حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

تبدیل فکرها و ایده‌های شما به نقاشی با استفاده از هوش مصنوعی DALL.E

 تبدیل فکرها و ایده‌های شما به نقاشی با استفاده از هوش مصنوعی DALL.E

لینک رسمی وب‌سایت:  openai.com

دروس مرتبط در مدرسه دیزاین: فناوری اطلاعات | هوش مصنوعی | نقاشی دیجیتال

تبدیل فکرها و ایده‌های شما به نقاشی با استفاده از هوش مصنوعی DALL.E

وقتی رمانی می‌خوانیم یا هنگامی که کسی داستانی برایمان تعریف می‌کند یا رخدادی را شرح می‌دهد، ذهن ما بی‌درنگ تصاویر آن را می‌سازد. برخی‌ها تصاویر ذهنی با جزئیات و رنگ و لعاب زیاد تصور می‌کنند و برخی هم تصویرسازی ذهنی، محوی دارند.

اما تصور کنید که برنامه‌های هوش مصنوعی بتوانند همین کار را بکنند. با توجه به اینکه این برنامه‌ها بانک داده عظیمی دارند، می‌شود تصور کرد که با آموزش و بهود الگوریتم‌ها چه پتناسلیی برای تصویرسازی بتوانند پیدا کنند.

بر اساس خبری که به تازگی منتشر شده، یک برنامه جدید هوش مصنوعی با توانایی خود برای ترسیم تصاویر واقعی و خلاقانه از یک توضیح متنی، همه را شگفت‌زده کرده.

این برنامه DALL-E 2 نام دارد و محصول آزمایشگاه تحقیقاتی OpenAI مستقر در سانفرانسیسکو است. روز چهارشنبه، این آزمایشگاه هوش مصنوعی، از این برنامه رونمایی کرد.

آیا هوش مصنوعی واقعا آینده ویرایش و تصویرسازی خواهد بود؟

{ درس مرتبط در مدرسه دیزاین:  هوش مصنوعی چیست؟ }

برنامه DALL-E در ژانویه سال 2021 برای اولین بار معرفی شد و نام آن با ترکیب نام «سالوادور دالی» نقاش معروف اسپانیایی و ربات WALL-E از انیمیشنی با همین نام ساخته پیکسار به دست آمده است. OpenAI همچنین ویدیویی را منتشر کرد که در آن جزئیات عملکرد سیستم DALL-E 2 را نشان می‌دهد:

[um_loggedin]

اگر به این هوش مصنوعی بگویید “کوآلا در حال رفتن به سمت حلقه بازی بسکتبال “، DALL-E 2 این کار را با ایجاد تصویری واقعی از حیوانی که در هوا به سمت حلقه بسکتبال پرواز می‌کند، انجام می‌دهد.

هوش مصنوعی همچنین می‌تواند عکس‌های موجود را با جایگزین کردن تصاویر داخل آن ویرایش کند. به عنوان مثال، اگر برای عکس سگ «گربه ناز» را تایپ کنید، DALL-E 2 سگ را به یک بچه گربه تبدیل می‌کند؛ علاوه بر این، برنامه می‌تواند به یک تصویر اصلی نگاه کند و تغییرات مختلفی از آن را به همان سبک ایجاد کند.

از طریق یادگیری عمیق ، DALL-E 2 نه تنها می‌تواند آنچه را که در داخل یک تصویر است تشخیص دهد، بلکه سعی کند آن را تکرار کند؛
شرکت OpenAI اولین نسخه DALL-E را در ژانویه ۲۰۲۱ معرفی کرد. با این حال، نسخه دوم آن، برای ترسیم تصاویر با دقت بیشتر و کیفیت هنری با وضوح بالاتر ارتقا یافته است.
حتی DALL-E 2 می‌تواند از چیزهایی که از نظر فنی در دنیای واقعی وجود ندارند، عکس بکشد. به عنوان مثال، اگر به آن بگویید «میمون مالیات پرداخت می‌کند» را بکشد، هوش مصنوعی به اندازه کافی هوشمند است که چنین صحنه‌ای را تولید کند، حتی اگر در طول فرآیند آموزش هرگز با چنین تصویری مواجه نشده باشد.

DALL-E 2 همچنین نشان می‌دهد که هوش مصنوعی قادر به کار خلاقانه است و کارهایش شبیه یک نوع اتوماسیون پیشرفته نیست.

آلتمن -مدیرعامل شرکت- به نکات منفی وارد نشد. اما تجربیات گذشته نشان می‌دهد که از چنین هوش‌های مصنوعی می‌توان برای ایجاد دیپ فیک و فریب مردم هم استفاده کرد.

OpenAI یک مقاله تحقیقاتی با اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی توسعه DALL-E 2 منتشر کرده . همچنین یک حساب کاربری اینستاگرام ایجاد کرده است که هنر DALL-E 2 را به نمایش می‌گذارد.

[/um_loggedin]

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *