حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

مستند “چگونه ساخته می‌شود؟”

یکی از دستاوردهای بزرگ فیلمسازان ساخت مستندهایی بر پایه علم است؛ مستندهای علمی بر پایه کشفیات و اختراعات دانشمندان می‌باشد. ساختن این ژانر در صنعت مستند سازی علاوه بر هزینه‌های بالا نیازمند دسترسی به تجهیزات پیشرفته نیز می‌باشد.

علاوه بر همه این‌ها، هر کارگردانی تن به ساخت مستندهای علمی که هم نیاز به سال‌ها تحقیقات و هزینه‌های بسیار بالایی دارد، نمی‌دهد. مستندهای علمی کمتر در جشنواره‌ها و فستیوال‌ها حضور پیدا می‌کنند، چرا که نقد این ژانر کار هر کسی نیست.

این مستندها درباره‌ی علومی چون: ریاضیات، طبیعت، فضا و فناوری است، برای ساخت این مستندها سال‌ها تحقیقات و کاوش درباره موضوع مستند مورد انجام قرار می‌گیرد. اگر از طرفداران این سبک از مستند هستیدوبه یک ذهن دیزاینر هم دارید، مطمئنم که از مستندی که امروز میخوام بهتون معرفی کنم خوشتون میاد؛

how its made دیزاین کلاب

“چگونه ساخته می‌شود یا HOW ITS MADE “مستندی در ژانر پژوهشی و محصول سال 2020 کشور آمریکاست. این مستند جذاب و دیدنی درباره ساخت و سازهایی است که تا پیش از این، حدود یک ماه طول می کشید، و هم اکنون به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین نبوغ انسانی، تنها در یک روز به سرانجام می رسد…

مجموعه مستند چگونه ساخته می‌شود، در چندین فصل ارائه شد. قسمت اول این مستند در سال۱۹۹۹ در آمریکا و کانادا به نمایش درآمد. ساخت این مستند تا سال ۲۰۱۹ به طول انجامید.

آیا تا به حال به نحوه‌ی ساخت ابزار، وسایل و محصولات مختلفی که روزانه با آن‌ها سر و کار دارید فکر کرده‌اید؟ از وسایل ساده‌ی درون منزل‌تان تا خودرو و هواپیما، همگی طی فرآیندهای پیچیده و جالبی ساخته می‌شوند.

همان‌طور که از اسم مستند چگونه ساخته می‌شود، پیداست، به چگونگی ساخت چیزهایی که در اطرافمان وجود دارند و ما با آن‌ها کار می‌کنیم یا از آن‌ها استفاده می‌کنیم، می‌پردازد. این مستند از سال ۱۹۹۹ به ‌نمایش درآمده و همچنان تولید می‌شود.

پس از ارائه فصل اول این مستند، به دلیل درخواست مکرر مخاطبانش فصل دوم نیز ساخته شد. این  مستند، مخاطب را با ساخت وسائل مختلف و کاربردی در زندگی‌اش روبرو می‌کند.

تا کنون ۴۲ فصل از این مستند ساخته شده است که همواره با استقبال زیادی در جهان مواجه می‌شود. اگر شما هم مثل میلیاردها انسان دیگر به چگونگی ساخت وسایل‌تان در کارخانه‌ها علاقه‌مندید، این مستند جالب را از دست

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *