مگامنو

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کارکرد هویتی لباس در سریال Queen’s Gambit

لباس‌­ها می‌­توانند روایت گر تاریخ باشند و همچون یک آلبوم تصویری عمل کنند که با ورق زدشان، می­‌توان به گوشه و کنار تاریخ سرک کشید و لذت زندگی کردن در آن دوران را، برای لحظاتی محدود تجربه کرد. سریال queen’s gambit یا گامبی وزیر، از این منظر یکی از مهم­‌ترین و هوشمندانه­‌ترین سریال‌­های سال به شمار می‌­رود. 

مقالات مرتبط :

طراح لباس سینما یا کاستیوم دیزاینر Costume Designer یکی از شغل هایی است که امروزه در حوزه تئاتر و سینما طرفداران بسیاری دارد. طراحان لباس در این حیطه تلاش می نمایند تا شخصیت ها و کاراکتر های داستانی را ساخته و به آنها هویت ببخشند. طراح لباس فیلم وظیفه دارد که با طراحی انواع لباس ها، دوره و ویژگی خاصی آن دوره را در ظاهر فرد بگنجانند که بیننده با مشاهده آن بتواند احساس نزدیکی بیشتر با او کند.

کارکرد هویتی لباس در سریال queen’s gambit

اولین اصل در طراحی لباس فیلم در نظر گرفتن نکاتی است که کارکردشان معرفی درونیات و روحیات کاراکترهاست. اما اینکه لباس، در کسوت شناسنامه کاراکتر و هویت آن قرار بگیرد، اتفاقی است که در گامبی وزیر رخ می‌­دهد. Gabriel binder طراح لباس آلمانی سریال بسیار هوشمندانه از این کارکرد بهره برده است. او پیش از این نیز با آثاری مثل in the land of blood and honey ساخته­‌ی Angelina Jolie و فیلم پرافتخار the lives of others  هوشمندی خود را به رخ کشیده است.

نمایش کامل این مطلب مختص مشترکین دیزاین کلاب است.

  • مشترکین به گروهی از کاربران گفته می‌شود که حق اشتراک ماهیانه پرداخت می‌کنند.

بخشی از محتوای کلوب دیزاین مختص دیزاینرهای سطح پیشرفته می‌باشد“شما اشتراک ندارید و یا وارد اکانت خود نشده اید"

با فعال کردن اشتراک ویژه علاوه بر این مطلب به مطالب بسیار بیشتری دسترسی پیدا می‌کنید؛ برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع مشترکین و انواع محتوا می‌توانید به صفحه‌ی ثبت نام مشترکین مراجعه نمایید.

قدم به سوی موفقیت سریال queen’s gambit

Queen’s gambit در سال 2020 به یکی از پربیننده­‌ترین محصولات Netflix تبدیل شد. این سریال علاوه بر جذب مخاطبان بالا، باعث بالا رفتن درخواست­‌های عضویت در سایت رسمی chess.com شد. طراحی تمام عناصر سریال به قدری هوشمندانه و پر از جزئیات است، که در مقایسه با آثار همزمان با خود، چندین قدم رو به جلو عمل کرده است. هوشمندی که متاثر از ذهن خلاق Scott Frank، خالق سریال است. ستاره ی سریال Anya Taylor-Joy نیز با درخشش بی­‌نظیرش، به جایگاه ویژه­ای در هالیوود دست پیدا کرده. جایگاهی درخشان، همچون بث هارمن.

 گابریل بیندر طراح لباس عامدانه لباس‌های بث را طوری انتخاب کرد که بازتاب حرف‌های مشخص درباره شخصیت او و علاقه شدیدش به شطرنج و مد باشد. او در عین حال به طراحان آن عصر مانند آندره کورژ ادای احترام کرد.

به گفته بیندر، لباس کاملاً سفید بث در پایان سریال این نکته را منتقل می‌کند که حالا او ملکه شطرنج جهان است

دوستش داشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *