حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

نرم‌افزارهای طراحی برای پرینتر 3بعدی

پرینتر 3 بعدی

اگر به دنبال طراحی فایل های پرینت سه‌بعدی هستید باید با نرم‌افزارهای طراحی سه‌بعدی مناسب پرینت سه‌بعدی آشنا باشید. در اینجا قصد داریم بهترین نرم‌افزارهای طراحی فایل برای پرینتر سه بعدی را معرفی کنیم. با خواندن این مقاله در خواهید یافت کدام یک از نرم‌افزارهای پرینتر سه بعدی برای کدام مرحله از کار شما مناسب هستند.

3D Slash

3D Slash یک نرم‌افزار چاپ سه‌بعدی است که استفاده از آن بسیار جالب است. با استفاده از این نرم‌افزار، مدل‌های سه بعدی را با استفاده از یک مفهوم ساختمان مکعب ساده طراحی می‌کنید. با یک مکعب بزرگ شروع کنید و مکع‌ های کوچک را با استفاده از ابزارهایی مانند چکش یا مته، که در اصل به عنوان برش‌دهنده‌های سنگی مجازی عمل می‌کنند، از بین ببرید. یا با یک فضای کاری خالی شروع کنید و با اضافه کردن مکعب یا شکل‌های دیگر، مدل خود را بسازید.

SketchUp

نرم افزاری مدل‌سازی سه‌بعدیSketchUp  ترکیبی عالی از سادگی و کارایی را با یک رابط کاربرپسند و منحنی یادگیری بالا با ابزارهای پیشرفته ترسیم ارائه می‌دهد، که موارد جدید و توجه تولیدکنندگان با تجربه را به خود جلب می‌کند. این باعث می شود SketchUp به یکی از محبوب‌ترین ابزارهای نرم‌افزاری چاپ سه‌بعدی برای طراحی مدل‌های سه‌بعدی تبدیل شود. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان بسیاری از الگوها و ایده‌های مورد نظر خود در طراحی را به گونه‌ای پیوسته با طراحی‌های ایجاد شده در اتوکد به انجام رساند.

Sculptris

این نرم‌افزار، یک ابزار مجسمه‌سازی مجازی با قابلیت‌های اساسی است. می‌توانید از آن برای مدل‌سازی گِل استفاده کنید. اگر هدف اصلی شما ایجاد مجسمه باشد، این نرم‌افزار عالی برای چاپ سه‌بعدی است. به عنوان مثال، این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند یک چهره از شخصیت بازی ویدیویی یا کتاب تصویر مورد علاقه خود را استخراج کنید.

TinkerCAD

یک برنامه طراحی مبتنی بر مرورگر است که به عنوان یک نقطه ورود مناسب برای مبتدیان ارائه می‌شود. مشابه 3D Slash، می‌توانید از این نرم‌افزار چاپ سه بعدی استفاده کنید. مدل‌های سه‌بعدی را از اشکال اصلی ایجاد کرده و پارامترهای سفارشی‌سازی را برای دستیابی به پارامترهای دقیق ایجاد شده استفاده کنید. این نرم‌افزار در مقایسه با FreeCAD و SketchUp از ویژگی‌های کم‌تری برخوردار است. اما بسیاری از کاربران پس از کسب تخصص جزئی در این زمینه از نرم‌افزار سطح بالاتری استفاده می‌کنند.

FreeCAD

یک نرم افزار CAD با ویژگی‌های بسیاری است و می‌توانید مهارت‌های طراحی خود را بهبود بخشید. یکی از ویژگی‌های این نرم‌افزار این است که می‌توان با بازگشت به سابقه مدل خود و ویرایش پارامترهای آن، هر جنبه‌ای از طراحی خود را تغییر بدهید.

Blender

یک نرم افزار محبوب در طراحی (CAD) است که یادگیری آن در ابتدا دشوار است. این نرم‌افزار نه تنها برای مبتدیان مناسب است بلکه برای حرفه‌ای‌هایی که نیاز به چاپ سه‌بعدی یا نرم‌افزار مدل‌سازی دارند نیز مناسب است. به طور خلاصه  Blenderیکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای چاپ سه‌بعدی است. این نرم‌افزار بسیار مفید است و آموزش‌های بسیاری دارد. این نرم افزار open source است. برنامه‌نویسان همیشه ویژگی‌های جدیدی را برای انجام بیشتر و قدرتمندتر شدن آن اضافه می‌کنند.

نرم افزار طراحی جواهر

مدل‌های سه‌بعدی مناسب پرینت

[um_loggedin]

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]

انتخاب درست متغیرهای خروجی (اکسپورت) در نرم‌افزار سه‌بعدی

طراحی کیف و کفش بوسیله پرینترهای سه بعدی
پرینت کفش با پرینتر سه بعدی

[um_loggedin]

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *