حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

سریال گامبی وزیر | Queen’s Gambit

سریال  The Queen’s Gambit «گامبی وزیر» علاوه‌بر چشاندن لذت شطرنج به دوستداران آن، پا را فراتر گذاشته و با تلفیق زیر ژانر بلوغ و حال و هوای جنگ سرد، طیف وسیع‌تری از مخاطبان را همراه می‌کند.

queens gambit دیزاین کلاب

در نگاه اول، شاید تصورش دشوار باشد که سریالی، با محوریت یک کاراکتر شطرنج باز، بتواند به مدت ۷ قسمت مخاطبان را جذب خود کند. این تصور هم ممکن است به واسطه ماهیت بازی شطرنج پیش بیاید. اینکه دو نفر روبروی هم بنشینند و همه چیز در ذهنشان بگذرد و تنها کرد تصویری‌اش، حرکات مهره‌ها روی یک صفحه سیاه و سفید باشد، در بهترین حالت صرفا برای علاقمندان به این ورزش جذاب است. پس تکلیف دیگر مخاطبان چیست؟ کسانی که از قواعد این بازی هیچ اطلاعی ندارند یا اصلا به آن علاقه‌ای هم ندارند چگونه می‌توانند با این سریال همراه شوند؟ بگذارید از همین دریچه استفاده کنیم. سازندگان سریال، رمز موفقیتشان در اشراف به همین مسئله بوده است.

مینی سریال «گامبی وزیر» (The Queen’s Gambit) تولید نتفلیکس، از زمان اولین نمایش خود در ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ (۲ آبان ۱۳۹۹) با استقبال فراوان تماشاگران و منتقدان روبرو بوده است. سبک تصویری متمایز و قالب جذاب روایت داستان و توجه دقیق به جزئیات بازی شطرنج، و بخصوص نقش‌آفرینی تماشایی آنیا تیلور جوی در نقش بث هارمن نابغه شطرنج، ازجمله مواردی است که این مجموعه را تماشایی کرده است.

بیشتر کارشناسان شطرنج نیز اعتقاد دارند این مجموعه هفت اپیزودی بیش از هر اقتباس تصویری دیگر از بازی شطرنج، قابل باور و ازاین‌جهت درخور ستایش است. «گامبی وزیر» فوریه پیش در جوایز گلدن گلوب جایزه بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی را از آن خود کرد و آنیا تیلور جوی نیز جایزه بهترین بازیگر زن این بخش را از آن خود کرد.

این سریال رو ببینید تا در آینده در مورد عناصر مهم تاثیرگذار در حال هوای سریال بیشتر قرارِ صحبت کنیم؛ از طراحی لباس گرفته تا طراحی صحنه های فوق العاده.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *