حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

انجمن برنامه نویسان | Stackoverflow

اگر شما هم جز دسته‌ی برنامه نویسان باشید، حتما اسم سایت استک اورفلو یا Stackoverflow را شنیده‌اید. من این سایت را به عنوان بهشت برنامه نویسان و یا بهترین دوست برنامه نویسان میدانم. با کمک این سایت شما میتوانید در کمتر از ۱ دقیقه (!) به پاسخ سوالات خود دست پیدا کنید.

استک اور فالو دیزاین کلاب

استک اورفلو (به انگلیسی: Stack Overflow)، وب‌گاه پرسش و پاسخی در بازه گسترده‌ای از مباحث برنامه‌نویسی  است که در سال ۲۰۰۸ توسط جف اتوود و جویل اسپولسکی ایجاد شد.. استک اورفلو یک انجمن مثل دیگر انجمن های برنامه نویسی نیست، بلکه یک سرویس پرسش و پاسخ است که به شما کمک میکند که نهایتا در چند دقیقه به جواب هر سوالی که دارید برسید.

لینک مستقیم وب سایت: stackoverflow.com/

در صفحه اصلی سایت Stack overflow خود را چنین معرفی کرده است:

Stack Overflow is a question and answer site for professional and enthusiast programmers. It’s 100% free, no registration required
“استک اورفلو یک سایت پرسش و پاسخ برای برنامه نویسان حرفه ای و علاقمند است. استفاده از این سایت 100% رایگان است، بدون نیاز به ثبت نام.”

اما به نظر من سایت استک اورفلو چیزی فراتر از یک سایت پرسش و پاسخ معمولی و با تالار های گفتگو متفاوت است. محتوای این سایت شامل” پرسش “و” پاسخ ” است به زبان ساده تر هدف این سایت فقط پرس و پاسخ است. در سایت های پرس و پاسخ در اکثر مواقع سرعتر از تالار های گفتگ به نتیجه میرسد زیرا قسمت پاسخ به سوال و کامنت ها از هم جدا است.

پاسخ به ۹۹ درصد سوالاتی که دارید … !

[um_loggedin] در حین طراحی، برنامه نویسی و یا حتی یادگیری برنامه نویسی،‌ ممکن است سوالات و مشکلاتی برای شما بوجود بیاید. وقتی برایتان یک سوال یا مشکل جدید پیش می‌آید اینطور فکر کنید:

«حتما قبل از من نیز کسی در جهان به این مشکل برخورده و آن را حل کرده است!»

حقیقت این است که بیش از ۹۹ درصد سوالات و مشکلاتی که برای شما حین طراحی یا برنامه نویسی پیش می‌آید، قبلا برای شخص دیگری نیز پیش آمده است.. آن شخص سوال مربوط به آن مشکل را عنوان کرده است و به جواب رسیده است.

Stackoverflow، متفاوت با انجمن های دیگر

ممکن است شما فروم یا انجمن های برنامه نویسی بسیاری را بشناسید. چندین فروم برنامه نویسی قدیمی هم در ایران داریم که معمولا با سرویس هایی مثل vbulletin راه اندازی شده اند. در سیستم‌هایی مثل vbulletin شما یک فروم کلی دارید،‌ سپس در هر فروم چندین اتاق مختلف هست و در هر اتاق تاپیک های مختلفی وجود دارد.

اما سرویس های پرسش و پاسخی مثل Stackoverflow کاملا با فروم ها و انجمن ها متفاوت هستند. در استک اورفلو، شما بعد از ورود به سایت، آخرین سوالات پرسیده شده را مشاهده میکنید و خیلی سریع میتوانید سوال خود را بپرسید. سوالات در اتاق های مختلف وجود ندارند و شما میتوانید با استفاده از سیستم تگ گذاری سوالات، سوالات مربوط به هر حیطه‌ی خاص را مشاهده کنید.

مهم‌ترین و بهترین ویژگی های Stack Overflow چیست؟

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *