حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

سم آلتمن | Sam Altman

جامعه دیزاینر
سم آلتمن
سم آلتمن | Sam Altman

مـلـیّـت:  آمریکا

حرفه: کارآفرین و سرمایه گذار

ساموئل اچ التمن (به انگلیسی: Sam Altman) (زادهٔ ۲۲ آوریل ۱۹۸۵) یک کارآفرین، برنامه‌نویس، سرمایه‌گذار خطرپذیر و وبلاگ‌نویس آمریکایی است. او مدیر شتابدهنده وای کامبینیتر و نیز از اعضای هیئت مدیره مؤسسه غیرانتفاعی اوپن ای‌آی است.

سم التمن در شهر سنت لوئیس، میسوری بزرگ شد و همان‌جا بود که نخستین رایانه خود را در سن ۸ سالگی دریافت کرد. او برای مدتی در دانشگاه استنفورد در رشته علوم رایانه تحصیل کرد، ولی در نهایت در سال ۲۰۰۵ از تحصیل انصراف داد. آلتمن در سن ۱۹ سالگی، شرکت لوپت را بنیان نهاد. لوپت یک شبکه اجتماعی ویژه گوشی‌های هوشمند برای به اشتراک‌گذاری کاربر بود. این شرکت در سال۲۰۱۳ به قیمت ۴۳ میلیون دلار توسط شرکت گرین‌دات خریداری شد. آلتمن در سال ۲۰۱۴ به سمت مدیرعاملی وای کامبینیتر منصوب شد. جالب اینجاست که وای کامبینیتر در سال ۲۰۰۵، در همان نخستین دوره جذب، بر روی شرکت آلتمن سرمایه‌گذاری کرده بود. آلتمن در سال ۲۰۱۴ در وبلاگ خود نوشت که مجموع ارزش شرکت‌هایی که وای کامبینتر بر روی آنها سرمایه‌گذاری کرده از ۶۵ میلیارد دلار گذشته است. گفتنی شرکت‌های معروف نظیر ایر بی‌ان‌بی، دراپ باکس، زنفیتس و استرایپ نیز در میان همین شرکت‌ها قرار دارند. آقای التمن در سال ۲۰۱۶ نیز اعلام کرد که او مدیرعامل گروه وای سی خواهد بود که دربردارنده وای کامبینتر و نیز واحدهایی دیگر است. 

شروع به کار در هوش مصنوعی و همکار با ایلان ماسک

سم ایلان ماسک

[um_loggedin]

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]

آینده را چگونه بسازیم؟ | مصاحبه با سم آلتمن

 

توصیه‌های از سم آلتمن برای موفقیت استارت آپ

آنچه در ادامه آمده مواردی است که از نگاه سم منجر به موفقیت بی‌همتا خواهد شد. این نکات برای کسی که حداقل موفقیت را به دست آورده آسان‌تر است اما عموما برای همه قابل استفاده می‌باشد.

اثر مرکب را جدی بگیرید

اثر مرکب جادو می‌کند. همه جا به دنبالش باشید. منحنی‌های تصاعدی کلید تولید ارزش هستند. یک کسب‌و‌کار که ارزش سالانه‌اش ۵۰ درصد رشد می‌کند می‌تواند در مدت کوتاهی به شدت بزرگ شود. کسب‌و‌کارهای محدودی در جهان هستند که تاثیرات واقعی شبکه و همینطوری قیاس‌پذیری  (scalability) را دارا هستند. اما با وجود فناوری، کسب‌و‌کارها در حال اضافه شدن به این فهرست هستند. پیدا کردن و خلق این کسب‌و‌کارها ارزش تلاش زیاد را دارد.

شما خودتان نیز باید آن منحنی تصاعدی باشید: باید دنبال زندگیی باشید که منحنی همیشه رو به بالا را دنبال کند. بسیار مهم است که به دنبال حرفه‌ای باشید که تاثیر مرکب داشته باشد. بیشتر کسب‌و‌کارها پیشرفت خطی دارند.

