مگامنو

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

عناصر تاثیر گذار در طراحی محصول

اهمیت استفاده از ابزار در طراحی و دیزاین محصول

مان‌طور که پیداست، روند دیزاین محصول جدید برای عرضه به مشتریان “طراحی محصول” نام دارد، البته این تعریف بسیار پیش‌پا افتاده است، طراحی محصول مفهوم گسترده‌ای است که با تولید اصولی و توسعه‌‌ی ایده‌ها به خلق محصولات جدید می‌انجامد.
 کارشناسان طراحی روی مفاهیم و ایده‌ها کار می‌کنند و در نهایت آنها به اختراعات و محصولات ملموس تبدیل می‌شوند، کارشناس طراحی محصول برای خلق این محصولات با هنر، علم و فناوری سروکار دارند.

در حال حاضر با کمک ابزارهای دیجیتالی و تکنیک‌های توسعه‌یافته و روبه‌رشد نیاز به تشکیل تیم‌های بزرگ کاهش یافته و امکان شبیه‌سازی محصول قبل از ساخت آن فراهم شده که جلوتر به اون می‌پردازیم اما قبل ازون لازمه عناصر و عواملی که در طراحی محصول تاثیر گذار هستند رو بررسی کنیم و بخوبی بشناسیم تا در حین طراحی بتونیم به محصول خروجی و قیمت تمام شده اون هم نیم نگاهی داشته باشیم. 

برای انجام طراحی حرفه‌ای باید اصول اساسی در این زمینه را آموخت، این اصول شامل شناخت رنگ‌ها، خطوط، اشکال، مقیاس‌ها و اندازه‌ها، بافت ‌ها و رعایت فواصل و… می‌شود و تمامی این موارد در کنار هم کل محصول را می‌سازد. بدیهی است که هر محصول با توجه به ویژگی های منحصر به فرد اون می‌تونه عناصر زیادی روی طراحی اون متاثر باشه، اما ازونجایی که این سلسله مقالات برای تمام رشته های دیزاین محور در حال تهیه هستند، به گفتن موارد کلی بسنده خواهیم کرد.

برخی از عوامل موثر بر طراحی دیزاین محور محصول

این محتوا فقط برای کاربران وارد شده است.لطفا برای مشاهده این مطلب وارد شوید.

دوستش داشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *