حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

فرنیچرهای تعاملی و واکنش گرا | Interactive Furniture

چقدر دوست دارید مبلمان و فرنیچر منزل یا محیط کارتان با شما ارتباط برقرار کند و حاوی پیام برای شما باشد؟ شاید این مسئله خیلی آینده‌نگرانه به نظر برسد و حتی باعث شود به مبلمان سخنگو و متحرک فکر کنید. هنوز این قابلیت در طراحی مبلمان ایجاد نشده ولی بعید نیست که در آینده شاهد این نوع از مبلمان نیز باشیم.

در حال حاضر، مبلمان فقط از طریق نورپردازی، رنگ‌ها و طراحی‌های هوشمندانه و جالب توجه می‌تواند با شما ارتباط برقرار کند.

در ادامه به چند طراحی مبلمان جالب و خلاقانه اشاره خواهیم کرد.

طراحی واکنش گرا

تعریف محصول واکنش گرا

بد نیست برای شروع نگاهی به تعریف محصول واکنش گرا داشته باشیم.
یک محصول واکنش گرا یک محصولی است که با توجه به نیازها، رفتارها و احساسات کاربران خود تغییر می‌کند. این نوع محصولات از تکنولوژی‌های هوشمند، شخصی‌سازی و تعاملی استفاده می‌کنند تا تجربه کاربر را بهبود بخشند و ارزش بیشتری ایجاد کنند. برای طراحی یک محصول واکنش گرا، باید به عوامل زیر توجه کرد:

  • درک کاربران: باید با کاربران خود ارتباط برقرار کنید و نیازها، رفتارها، اهداف و احساسات آن‌ها را شناسایی کنید. این کمک می‌کند تا محصول شما با جامعه هدف خود همخوانی داشته باشد و به آن‌ها پاسخ دهد.
  • طراحی تعامل: باید رابط کاربری و تعاملات محصول خود را طوری طراحی کنید که با تغییرات در نیازها، رفتارها و احساسات کاربران سازگار باشد. این به محصول شما قابلیت انعطاف‌پذیری و پویایی می‌دهد.
  • استفاده از داده: باید داده‌های جمع‌آوری شده از کاربران خود را تحلیل کنید و به صورت خودکار یا نیمه‌خودکار بهبودهای لازم را در محصول خود اعمال کنید. این به محصول شما قابلیت یادگیری و بهینه‌سازی می‌دهد.

به طور خلاصه، یک محصول واکنش گرا یک محصول زنده است که با تغییرات در محیط خود همراستای است و به صورت پویا به نظرات و عملکرد کاربران خود پاسخ می‌دهد.

نگاهی به چند فرنیچر واکنش گرا

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *