مگامنو

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تبدیل فکرها و ایده‌های شما به نقاشی با استفاده از هوش مصنوعی DALL.E

 تبدیل فکرها و ایده‌های شما به نقاشی با استفاده از هوش مصنوعی DALL.E

لینک رسمی وب‌سایت:  openai.com

دروس مرتبط در مدرسه دیزاین: فناوری اطلاعات | هوش مصنوعی | نقاشی دیجیتال

تبدیل فکرها و ایده‌های شما به نقاشی با استفاده از هوش مصنوعی DALL.E

وقتی رمانی می‌خوانیم یا هنگامی که کسی داستانی برایمان تعریف می‌کند یا رخدادی را شرح می‌دهد، ذهن ما بی‌درنگ تصاویر آن را می‌سازد. برخی‌ها تصاویر ذهنی با جزئیات و رنگ و لعاب زیاد تصور می‌کنند و برخی هم تصویرسازی ذهنی، محوی دارند.

اما تصور کنید که برنامه‌های هوش مصنوعی بتوانند همین کار را بکنند. با توجه به اینکه این برنامه‌ها بانک داده عظیمی دارند، می‌شود تصور کرد که با آموزش و بهود الگوریتم‌ها چه پتناسلیی برای تصویرسازی بتوانند پیدا کنند.

بر اساس خبری که به تازگی منتشر شده، یک برنامه جدید هوش مصنوعی با توانایی خود برای ترسیم تصاویر واقعی و خلاقانه از یک توضیح متنی، همه را شگفت‌زده کرده.

این برنامه DALL-E 2 نام دارد و محصول آزمایشگاه تحقیقاتی OpenAI مستقر در سانفرانسیسکو است. روز چهارشنبه، این آزمایشگاه هوش مصنوعی، از این برنامه رونمایی کرد.

آیا هوش مصنوعی واقعا آینده ویرایش و تصویرسازی خواهد بود؟

{ درس مرتبط در مدرسه دیزاین:  هوش مصنوعی چیست؟ }

برنامه DALL-E در ژانویه سال 2021 برای اولین بار معرفی شد و نام آن با ترکیب نام «سالوادور دالی» نقاش معروف اسپانیایی و ربات WALL-E از انیمیشنی با همین نام ساخته پیکسار به دست آمده است. OpenAI همچنین ویدیویی را منتشر کرد که در آن جزئیات عملکرد سیستم DALL-E 2 را نشان می‌دهد:

این محتوا فقط برای کاربران وارد شده است.لطفا برای مشاهده این مطلب وارد شوید.

دوستش داشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *