حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

دون نورمن | Don Norman‎

جامعه دیزاینر
دون نورمن

دون نورمن | Don Norman‎

مـلـیّـت: آمریکا

کتاب‌ها: لینک

دون نورمن (Don Norman‎؛ زادهٔ ۲۵ دسامبر ۱۹۳۵) پژوهش‌گر، مدرس دانشگاه و دانشمند علوم شناختی اهل ایالات متحده آمریکا است، که به‌عنوان استاد دانشگاه نورت‌وسترن، دانشگاه هاروارد و دانشگاه کالیفرنیا، سن دییگو فعالیت می‌کند، همچنین مشاور شرکت‌هایی چون پاناسونیک، تویوتا و تد می‌باشد و از اعضای هیئت تحریریه دانشنامه بریتانیکا نیز بشمار می‌آید.

بخش عمده ای از کار نورمن شامل طرفداری ازطراحی کاربر محور است.  کتاب های او همگی هدف اساسی بیشتر کردن زمینه طراحی، از درها گرفته تا رایانه ها را دارند. نورمن موضع بحث برانگیزی در این باره اتخاذ کردهاست که می گوید جامعه تحقیقاتی طراحی تأثیر چندانی در نوآوری محصولات نداشته است و در حالی که دانشگاهیان می توانند در پالایش محصولات موجود کمک کنند، این فناوران هستند که پیشرفت ها را به انجام می رساند.  به این هدف، نورمن وب سایت خود را با حروف اولJND (تفاوت فقط قابل توجه) نام برد تا نشان دهنده تلاش هایش برای ایجاد تفاوت باشد.

دانلد نورمن یکی از برجسته ترین محققان در زمینه ی تعاملات انسان – کامپیوتر و طراحی کاربر محور است که شش اصل کلیدی طراحی را آماده کرده تا در هنگام طراحی هر رابطی (Interface) آن ها را در ذهن داشته باشید.

این اصول مرجع معتبری برای طراحی تعاملات انسان با محصولات دیجیتال و غیر دیجیتال می باشند. دانش پشتیبان طراحی تعاملی، مبانی طراحی بصری است و خروجی آن، فرم هایی با کارکردهای تعاملیست.

اصول شش گانه ی دانلد نورمن:

[um_loggedin]

شما به این سطح از محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید. بخشی از محتوا مختص مشترکین دیزاین کلاب می‌باشد.

ورود یا عضویت

restricet content notice 3 دیزاین کلاب

خرید یا تمدید اشتراک | ورود یا عضویت

.: برای دانلود کاتالوگ آشنایی بامحتوای دیزاین کلاب اینجا کلیک کنید :.

[/um_loggedin]

مقاله مرتبط:

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *