ریموند لویی | Raymond Loewy

ریموند لویی | Raymond Loewy
ریموند لویی | Raymond Loewy

مـلـیّـت: فرانسه

حرفه: طراح محصول

ریموند لویی ۱۸۹۳-۱۹۸۶ تولد در پاریس و مرگ در موناکو، طراح صنعتی آمریکایی متولد فرانسه است که اقدامات وی در جهت طراحی محصول در دهه ۱۹۳۰ کمک شایانی به طراحی صنعتی به عنوان یک حرفه کرد.

ریموند لویی | Raymond Loewy

لویی در دانشگاه پاریس رشته ی مهندسی برق خواند و در ۱۹۱۰ فارغ التحصیل شد. تحصیلات فوق او در رشته مهندسی با شروع جنگ جهانی دوم ناتمام ماند و او پس از خدمتش به ارتش فرانسه، مدرک تحصیلی اش را در سال ۱۹۱۸ گرفت.

یک سال بعد لویی به آمریکا مهاجرت کرد و در آنجا به عنوان تصویرگر فشن در مجله وُگ مشغول به کار شد و در سال ۱۹۲۹، سازمان دیزاین خود را تاسیس کرد. 

زندگی حرفه‌ای

این محتوا فقط برای کاربران وارد شده است.لطفا برای مشاهده این مطلب وارد شوید.

جمع‌بندی

در دهه های ۶۰ و ۷۰، لویی  تخصص خود و خطوط ساده شده را در تکنولوژی هوا و فضا به کار گرفت و تصاویر قسمت های داخلی اِیر فورس یک را برای جان اف کندی انجام داد و از سال ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۳ برای ناسا در طراحی های داخلی آپولو و مدار های اِسکای لَب کار کرد.

لویی همچنین کتاب های “لوکوموتیو” و “طراحی صنعتی” را نوشت و به چاپ رسانید.

ریموند لویی به معنای واقعی کلمه، انقلابی بود در صنعت که با بیش از ۲۰۰ کمپانی همکاری داشت و ” همه چیز” را، از پاکت سیگار گرفته تا ماشین و فضاپیما را طراحی کرد. طرح های او همچنان پس از مرگش در دنیا معروف است و جایگاه او در تاریخ پدر طراحی صنعتی است.

دوستش داشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *