حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

راهکارهای جامع پارکینگ هوشمند در بستر اینترنت اشیا

با رشد روزافزون جمعیت شهرها و روند افزایشی تعداد خودروها به نسبت پارکینگ‌های در دسترس، معضل پارکینگ در شهرهای بزرگ به یک مشکل جدی و آزاردهنده برای شهروندان تبدیل شده است. معضلی که منجر به هدر رفتن زمان، ایجاد ترافیک، آلودگی هوا و ایجاد صف‌های طولانی در اطراف مکان‌های تجاری، خیابان‌ها و سینما و اماکن دیگر شده است.

مدیریت اغلب پارکینگ‌های موجود سنتی است. نگهبان پارکینگ برای پیدا کردن یک جای خالی برای وسیله نقلیه به راننده کمک می‌کند. ازاین‌رو، اگر پارکینگ و فضاهایش وسیع باشند، مدیریت این کار برای نگهبان سخت‌تر خواهد بود. علاوه بر این، راهنمایی همزمان خودروها به محل خالی پارک و شارژ دستی بلیط پارکینگ منجر به اتلاف زمان و ایجاد صف می‌گردد. این مشکلات را می‌توان با پیاده‌سازی یک راهکار پارکینگ هوشمند برطرف نمود. تاکنون راهکارهای مختلفی برای کاهش مشکلات مربوطه ارائه شده است که عموماً از تکنولوژی‌های جدید وام گرفته‌اند.

راهکارهای پارکینگ هوشمند مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا یکی از به‌روزترین و جدیدترین پاسخ‌ها به این معضل شهری است که تا حد زیادی مشکلات ناشی از کمبود فضای پارکینگ را کاهش داده و امکان برنامه‌ریزی و مراجعه به موقع و بدون دردسر به محل موردنظر را برای شهروندان فراهم می‌کند؛

در این مقاله با راهکارهای محافظت از محل پارک خودروهای شخصی آشنا می‌شیم؛

SmartParking-Solution راهکارهای پارکینگ هوشمند
[um_loggedin]

قفل پارکینگ

قفل پارکینک با نصب در محل پارکینگ نصب و مسدود نمودن مسیر، اجازه استفاده غیرمجاز از فضای پارکینگ را به دیگران نمی‌دهد. 

انواع قفل پارکینگ در بازار موجود است که به طور کلی دو نوع محصول زیر پر فروش ترین آنها می باشد.

  1. قفل پارکینگ مکانیکی با امکان قفل آویز
  2. قفل هوشمند، با قابلیت قفل کردن قفل پارکینگ با ریموت

قفل پارکینگ هوشمند قابلیت دریافت فرمان از طریق اینترنت یا شبکه محلی را دارد؛ این مدل بدون نیاز به دست زدن ، توسط ریموت کنترل مخصوص میتوان آن را فعال نمود. در صورتی که کنترل دستگاه موجود نبود میتوان از کلید برای باز و یا بسته کردن قفل پارک خودرو استفاده کرد.

این مدل بدون نیاز به دست زدن ، توسط ریموت کنترل مخصوص میتوان آن را فعال نمود. در صورتی که کنترل دستگاه موجود نبود میتوان از کلید برای باز و یا بسته کردن قفل پارک خودرو استفاده کرد.

بدنه این دستگاه از فلز با رنگ کوره ای بسیار مقاوم ساخته شده است که حتی میتوان با خودرو از روی آن رد شد . همچنین کارکرد این دستگاه با چهار عدد باطری می باشد ؛

مزایا این محصول:

  • پایان مشکلات پارک غیر مجاز خودرو در پارکینگ شخصی شما
  • پاسخی محترمانه به افرادی که بدون اجازه در پارکینگ شما خودرو پارک میکنند
  • حراست شبانه روزی از محل پارکینگ شما
  • حراست از خودرو شما در صورتی که قفل پارکینگ در جلو پارکینگ نصب شود

دیگرراهکارهای پارکینگ هوشمند

شما به این سطح از محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید. بخشی از محتوا مختص مشترکین دیزاین کلاب می‌باشد.

ورود یا عضویت

restricet content notice 3 دیزاین کلاب

خرید یا تمدید اشتراک | ورود یا عضویت

.: برای دانلود کاتالوگ آشنایی بامحتوای دیزاین کلاب اینجا کلیک کنید :.

[/um_loggedin]
این مدل بدون نیاز به دست زدن ، توسط ریموت کنترل مخصوص میتوان آن را فعال نمود. در صورتی که کنترل دستگاه موجود نبود میتوان از کلید برای باز و یا بسته کردن قفل پارک خودرو استفاده کرد.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *