حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

فراخوان مسابقه بین‌المللی تصویرسازی «هنر برای اقلیم» ۲۰۲۴

مسابقه هنری برای اقلیم شما را دعوت می‌کند تا با خلق آثار هنری مرتبط با موضوع سال ۲۰۲۴، در افزایش آگاهی از راهکارهای مؤثر برای مقابله با تغییرات اقلیمی نقش‌آفرینی کنید.

این مسابقه‌ی تصویرسازی بین‌المللی با هدف جلب‌توجه بیشتر به روش‌های کارآمد مبارزه با تغییرات اقلیمی برگزار می‌شود. مجموعاَ مبلغ ۱۲,۰۰۰ یورو به بهترین آثار اهدا خواهدشد. همچنین به نفر اول، دوم، سوم و برگزیدگان دیگر، گواهی‌نامه‌ی افتخاری اختصاصی نیز تعلق می‌گیرد.

موضوع سال ۲۰۲۴ «تغییرات اقلیمی» است. شرکت‌کنندگان باید از یک یا چند مورد از جملات زیر به‌عنوان نقطه‌ی شروع اثر خود استفاده‌کنند.

حوزه‌های مختلف مسابقه

  • ایجاد جوامع انعطاف‌پذیر در برابر تغییرات اقلیمی: با تشدید اثرات تغییرات اقلیمی، توانمندسازی جوامع برای انطباق و تاب‌آوری در برابر خطرات مرتبط با آن، امری حیاتی است. ایجاد جوامع انعطاف‌پذیر ما را برای اثرات فوری تغییرات اقلیمی آماده‌می‌کند. همچنین ما را برای رویارویی با عدم قطعیت‌های پیش رو نیز مجهز می‌سازد.
  • تعیین مرزهای سیاره‌ای: تعیین محدودیت‌های زیست‌محیطی که فعالیت‌های بشر باید در چارچوب آن‌ها صورت گیرد تا پایداری و سلامت سیاره‌ ما همچنان تأمین شود، امری حیاتی است. با شناسایی و احترام به این مرزها، می‌توانیم اقدامات مسئولانه‌ای را برای جلوگیری از آسیب‌های جبران‌ناپذیر به اکوسیستم‌ها و اقلیم انجام دهیم.
  • حمایت از سرمایه‌داری فراگیر: این رویکرد در تلاش است جامعه‌ای عادلانه و پایدار با تأکید برابر بر بازده مالی و تأثیر اجتماعی ایجاد کند. این شیوه، کسب‌وکارها و سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کند تا اولویت را بر خلق ارزش بلندمدت، پایداری زیست‌محیطی و مسئولیت اجتماعی قرار دهند. با پذیرش سرمایه‌داری فراگیر، می‌توانیم آینده‌ای فراگیرتر و برابرتر را رقم بزنیم.
  • پذیرش راه‌حل‌های نوآورانه با فناوری: نوآوری فناورانه نقشی محوری در پیشبرد پایداری و رفع چالش‌های فوری ناشی از تغییرات اقلیمی ایفا می‌کند. با کمک فناوری‌های پیشرفته، می‌توانیم دیگران را برای ایجاد تغییر فعالانه در شیوه‌های زندگی روزمره و شکل دادن به آینده‌ای بهتر الهام بخشیم.
  • مبارزه با تغییرات اقلیمی با اقدام جمعی: اقدام جمعی علیه تغییرات اقلیمی مستلزم اتحاد و همکاری افراد، جوامع، کسب‌وکارها، دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی برای رسیدن به هدفی مشترک است. با تغییر سبک زندگی، اشتراک دانش و منابع و پذیرش شیوه‌های پایدار، می‌توانیم تغییرات اساسی را برای کاهش تغییرات اقلیمی و ایجاد آینده‌ای پایدار رقم بزنیم.

این مسابقه در تلاش است تا به عنوان پلتفرمی برای تبادل ایده‌های نوآورانه و راه‌حل‌های عملی برای مقابله با تغییرات اقلیمی عمل کند. همچنین باعث الهام عموم مردم برای ایجاد تغییر فعالانه در زندگی روزمره‌ی در پاسخ به این چالش جهانی شود.

تاریخچه مسابقه هنر برای اقلیم

مسابقه‌ی «هنر برای اقلیم» در ابتدا در سال ۲۰۱۹ در اسپانیا راه‌اندازی شد. این مسابقه در سال ۲۰۲۱ دامنه‌ی فعالیت خود را به منطقه‌ی آسیا و اقیانوس آرام و در سال ۲۰۲۲ به سطح جهانی گسترش داد. دوره‌ی ۲۰۲۳ این رویداد با مشارکت چشمگیر بیش از ۱۶۰۰ تصویرگر از بیش از ۱۰۰ مکان و ارسال بیش از ۲۸۰۰ اثر هنری قابل توجه همراه بود. امسال، مسابقه با دعوت از تصویرگران حرفه‌ای و دانشجویان مستعد برای به‌نمایش‌گذاشتن مهارت‌ها و خلاقیت خود، با هدف افزایش آگاهی جهانی و الهام‌بخشی به اقدامات معنادار در جهت مقابله با تغییرات اقلیمی، به فعالیت خود در منطقه‌ی آسیا و اقیانوسیه ادامه می‌دهد.

این مسابقه توسط کمپانی فینگرتیپس (Fingertips Company Limited) برگزار و با حمایت مالی آلیانز گلوبال اینوستورز (Allianz Global Investors) (AllianzGI) تامین می‌شود.

شرکت در مسابقه رایگان است!

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *