حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

پائولا شـِر | Paula Scher

جامعه دیزاینر
پائولا شـِر | Paula Scher
پائولا شـِر | Paula Scher

مـلـیّـت: آمریکایی

حرفه: گرافیست

پائولا شـِر (Paula Scher) متولد سال 1948، طراح گرافیک و نقاش آمریکایی ست که در سال 1970 در پنسیلوانیا، در رشته هنرهای زیبا فارغ‌التحصیل شد.

او اولین بار در نیویورک بر روی layout (تقسیم‌بندی) یک کتاب کودک کار کرد.

در سال 1984 به همراه Terry Koppel موسسه Koppel & Scher را تاسیس کرد و در طی هفت سال مشارکت در زمینه طراحی گرافیک، بسته‌بندی، پوستر، تبلیغات و … فعالیت کرد. او در این سال‌ها پوستری برای swatch نیز طراحی کرد.

پائولا به مسائل متعددی در زمینه چاپ کمک کرد. اولین ‌بار در سال 1985 به همراه دوستش یک طرح آزمایشی از یک شجره‌نامه را چاپ کردند.

او همچنین تعدادی پوستر برای نمایش‌ها و فستیوال‌های گوناگون نیز طراحی کرده است.

گرافیک دیزاین

تایپوگرافی | نقاشی با کلمات

تقابل امر کیچ و هنر مدرن دغدغه همیشگی پائولا شر (Paula Scher) است. او که یکی از تاثیرگذارترین طراحان گرافیک امروز است، به دلیل گام برداشتن در مرز بین فرهنگ عامیانه و هنرهای زیبا، به‌عنوان «استاد فحاشی صریح» شناخته می‌شود. تصاویر نمادین، هوشمند و در دسترس او وارد بیان عامیانه آمریکایی شده است.

مقاله مرتبط: تایپو گرافی چیست؟

شر که در جوانی به نقشه‌کشی علاقه داشت، برای نقاشی‌های خود از نقشه‌ها استفاده می‌کند؛ نقاشی ‌های وی نه فقط تصاویری انتزاعی، بلکه قطعاتی پر از اطلاعات هستند. او در نقاشی‌ هم مانند اغلب آثار پوسترها و طرح‌جلدهایش از کلمات متعدد بهره می‌گیرد. او می‌گوید: «تایپوگرافی نقاشی با کلمات است.» این جمله مختصر و مفید به‌کارگیری ساده و عجیب طراحی حروف و کلمات در کار پائولا شر را توصیف می کند. او با دقت از کلمات استفاده می‌کند و عمدا آن‌ها را واسازی می‌کند، عناصر جدیدی را اضافه می‌کند، آن‌ها را تغییر می‌دهد و سپس دوباره می‌سازد تا معنای جدیدی به آن ببخشد. او با الهام از ساخت‌گرایی روسی و آرت دکو، به ویژگی خاص خود دست یافته و تایپوگرافی را بازتعریف کرده است. معمولاً با دخالت در عناصر مختلف مانند اندازه، وزن و حجم فونت و غیره شخصیت خاصی برای تایپ می‌سازد. از سوی دیگر گاهی این برخورد با حروف را با تصاویر تخت چهره ترکیب کرده و تصویر بدیعی به دست می‌دهد.
پائولا شر متولد ششم اکتبر 1948 در واشنگتن و دانش‌آموخته دانشکده هنر تایلر است. او کار خود را به عنوان مدیر هنری در دهه 1970 آغاز کرد. در همین زمان رویکرد التقاطی او به تایپوگرافی بسیار مورد توجه واقع شد. او که اولین زن عضو پنتاگرام (Pentagram) است، از سال 1991 به عضویت این نهاد درآمد. اواسط دهه 1990، طرح هویت بصری او برای تالار نمایش نیویورک شهرت یافت. هویت گرافیکی وی برای سیتی بانک و تیفانی به موضوع مطالعه موردی برای بازسازی بسیاری برندهای آمریکایی تبدیل شده است.
پائولا شر مدیر هنری و طراح گرافیک بسیاری از نهادهای مشهور بوده است؛ از بلومبرگ و مایکروسافت و کوکاکولا تا والت دیزنی و موزه هنر مدرن نیویورک و اپرای متروپولیتن و غیره. او از سال 2006 تا 2015 عضو کمیسیون طراحی عمومی شهر نیویورک بود. علاوه بر این‌ها، جوایز معتبر متعددی را از آن خود کرده است. در سال 1998 او به تالار مشاهیر باشگاه مدیران هنری معرفی شد و در سال 2000 جایزه کرایسلر را برای نوآوری در طراحی دریافت کرد. او عضو هیات مدیره آیگا، مؤسسه ملی هنرهای گرافیکی آمریکا (AIGA)، بوده و در سال 2001 ، به پاس دستاوردهای برجسته‌اش در گرافیک، مدال آیگا به وی اعطا شد. او بیش از دو دهه در دانشکده هنرهای تجسمی، اتحادیه کوپر، دانشگاه ییل و دانشکده هنر تایلر به تدریس مشغول بوده و چندین کتاب هم منتشر کرده است.

کتابهای پائولا شر +

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *