حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

تعریف: بوت استرپ

« Back to Glossary Index

به انگلیسی:Bootstrap


به فارسی: بوت استرپ


توضیح بیشتر: وقتی یک استارتاپ یا شرکت توسط منابع شخصی کارآفرین یا درآمد شخصی شرکت تأمین مالی می شود، می گویند بوت استرپ کرده است.

بوت استرپ فاز خودگردانی یک استارتاپ می‌باشد که راه اندازان آن استارتاپ بدون هیچ کمکی از سرمایه گذاران بایستی روی پای خود بایستند. این مرحله گامی است که باید بنیان‌گذاران استارتاپ به دنبال جذب مشتری و معرفی فعالیت‌های خود باشند‌. همچنین آنها بایستی به دنبال جذب سرمایه گذاران جدی برای خود باشند.

بوت استرپ در برنامه نویسی

تعریف دیگری نیز از بوت استرپ در بین برنامه نویسان وجود دارد. بوت‌استرپ مجموعه‌ای برای ساخت ظاهری وب سایت‌ها و برنامه‌های وب است.

و یکی از محبوبترین فریم ورکهای css می‌باشد که از شیوه گرید بندی برای چیدمان صفحات وب استفاده می‌کند. بوت‌استرپ شامل تمپلت‌های طراحی اچ‌تی‌ام‌ال و سی‌اس‌اس محور برای تایپوگرافی، فرمها، دکمه‌ها، نمودارها، اجزاء راهبری و دیگر اجزاء رابط کاربری و الحاقات اختیاری (JavaScript Extensions)، می‌باشد. بوت‌استرپ محبوب‌ترین پروژه در GitHub است که توسط NASA و MSNBC و دیگر سایتهای مطرح استفاده شده‌است. با استفاده از اطلاعات رابط برنامه‌نویسی (API) در بوت استرپ می‌توان اجزاء واسط پیشرفته مانند scrollspy و تکمیل کننده خودکار کلمات (typeahead) را بدون نیاز به نوشتن حتی یک خط کد جاوا اسکریپت ایجاد نمود. بهترین نکته بوت استرپ این است که متن باز بوده و به صورت رایگان قابل دانلود و استفاده می‌باشد.

« بازگشت به واژه نامه

مفید بود؟

نظرات بسته شده است.