حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

لحظه “آها” در تفهیم محصول | Aha Moment

«لحظه آها» لحظه‌ای است که یک کاربر جدید برای اولین بار به ارزش محصول شما پی می‌برد. زمانی که شما به نقطه‌ای برسید که با خیال راحت به خود بگویید «آها؛ این همون چیزیه که باید باشه»، یعنی استراتژی محصول درستی را انتخاب کردید و مشتری دقیقا اقدامی را انجام داده است که شما انتظار داشتید.

امکان حفظ و نگهداشت این دسته از مشتریان بسیار بالاتر از دیگر مشتریان است. رسیدن به «لحظه آها» یعنی شما مدل کسب و کار استارتاپی موفق و درستی را دنبال کردید، در حفظ و نگهداشت مشتریان عملکرد خوبی داشته‌اید و در نتیجه در رشد محصول خود تاثیر به سزایی گذاشتید.

اهمیت «لحظه آها» نیز دقیقا به همین دلیل است و برای هر محصولی یک تعریف متفاوت دارد. سوال این جا است که شما چطور باید بفهمید «لحظه آها» برای محصول شما دقیقا چه زمانی است؟

لحظه “آها” چیست؟

لحظه اها

هنگامی که یک کاربر برای اولین بار با محصول شما روبرو می شود، او به دنبال پیدا کردن ارزش در آن ویا حل یک نیاز فوری هست. انها معمولا ایده ای از این دارند که این ارزش چه خواهد بود و اگر بازاریابی و پیام شما موثر باشد، انها حتی قبل از اینکه محصول شما را امتحان کنند، پیشنهاد ارزش اصلی شما را درک می کنند.

لحظه ای که همه چیز کلیک می کند – زمانی که یک کاربر متوجه می شود که واقعا می تواند از برنامه شما بهره مند شود – لحظه اها انها است. گاهی اوقات کاربران به طور فعال این لحظه را درک می کنند، در حالی که دیگران ناخوداگاه ان را تجربه می کنند. در هر صورت، لحظه aha سوئیچ است که یک کاربر ارزیابی را به یک کاربر فعال تبدیل می کند. همچنین اغلب کاربرانی را که در اطراف می مانند از کسانی که چرخش می کنند جدا می کند.

چطور کاربر را به لحظه “آها” برسانیم؟

شما به این سطح از محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید. بخشی از محتوا مختص مشترکین دیزاین کلاب می‌باشد.

ورود یا عضویت

restricet content notice 3 دیزاین کلاب

خرید یا تمدید اشتراک | ورود یا عضویت

.: برای دانلود کاتالوگ آشنایی بامحتوای دیزاین کلاب اینجا کلیک کنید :.

جمع بندی

لحظه اها لحظه ای از بینش یا کشف ناگهانی است. در نرم افزار، این لحظه محوری است که یک کاربر جدید برای اولین بار ارزش محصول شما را درک می کند و چرا به ان نیاز دارد.

یافتن «لحظه آها» کار آسانی نیست اما در عین حال برای هر محصولی ضروری است. از آن جایی که برای رسیدن به این نقطه باید مراحل مختلف زمان‌بری را طی کنید، پیشنهاد می‌کنیم در این راه از متخصص های سمت کاربر حرفه‌ای و کاربلد کمک بگیرید تا میزان خطای خود را در مراحل مختلف به حداقل برسانید. در نتیجه در زمان کوتاه‌تری به این نقطه مهم می‌رسید.

به عنوان یک دیزاینر هرچه سریعتر کاربران را به لحظه aha برسانید، زودتر ارزش محصول خود را به انها ثابت می کنید. به همین دلیل است که فهمیدن و هدایت کاربران به لحظه AHA محصول شما، کلید موفقیت بلند مدت است.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *