حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

ساعت کرش کارتیه

ساعت «کِرَش» (The crash) کارتیه که مور دتوجه مجموعه‌داران و ستارگانی چون جی‌زد تا کریس جنر و کانیه وست است، به یکی از پیش‌بینی‌ناپذیرترین ساعت‌های پرفروش بازار تبدیل شده است. فرم آن که انگار در حال چکه کردن است، بیشتر شبیه ساعت‌های سورئال سالوادر دالی است تا ساعت‌هایی که افراد مشهور به دست می‌بندند.

فرم آن که انگار در حال چکه کردن است، بیشتر شبیه ساعت‌های سورئال سالوادر دالی است تا ساعت‌هایی که افراد مشهور به دست می‌بندند. «کرش» به همان اندازه که نامتقارن و پیچیده است، داستانی عجیب هم دارد.

ساعت کرش

معرفی ساعت کرش

مختص اعضاء دیزاین کلاب؛ شما وارد اکانت خود نشده اید.

ساعت کراش کارتیه کریس جنر2 دیزاین کلاب

نگاهی به تاریخچه و فرآیند تولید ساعت کرش

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

جمع بندی

این محصول به عنوان سمبلى از هنر در ساعت سازى شناخته شده است. این واقعیت شگفت انگیز در مورد کارتیه کرش وجود دارد، که با دیدن این مدل ساعت ها نقاشى تداوم حافظه اثر مشهور نقاش اسپانیایى سالوادور دالی (Salvador Dalí) یاد آور مى شود، و بیان گر این واقعیت است که چگونه ممکن است یک اثر سوررئالیسم (فراواقع‌گرایی) به صورت واقعی باشد و حتى بعضى هاى باور دارند که ساعتهای نقاشی تا حدودی مشابه این مدل هستند و امکان دارد الهام بخش مدل مشهور کرش باشد. 

مبنى بر اساس اسم این مدل ساعت کرش به معنى تصادف  داستان دیگرى وجود دارد، که مدل کرش از یک ساعت کارتیه مدل Baignoire که در یک تصادف اتومبیل بر اثر آتش سوزى کاملاً خراب و داغون شده بود الهام گرفته.  در آن زمان سرپرست کارتیه لندن ژاک کارتیه نوه بزرگ بنیانگذار کارتیه (لویى فرانسوا کارتیه) بوده. او با دیدن بقایاى این ساعت ایده ى جالبى در ذهنش شکل گرفته و تصمیم گرفت که این طرح خم شده را دوباره بازسازى نماید.  او در سال ١٩٦٧ میلادى، موفق به ساخت این مدل ساعت شد و شروع به فروش این ساعت در نسخه هاى محدودى نمود. 

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *