حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

تعریف: کپی رایتینگ

« Back to Glossary Index

به انگلیسی: Copy Writing


معانی به فارسی: تبلیغات نویسی، ترغیبات نگاری، ترغیبات نویسی. آگهی نگاری، تولید محتوا


توضیح بیشتر: کپی رایتینگ (copywriting) را نباید با کلمه کپی رایت (copyright) اشتباه گرفت. copyright به حق انحصاری و قانونی یک فرد حقیقی یا حقوقی برای تولید یا فروش محصولات اشاره دارد مانند کتاب، موسیقی یا آثار هنری. هدف کپی رایت حفاظت از اثر اصلی و مانع شدن از استفاده غیر قانونی آن است. کپی رایت با علامت © مشخص می‌شود.


کاربرد کپی رایتینگ در مارکتینگ: همان‌طور که می‌دانید، بسیاری از انواع سیستم‌های تبلیغ کلیکی، امکان مورد هدف قرار دادن کاربر هدف‌تان را با دقتی بالا برای‌ شما فراهم می‌آورند. کافی است شناخت صحیحی از پرسونای مخاطب/مشتری‌تان داشته باشید؛ در این صورت آن جمله معروف و البته کمی کلیشه‌ای، صدق خواهد کرد: دستیابی به کاربر درست، در زمان درست، در مکان درست! اما اصل ماجرا تازه از اینجا شروع می‌شود؛ انتقال پیام درست. اگر پیام صحیح را به این کاربران نشان ندهید، قافیه را باخته و مشتری را به راحتی از دست می‌دهید.

بحث ارائه‌ی آسانسوری را به یاد بیاورید: ” شما تنها چند ثانیه فرصت دارید تا با پیامی درست، توجه کاربر را به خود جلب کنید و کلیک بگیرید”

اینجاست که اهمیت یک کپی‌رایتر مشخص می‌شود. کسی که با پرسونای کاربران‌تان آشناست، خلاق است و رمز و راز نوشتن اثربخش را به خوبی می‌داند.

مقالات مرتبط:

« بازگشت به واژه نامه

مفید بود؟

نظرات بسته شده است.