شما نباید در شغلی باشید که انجام‌دهنده‌ دو ساله‌اش به اندازه آنکه بیست سال آن را انجام داده تجربه کسب کند. نرخ یادگیری شما باید همیشه بالا باشد. هر چقدر که در حرفه‌تان پیش می‌روید باید هر واحد کاری‌تان نتایج بیشتر و بیشتری تولید کند. روش‌های زیادی برای رسیدن به این وجود دارد مانند سرمایه، فناوری، برند، تاثیر شبکه و مدیریت افراد.

مفید است به هر چه که شما عامل موفقیت می‌دانید (مانند پول، وضعیت اجتماعی، ایجاد تغییر در جهان و غیره) یک صفر دیگر اضافه کنید. من مایلم بین پروژه‌هایم تا هر زمانی که لازم است به پیدا کردن هدف بعدیم اختصاص دهم. اما همیشه به دنبال پروژه‌هایی هستم که اگر در آن موفق شوم، کارهای قبلیم تنها یک پاورقی در زندگیم شوند.

اکثر مردم گرفتار فرصتهای خطی می‌شوند. فرصت های کوچک را فدای تمرکز بر تغییرات پله‌ای بالقوه کنید.

به گمانم بزرگترین مزایای رقابتی، چه در کسب‌و‌کار و چه در فرد، یک تفکر دراز مدت با نگاهی کلان به چگونگی با هم کار کردن سیستم‌ها در کنار هم است. یکی از جنبه‌های مهم رشد ترکیبی این است که سالهای دورتر مهم‌ترین خواهند شد. در جهانی که تقریبا هیچکس نگاه دراز مدت ندارد، بازار به کسی پادداش می‌دهد که این نگاه را داشته باشد.

به اثر مرکب اعتماد داشته و صبور باشید.[um_loggedin] 

حس خود باوری تقریبا زیادی داشته باشید

خود باوری به شدت قدرتمند است. موفق‌ترین انسانهایی که می‌شناسم تا حد توهم خود باور هستند.

این را زود برداشت کنید. اگر دیتاها نشان می‌دهند که قضاوت شما خوب است و می‌توانید به صورت مداوم نتایج خوبی را ارائه دهید، به خودتان بیشتر اعتماد کنید.

اگر به خودتان اعتماد ندارید سخت است که نظری متضاد (با دیگران) در خصوص آینده داشته باشید. اما این جایی‌ست که بیشترین ارزش خلق خواهد شد.

من خاطرم هست که سالها پیش ایلان ماسک من را به بازدید کارخانه اسپیس‌اکس برد. وی به صورت مبسوطی در خصوص ساخت هر یک از قسمت‌های موشک صحبت کرد اما آنچه که بیش از هر چیزی در ذهنم مانده چهره کاملا مطمئن وی در خصوص فرستادن موشک به سیاره مریخ بود. با خود فکر کردم «پس چهره باور محکم به یک چیز این‌گونه است».

مدیریت روحیه خود و تیمتان یکی از سخت‌ترین کارهاست. اما این کار بدون داشتن خود باوری غیر ممکن است و بدبختانه هر چقدر که جاه طلب‌تر باشید جهان هم بیشتر تلاش می‌کند تا شکستتان دهد.

اکثر انسان‌های موفق حداقل یک بار در مورد آینده پیش‌بینی درستی داشته‌اند هنگامی که همه اشتباه می‌کرده‌اند. اگر اینطور نبود آنها قطعا با رقابت بیشتری مواجه شده بودند.

خودباوری باید با خودآگاهی توازن داشته باشد. من سابقا از انتقاد متنفر بودم و از آن اجتناب می‌کردم. اما الان به انتقادات با فرض آنکه درست هستند گوش می‌دهم و سپس در این مورد که می‌خواهم واکنشی نشان دهم یا خیر تصمیم میگیرم.

یاد بگیرید که مستقل فکر کنید

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]

آلتمن ابزار امیدواری می‌کند که بتواند وای کامبینتر را گسترش داده تا در نهایت هر سال این مجموعه بتواند بر روی ۱۰۰۰ شرکت جدید سرمایه‌گذاری کند. التمن از دوران کودکی گیاهخوار بوده و نیز همجنسگراست.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *