود کاتالوگ آشنایی بامحتوای دیزاین کلاب اینجا کلیک کنید :.

[/um_loggedin]

جمع بندی

همانطور که می‌دانید، تکنولوژی مبتنی بر ابر روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است و سرویس‌های بیشتری به این تکنولوژی افزوده می‎‌شوند. یکی از این فناوری‌های در حال پیشرفت، سرویس رایانش ابری است که در حال ورود به حوزه‌های مختلفی در زندگی افراد است.

پیش از ظهور فناوری ابری، کسب‌و‌کارها مجبور بودند سرورها و تجهیزات موردنیاز برای انجام کارهای خود را خریداری کنند و علاوه بر صرف هزینهی هنگفت برای این تجهیزات، اطلاعات و داده‌ها نیز در هارد دیسک‌های متعدد ذخیره و نگهداری می‌شد. علاوه بر اینکه دسترسی و نگهداری از این تجهیزات و داده‌ها سخت و زمان‌بر بود، خطرهای زیادی مانند مخدوش شدن، گم شدن و از‌دست‌رفتن آن‌ها نیز وجود داشت. همچنین بسیاری از شرکت‌های کوچک با بودجه کم خود، قادر به تهیه این تجهیزات و سرورها نبودند و کم‌کم به استفاده مشترک از تجهیزات روی آوردند. به اشتراک‌گذاری تجهیزات به نوعی عملکردی مشابه با سرویس رایانش ابری را دارد.

با پیدایش سرویس‌های ابری، بسیاری از این مشکلات برطرف شده‌است و همچنین امکانات و قابلیت‌های متعددی که این تکنولوژی در اختیار مشتریان قرار می‌‌دهد، باعث شده است که افراد بیشتری از این سرویس استفاده کنند و این تعداد به سرعت در حال افزایش است.

با پیشرفت فناوری‌های دیجیتال و قدرتمندتر شدن و در دسترس بودن آن‎ها، در حال حاضر برنامه ها و سیستم عامل های مبتنی بر کلود روز‌به‌روز در حال افزایش هستند. بسیاری از شما ممکن است بدون آن‌که بدانید در حال حاضر از سرویس‌های رایانش ابری استفاده کنید. اگر از یک سرویس آنلاین برای ارسال ایمیل، ویرایش اسناد، تماشای فیلم یا تلویزیون، گوش دادن به موسیقی، پخش بازی یا ذخیره تصاویر و فایل‌های دیگر استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد رایانش ابری این کار را در پشت صحنه انجام می‌دهد. یکی دیگر از فناوری‌هایی که از رایانش ابری استفاده می‌کند، تلفن ثابت سازمانی ابری است که بر بستر ابر و با استفاده از اینترنت تمامی تماس‌ها را برقرار می‌کند. سرویس نکسفون این امکان را برای کاربران فراهم می‌آورد که با  هر دستگاهی نظیر پنل وب، ‌اپلیکیشن و آی‌پی‌فون از طریق یک اینترنت پایدار به تلفن سازمانی دسترسی داشته باشند و تماس‌های خود را برقرار کنند.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *