هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نگاهی به تاریخ کُرست و کرینولین

کرینولین و کرست2

کُرسِت (به فرانسوی: Corset) نوعی پوشاک زنانه است که معمولاً بسیار سفت و محکم است برای زنان نوعی سینه‌بند هم به‌شمار می‌رود. پوشیدن کرست به دلیل اینکه شکم و قفسه سینه را تحت فشار می‌گذارد با دشواری‌هایی همراه است. امروز پوشیدن آن جنبه‌های زیبایی یا درمانی دارد جنبه زیبایی آن برای یک دست کردن اندام میانی از قسمت بالای ران تا زیر سینه بکار می‌رود. و از نطر درمانی برای دردهای ستون مهره‌ها و سایر مفصلهای بالاتنه به‌کار می‌رود.

اگر کمی به تاریخچه مد علاقه داشته باشید، ممکن است با حقایقی روبه رو شوید که باورش برایتان دشوار باشد؛ به عنوان مثال، آیا می‌دانستید که در گذشته دامن و کفش پاشنه بلند برای آقایان طراحی شده بود؟ یا برخی آرایش‌ها موجب مرگ صاحبشان می‌شدند؟ شاید عجیب باشد اما بعضی از لباس‌ها، آلت قتاله به شمار می‌آمدند و هزاران نفر را به کام مرگ می‌کشیدند. اگر شما نیز دوست دارید که با این آلت‌های قتاله زیبا آشنا شوید با ما همراه باشید.

کرینولین و کرست1

قطعا این سوال در ذهنتان می‌گذرد که کرینولین چیست؟

بگذارید برای پاسخ به این سوال با یک فیلم کلاسیک و معروف به نام « برباد رفته » شروع کنیم.اگر این فیلم را تماشا کرده باشید قطعا به یاد دارید که اسکارلت برای آنکه لباس‌هایش گرانقیمت‌تر و فاخرتر به نظر برسد، دامن‌ حلقه‌ای که شبیه به قفس بود را زیر پیراهنش می‌پوشید. این قفس سنگین همان کرینولین است.

کرینولین در ابتدا از جنس استخوان حیوانات یا فلزات سنگین ساخته می‌شد که بر روی کمر قفل می‌شد و فشار زیادی را به بدن وارد می‌نمود. این دامن حلقه‌ای که باعث می‌شد پیراهن حجیم‌تر و گسترده‌تر به نظر برسد آنقدر سنگین بود که پوشیدن آن به تنهایی ممکن نبود.

کرینولین و کرست1

فجایع و دردسر‌های کرینولین

این محتوا فقط برای کاربران وارد شده است.لطفا برای مشاهده این مطلب وارد شوید.

جمع بندی

و در پایان می‌توان گفت که، با کمی دقت به این ترندهای قدیمی می‌توان فهمید که در گذشته مورد پسند جنس مخالف قرار گرفتن، اهمیت بسیاری برای زنان و مردان جامعه داشت و حاضر بودند دست به هر کاری بزنند تا خاص و زیبا به نظر برسند؛ چیزی که در دنیای امروز، اهمیت بسیار کمی دارد و افراد سعی می‌کنند به جای انکه طبق سلیقه دیگران در جامعه ظاهر شوند، علایق خود را در اولویت قرار دهند.

دوستش داشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *