حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

محمدرضا نیکبخت

جامعه دیزاینر
محمدرضا نیکبخت - دفتر معماری زندیگان

محمدرضا نیکبخت | MohamadReza Nikbakht

مـلـیّـت: ایرانی

حرفه: معمار

محمدرضا نیکبخت متولد تهران است. او مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1375 اخذ نمود. 

از سال 1364 فعالیت کاری خود را در حین تحصیل با مهندسان مشاور شارستان آغاز نمود و در سال 1382 “مهندسان مشاور زندیگان” را تاسیس کرد و در طی این سالها طراحی و نظارت بالغ بر 200 پروژه اجرا شده مسکونی و فضاهای فرهنگی وتفریحی، مانند کتابخانه جدید حسینیه ارشاد و فودکورت باشگاه انقلاب و همچنین مرمت و احیای بناهای تاریخی همچون مرمت و احیای خانقاه چلپی اوغلو، کاروانسرای ماهیدشت، بنای حمام سالار، مسجد جامع سمنان، کاخ مظفری اوشان و نیز طرح مرمت و احیا مجموعه بایزید بسطامی و طرح مقبره مزار بایزید بسطامی را برعهده داشته است.

از بام تا افلاک | محمدرضا نیکبخت
نام پروژه: از خاک تا افلاک | محمدرضا نیکبخت

در سال 1388، مهندسین مشاور زندیگان کتاب ” تجربه مرمت و احیاء خانقاه چلپی اوغلو” را چاپ نمود که این مجموعه برنده جایزه کتاب فصل گردید. این کتاب هم اکنون مرجع معتبری برای پژوهندگان و دانشجویان در این حوزه تخصصی می‌باشد.

از دیگر تجارب وی در این زمینه چاپ کتاب ” معماری اجزا ” و ” موتیو در مینیاتور “است. کتاب معماری اجزا مجموعه ای از جزئیات معماری است که در پروژه های دفتر زندیگان، طی پانزده سال طراحی و اجرا گردیده است و موفق به دریافت رتبه ویژه در سومین دوره جایزه کتاب معماری و شهرسازی شده است. 

طرح مرمت و احیاء منزل توفیقی زنجان به همراه 8  پروژه مرمتی دیگر در سال 1380 برنده جایزه مشترک  زندگی جدید در کالبد قدیم، بنیاد آقاخان شد.

در ادامه گالری چندتا از پروژه های مهندس نیکبخت رو براتون میذارم و همچنین از طریق سایتشون می‌تونید تمامی پروژه های ایشون رو بازدید کنید:

سایت رسمی دفتر مشاوره زندگیان:   zandigan.com

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *