حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

گنجه | سرویس توزیع هوشمند بسته های پستی

یکی از چالش‌های کاربران در خریدهای آنلاین، بازه زمانی طولانی برای دریافت سفارش‌هاست. ناهماهنگی برای دریافت مرسوله در مقصد تعیین شده هم ممکن است زمان‌بندی دریافت سفارش را با دشواری روبرو کند، به بازگشت مرسوله و در نهایت به تجربه ناخوشایند از خرید تبدیل شود؛

گنجه‌ها انبار‌های کوچک هوشمند توزیع شده در سرتاسر شهر می‌باشند که تمام شرکت‌های لجستیکی یا دارای ناوگان می‌توانند از آن‌ها به عنوان مراکز توزیع اشتراکی در نزدیکی مشتریان خود استفاده کنند و در زمان های افت ترافیک مانند نیمه‌شب یا ظهر، مرسولات خود را به آن‌ها رسانده و سپس در ساعات اداری یا زمان‌های از پیش تعیین شده، مرسولات خود را از این مراکز به مشتریان برسانند.

 

پلتفرم گنجه که به‌عنوان یک تأمین‌کننده هوشمند زیرساخت لجستیکی از سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را شروع کرده است،

کمدهای هوشمند شهری گنجه، برای حل این چالش راه‌اندازی شده‌اند. کاربران می‌توانند با توجه به شرایط و زمان‌بندی خود از کمدهای مستقر در سطح شهر برای دریافت سفارش‌های خود استفاده کنند؛ 

ganje_ گنجه سرویس لجستیک هوشمند

آمازون، اولین ارائه دهنده سرویس کمدهای هوشمند

ایده کمدهای هوشمند اولین بار توسط شرکت آمازون ارائه و اجرایی شده، قفسه آمازون مکان مهمی را برای نگهداری آیتم های ارائه می دهد زمانی که شما نمی خواهید بسته ها را پس از تحویل در خانه یا دفتر خود بدون مراقبت نگه دارید. در طول فرآیند پرداخت، مکان قفل را انتخاب می کنید. یک بار در قفسه، آمازون یک ایمیل با اطلاعات بیشتر در مورد قفسه، مانند زمانهایی که می توانید به آن دسترسی داشته باشید و کدی که باید آن را باز کنید، ارسال می کند.

قفسه آمازون با ایجاد یک مکان امن برای تحویل، مشکلات را در مورد موارد ناخواسته حل می کند. قبل از Locker های آمازون، چیزهای زیادی می توانستند به فروش برسند؛ آنها می توانند به وسیله آب و هوا آسیب ببینند یا توسط یک عضو خانواده اشتباه باز شوند (تعجب تولد وجود دارد). قفسه های آمازون در فروشگاه های راحت، مراکز پستی، فروشگاه های مواد غذایی، ایستگاه های گاز و غیره در دسترس هستند و شما می توانید یک مکان مناسب برای شما انتخاب کنید.

AmazonLockers آمازون لاکر آمازون هاب دیزاین کلاب

Hub Amazon کمی متفاوت از Locker آمازون است، اما نه چندان. در حالی که مکان های آمازون قفسه توسط طرف های مختلف سوم میزبانی می شوند، هاب های آمازون تنها در مجتمع های آپارتمانی در دسترس هستند.

[um_loggedin]

گنجه چیست؟

گنجه فرآیند تحویل بسته‌ها را برای کسب و کارها بهینه می‌کند و تجربه‌ی نهایی دریافت بسته‌های ارسالی را بهبود می‌دهد. راه‌حل ارائه شده، قرار دادن کمدهای هوشمند برای انبار کردن مرسولات در سطح شهر یا املاک خصوصی است که برای کسب و کارها و مشتریان آن‌ها باعث کاهش هزینه و افزایش انعطاف زمانی می‌شود.

چرا گنجه؟

کمد‌های اشتراکی گنجه به جای مشتریان بسته‌ها را دریافت می‌کنند. بنابراین سفیر به جای مراجعه به چند نقطه، بسته‌ها را درون یک گنجه قرار می‌دهد. این فرآیند باعث کاهش هزینه‌های تحویل تا ۹۰٪ می‌شود.

علاوه بر این، سفیران برای دریافت بسته‌های ارسالی، به جای مراجعه به مراکز توزیع، به گنجه‌های مستقر در هر محله مراجعه می‌کنند. بنابراین کسب و کار‌ها این امکان را دارند که با استفاده از گنجه، مجموع کل مسافت پیموده شده توسط سفیران را به شدت کاهش دهند. نتیجه‌ی این کاهش مسافت، افزایش ظرفیت حمل و نقل تا ۱۰۰٪ و کاهش هزینه‌های پیک و انبار تا ۴۰٪ است.

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]

جمع‌بندی

پلتفرم گنجه حالا با سرمایه‌گذاری گروه دیجی‌کالا (دیجی‌نکست و دیجی‌اکسپرس) و دانشگاه تهران به فعالیت خود ادامه می‌دهد. اولین محصول گنجه، کمدهای شهری هوشمند هستند که در سایر کشورها با عنوان «Parcel locker» شناخته می‌شوند. گنجه‌های هوشمند بخشی از مبلمان شهری هستند که به صورت نقاطی برای برداشتن و یا قرار دادن کالا در نزدیکی مشتری تعبیه شده‌اند.

دیجی‌نکست و دیجی‌اکسپرس به‌عنوان دو کسب‌وکار از گروه دیجی‌کالا که اولی بر سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوآور و دومی بر فناوری‌های لجستیکی متمرکز هستند، برای تکمیل زنجیره ارزش خود و با هدف بهبود تجربه کاربران در خرید و دریافت سفارش‌ها موفق به سرمایه‌گذاری در پلتفرم «گنجه» شده‌اند. دیجی‌کالا یکی از مشتریان گنجه است و به‌زودی امکان دریافت سفارش‌های دیجی‌کالا از طریق گنجه‌ها با هدف خرید آسان‌تر و سریع‌تر برای مشتریان در شبکه توزیع دیجی‌کالا فراهم می‌شود.

پرهام کاظمی، مدیر توسعه کسب‌وکار گنجه در خصوص چشم‌اندازهای گنجه گفت:

«گنجه با به‌کارگیری ظرفیت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فناوری‌های نسل چهارم در اکوسیستم لجستیک در تلاش است با ارائه این زیرساخت به بازیگران صنعت در هوشمندسازی کسب‌وکارها ارزش آفرینی کند. همکاری گنجه با دیجی‌کالا هم در راستای هوشمند شدن هرچه بیش‌تر زنجیره ارزش لجستیک در اکوسیستم فناورانه کشور است.»

برای استفاده از گنجه، لازم است کاربران دیجی‌کالا هنگام ثبت سفارش، به جای تحویل سفارش در آدرس‌های ثبت شده، از بین گزینه‌های «انتخاب آدرس دریافت حضوری» یکی از گنجه‌های فعال در شهر را انتخاب کنند. در این حالت سفارش کاربران در بازه زمانی مقرر در گنجه انتخابی قرار می‌گیرد و از طریق پیامک به کاربران اطلاع رسانی می‌شود. کاربران می‌توانند در هر ساعتی از بازه تعیین شده به گنجه مورد نظر مراجعه کنند و با استفاده از وب‌اپلیکیشن گنجه مرسوله‌ی خود را بردارند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از گنجه، علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و قدرت انتخاب بیشتر کاربران در زمان تحویل سفارش‌ها، دریافت رایگان سفارش‌ها حتی برای سفارش‌های زیر ۳۰۰ هزار تومان است.

این خدمت شهری در حال حاضر با ۵ گنجه در استان تهران فعال است و پیش‌بینی می‌شود ۳۰ گنجه دیگر تا پایان بهار ۱۴۰۱ به این شبکه افزوده شود. در فاز اول گنجه‌ها تنها برای ساکنان تهران قابل استفاده است و به‌زودی در فازهای دیگر در دسترس کاربران سایر استان‌های ایران قرار می‌گیرد.

 

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *