مگامنو

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

دستگاه تست رنگ خودرو | paint thickness

امروزه در کشور ایران بحث کارشناسی خودرو، روز ­به ­روز در­حال پیشرفت و یافتن جایگاه خود می­باشد. با توجه به اهمیت کارشناسی فنی، بدنه ورنگ خودرو، داشتن دستگاه ضخامت سنج رنگ مناسب با دقت عالی و عمر بالا برای کارشناسی خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است. دستگاه ضخامت سنج رنگ خودرو یکی از ابزارهای مهم در کارشناسی خودرو می­باشد.

برای تشخیص رنگ خودرو باید توانایی تشخیص مسائلی مانند عیوب رنگ وجود داشته باشد. این تشخیص به نگاه حرفه‌ای کاربلدها نیاز دارد و دستگاه‌ تشخیص رنگ حرفه‌ای کار را ساده می‌کنند.

دستگاه تشخیص رنگ خودرو برای اندازه گیری ضخامت رنگ استفاده می شود. در صنعت امروز اندازه گیری ضخامت رنگ اهمیت بسزایی دارد، چراکه فرآیند پوشش دهی، کنترل کیفی و تعیین قیمت به آن وابسته است.

اندازه گیری ضخامت رنگ به دو روش مخرب و غیر مخرب انجام می شود. در حالت مخرب پوشش با استفاده از ابزار مخصوص خراش داده می شود. در حالت غیر مخرب و به منظور عدم آسیب به رنگ و پوشش باید از دستگاه دستگاه تشخیص رنگ دیجیتال استفاده کرد.

دستگاه تشخیص رنگ خودرو بر اساس قوانین فیزیکی و طبیعی کار می کند. برخی از این دستگاه ها بر اساس القای مغناطیسی و برخی بر اساس پدیده ادی کارنت اندازه گیری می کنند. در اغلب دستگاه ها از هر دوی این قوانین در دستگاه های ضخامت سنج استفاده می شود. در دستگاه های ضخامت سنج از خاصیت القای مغناطیسی برای اندازه گیری ضخامت رنگ و پوشش بر روی سطوح مغناطیسی مانند آهن استفاده می شود. و  از ادی کارنت برای اندازه گیری ضخامت رنگ و پوشش بر روی سطوح غیر مغناطیسی مانند آلومینیم بهره گرفته میشود.

دستگاه تست رنگ خودرو

انواع دستگاه تشخیص رنگ خودرو

این محتوا فقط برای کاربران وارد شده است.لطفا برای مشاهده این مطلب وارد شوید.

جمع‌بندی

تشخیص رنگ خودرو بسیار مهم است. با ارزیابی درست وضعیت می‌توانید از خرید خودروی دست‌دومی که تصادفی است و آسیب‌دیده، خود را دور نگه دارید. البته برای شناسایی این وضعیت نیاز به کمک‌گرفتن حرفه‌ای هم دارید. در گذشته‌ها، مکانیک‌ها و دوست یا آشنایانی به یاری‌تان می‌آمدند که در زمینه خودرو سررشته داشتند. این روزها نیز، ابزارهای بسیار پیشرفته و کاربردی و نگاه تخصصی کارشناسان می‌تواند راه‌گشای کارتان باشد که بی‌طرفانه و کاملا حرفه‌ای هستند. 

دوستش داشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *