حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

عناصر تاثیر گذار در طراحی محصول

همان‌طور که پیداست، روند دیزاین محصول جدید برای عرضه به مشتریان “طراحی محصول” نام دارد، البته این تعریف بسیار پیش‌پا افتاده است، طراحی محصول مفهوم گسترده‌ای است که با تولید اصولی و توسعه‌‌ی ایده‌ها به خلق محصولات جدید می‌انجامد.
 کارشناسان طراحی روی مفاهیم و ایده‌ها کار می‌کنند و در نهایت آنها به اختراعات و محصولات ملموس تبدیل می‌شوند، کارشناس طراحی محصول برای خلق این محصولات با هنر، علم و فناوری سروکار دارند.

اهمیت استفاده از ابزار در طراحی و دیزاین محصول

در حال حاضر با کمک ابزارهای دیجیتالی و تکنیک‌های توسعه‌یافته و روبه‌رشد نیاز به تشکیل تیم‌های بزرگ کاهش یافته و امکان شبیه‌سازی محصول قبل از ساخت آن فراهم شده که جلوتر به اون می‌پردازیم اما قبل ازون لازمه عناصر و عواملی که در طراحی محصول تاثیر گذار هستند رو بررسی کنیم و بخوبی بشناسیم تا در حین طراحی بتونیم به محصول خروجی و قیمت تمام شده اون هم نیم نگاهی داشته باشیم. 

برای انجام طراحی حرفه‌ای باید اصول اساسی در این زمینه را آموخت، این اصول شامل شناخت رنگ‌ها، خطوط، اشکال، مقیاس‌ها و اندازه‌ها، بافت ‌ها و رعایت فواصل و… می‌شود و تمامی این موارد در کنار هم کل محصول را می‌سازد. بدیهی است که هر محصول با توجه به ویژگی های منحصر به فرد اون می‌تونه عناصر زیادی روی طراحی اون متاثر باشه، اما ازونجایی که این سلسله مقالات برای تمام رشته های دیزاین محور در حال تهیه هستند، به گفتن موارد کلی بسنده خواهیم کرد.

برخی از عوامل موثر بر طراحی دیزاین محور محصول

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *