حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

رابط کاربری صوتی | VOICE UI

 رابط کاربری صوتی نوعی رابط کاربری که به کاربران اجازه می دهد با استفاده از دستورات صوتی با یک سیستم یا دستگاه تعامل داشته باشند. VUI ها معمولاً در دستیارهای فعال صوتی مانند الکسای آمازون، دستیار گوگل یا سیری اپل و همچنین در برنامه های مختلف، دستگاه های هوشمند و خودروهای متصل یافت می شوند. هدف رابط های کاربر صوتی ارائه یک راه طبیعی تر، راحت تر و بدون دست برای کاربران برای برقراری ارتباط با فناوری، بهبود دسترسی و تجربه کاربر است.

VUI یا Voice User Interface یا رابط کاربری صوتی،

VUI یا Voice User Interface یا رابط کاربری صوتی، به‌عنوان یکی از ترندهای طراحی UI شناخته شده است. شاید اینطور به نظر برسد که رابط کاربری صوتی، همان دستیارهای صوتی مانند Alexa یا Siri هستند. اگرچه دستیارهای صوتی هم بخشی از رابط کاربری صوتی هستند، اما در واقع VUI چیزی فرای این‌هاست.

VUI یکی از عناصر پیچیده در تجربه کاربری محصول است. در این درس با VUI یا رابط کاربری صوتی، ویژگی‌ها و دلیل محبوبیت آن بیشتر آشنا می‌شویم.

نگاهی به مزایا VUI و اصول طراحی رابط کاربری صوتی

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

جمع بندی

طراحی رابط کاربری صوتی (VUI) به‌عنوان یکی از ترندهای محبوب طراحی UI در سال ۲۰۲۴، بر بهبود تجربه کاربر به‌شدت تاثیرگذار است. VUI به کاربران اجازه می‌دهد که با استفاده از صدا و گفتار با وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها تعامل داشته باشند، بدون اینکه از ابزارهایی مانند صفحه کلید یا موس استفاده کنند. در نتیجه حالا، زمان آن رسیده است که طراحان UI به طراحی رابط کاربری صوتی نگاهی ویژه داشته باشند.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *