حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

پرزنت حرفه ای با پرزی | Prezi

امروزه بسیاری از برنامه هایی که برای ارائه مقاله در زمینه های آموزش، تجارت، کنفرانس ها استفاده می شوند به روش اسلاید به اسلاید هستند. ارائه اسلاید به اسلاید، مانند آنچه در نرم‌افزار پاورپوینت انجام می‌گیرد بسیار خسته‌کننده می باشد چون یک روند خطی ساده را دنبال می‌کند؛ مخصوصاً اگر طراحی اسلایدها بی نظم باشند و اندازه، متحرک سازی آیتم های محتوا و رنگ ها به خوبی انتخاب نشود!

یکی از اصلی ترین مشکلات روش اسلاید به اسلاید، از دست رفتن کلیت مطلب(زمینه) است، یعنی مخاطب شما به آسانی ممکن است سررشته مطالب را از دست بدهد و خیلی زود خسته شود. اگر تا حالا موقع ارائه‌هایی که داشته‌اید به مخاطبان خود توجه کرده باشید بدون تردید خستگی و بی حوصلگی آن ها را خواهید فهمید!

مشکل از آنجا شروع می شود که این شیوه یک مسیر خطی را برای ارائه موضوع طی می کند، ولی این در حالی است که مغز انسان بصورت خطی فکر نمی کند و این موضوع باعث می شود تا مخاطب نتواند در زمان ارائه مطلب تمرکز خوبی داشته باشد و جابجایی سریع بین اسلاید ها کلیت مطلب ارائه را از بین می برد.

این روزها ساخت پرزنتیشن به یک کار کلیشه‌ای با پاورپوینت تبدیل شده است. قطاری از اسلایدهای یک شکل که در تلاشند مفهومی را بدون هیچ هیجانی به مخاطب برسانند. نرم افزار پرزی (Prezi) در سال ۲۰۰۷ متولد شد تا به این روند تکراری و خسته‌کننده پایان بدهد و درهای جدیدی را در دنیای ارائه حرفه ای باز کند.

وب سایت رسمی: Presentations and videos with engaging visuals for hybrid teams | Prezi

پرزنت حرفه ای با پرزی

پرزی چیست (Prezi) ؟

پرزی (prezi) یک نرم افزار مدرن است که کمتر از ۱۰ سال از عمر آن می‌گذرد. این نرم افزار که رقیب سرسخت و جدی نرم افزارهای سنتی اسلاید محور همچون پاورپوینت است این روزها به شدت مورد استقبال افرادی قرار گرفته است که قصد دارند ارائه ای مدرن، حرفه ای و متفاوت داشته باشند.

در Prezi قرار نیست که اسلاید های متعدد داشته باشید. بلکه پرزی شامل یک صفحه سفید نامحدود است. شما قادر هستید اطلاعات را در هر کجای صفحه که تمایل دارید قرار دهید. تنها کافیست برای هرکدام از اطلاعات ارائه خود به ترتیب نمایش، مسیرحرکت و جابه جایی تعریف کنید. در واقع نرم افزار پرزی همانند نرم افزار پاورپوینت  به قصد کمک رسانی در ارائه ها و سخنرانی های ما به میدان آمده است و همانطور که از نام آن پیداست هدفی جز ارائه ندارد. اما ویژگی های مثبتی در این نرم افزار وجود دارد که حساب آن را از پاورپوینت کاملا جدا می‌کند.

امروزه بسیاری از برنامه هایی هایی که برای ارائه مقاله در زمینه های آموزش، تجارت، کنفرانس ها استفاده می شوند به روش اسلاید به اسلاید هستند. ارائه اسلاید به اسلاید، مانند آنچه در نرم‌افزار پاورپوینت انجام می‌گیرد بسیار خسته‌کننده است چون یک روند خطی ساده را دنبال می‌کند.

[um_loggedin]

پرزی (Prezi) چگونه کار می‌کند؟

پرزی اصطلاحاً ۲/۵ بعدی است، به این معنا که علاوه بر جابجایی عمودی و افقی، حرکت در عمق را نیز فراهم می نماید و تفاوت آن با نرم افزار های ۳ بعدی این است که نمای پرسپکتیو را را به نمایش نمی‌گذارد.

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]

جمع‌بندی

در کل بهتر است زمانی از نرم افزار پرزی استفاده کنید که مایل هستید حواس مخاطب به روند پیش رفتن داستان و اجزایی به جز نوشته جلب شود. به عنوان مثال اگر بخواهید ارائه‌ای درباره حفاظت از محیط زیست داشته باشید، یک تم درختی یا طبیعت پرزی می‌تواند بسیار به شما کمک کند تا اجزای مختلف یک اکوسیستم را مورد بررسی قرار دهید.

همچنین دقت داشته باشید که از امکانات انیمیشن سازی نرم افزار پرزی به صورت بهینه استفاده کنید! حرکات بیش از حد، زوم کردن‌ها و … می‌تواند به جای جلب توجه مخاطب او را گیج و آشفته کند!

به طور خلاصه می‌توان گفت پرزی نرم افزاری برای گزارش نویسی و ارائه به صورت غیرخطی است. در واقع با پرزی می‌توانید ساختاری درختی یا سایر ساختارها را برای گزارشات خود پیاده کنید. در مقایسه پرزی و پاورپوینت متوجه شدیم امکانات پرزی و انعطاف پذیری آن نسبت به پاورپوینت بیشتر است. در نتیجه انواع گزارشات شما جالبتر شده و مخاطبان را جذب خواهد کرد.

طراحی فایل ارائه با نرم افزار پرزی در کنار دانش و بکارگیری صحیح اصول طراحی حرفه ای پرزنتیشن است. طراحی حرفه ای با تلفیقی از ایده پردازی، خلاقیت و طراحی های گرافیکی، تضمین کننده ی یک ارائه قدرتمند است.

درس مرتبط: پرزنت محصول

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *