حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

ساختار سهامداران دیجی کالا | Shareholders Digikala

محصولات پرفروش در وب سایت دیجی کالا و آمازون - پرفروش ترین محصولات اینترنتی

دیجی‌کالا (نوآوران فن‌آوازه) در سال ۱۳۸۵ در قالب یک شرکت با مسئولیت محدود و به‌عنوان پلتفرم خرده فروشی آنلاین، با سرمایه اولیه بنیان‌گذاران حمید محمدی و سعید محمدی، شروع به کار کرد. این شرکت به مدت ۶ سال، رشدهای چند صد درصدی را به صورت بوت استرپ (bootstrap) یعنی بدون جذب سرمایه تجربه کرد.

اولین مرحله جذب سرمایه

با توسعه کسب‌وکار دیجی‌کالا و لزوم جذب سرمایه، اولین مرحله سرمایه‌گذاری در سال ۱۳۹۱ از طریق شرکت سرآوا پارس انجام شد. سرآوا یک شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی ایرانی است که در کنار سرمایه‌گذاران داخلی دیگر، کارآفرینان جوان ایرانی را برای خلق ارزشی منحصر به فرد در راستای تحقق آرزوهایشان حمایت می‌کند.

دومین مرحله جذب سرمایه

پس از گذشت ۱۰ سال از شروع به کار دیجی‌کالا (نوآوران فن‌آوازه)، دومین مرحله جذب سرمایه در سال ۱۳۹۵ از سوی صندوق سرمایه‌گذاری اروپایی IIIC صورت گرفت. این سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار بود که اولین جذب سرمایه خارجی دیجی‌کالا (نوآوران فن‌آوازه) محسوب می‌شود. فرآیند جذب این سرمایه با اخذ «مجوز سرمایه‌گذاری خارجی (فیپا)»، از «سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران» انجام شد.

شركت اینترنشنال اینترنت اینوستمنت كوپریتيو (International Internet Investment Cooperative- IIIC) یک هلدینگ سرمایه‌گذاری است که توسط تیمی از سرمایه‌گذاراران اروپایی و با هدف سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای تکنولوژی‌محور اینترنتی و تجارت الکترونیک در خاورمیانه، در ۲۲ اکتبر ۲۰۱۵ آغاز به‌کار کرد. شرکت IIIC بر اساس قوانین هلند، مناسب‌ترین ساختار و چارچوب را برای سرمایه‌گذاران با تجربه اروپایی به‌منظور سرمایه‌گذاری و برای کارآفرینان بومی بخش خصوصی با هدف دسترسی به باکیفیت‌ترین سرمایه بین‌المللی برای رشد استارت‌آپ‌شان شکل داده است.

سرمایه‌گذاران موسس IIIC، شرکت‌های اروپایی با تخصص و تجربه بین‌المللی چشم‌گیر در سرمایه‌گذاری در بخش تکنولوژی و تجارت الکترونیک هستند که با بالاترین استانداردهای شفافیت و انطباق کامل با قوانین عمل می‌کنند. برای نمونه، شرکت پامگرانت (Pomegranate Investment AB) که ۲۸/۶۲ درصد از سهام IIIC را در اختیار دارد، یک شرکت سهامی عام در سوئد است. شرکت IIIC مکلف به رعایت بالاترین استانداردها در شفافیت مالی و گزارش‌دهی و رعایت تمامی قوانین از جمله قوانین ضد پول‌شویی و تحریم‌ها است.

ساختار سهامداران در سال 1402

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *