نکاتی که در استفاده از اسلایدر دوربین باید در نظر بگیرید:

توجه داشته باشید که این ابزار می تواند وزن های مختلفی را تحمل کند اما به شرطی که شما از ریل اضافه استفاده نکنید. این ابزار به شما این امکان را می دهد که جهت گیری های پیچیده اما یکپارچه و بدون لرزش دست داشته باشید . از مزیت های ویژه این نوع ابزار این است که قابل تنظیم می باشد و در زمانی که شما با کمبود فضا مواجه هستید می توانید آن را جمع تر کنید.

سیستم لغزندگی بر روی این سیستم به کار رفته است که بسیار دقیق و بی خطا می باشد به صورتی که دوربین در وسط راه گیر نمی کند تا تصویر شما از دست رود. وزن اسلایدر دوربین بسیار بالا نمی باشد  و شما با استفاده از قابلیت باز و بسته شدن آن می توانید به راحتی این ابزار را در مراسم ها، باغ، تالار استفاده کنید.

با توجه به دکوپاژ شما می توانید با استفاده از اسلایدر دوربین به طور سریع و نرم از سوژه خود فاصله بگیرید یا این که به سمت آن حرکت کنید و از این طریف می توانید صحنه های جذاب تری را خلق کنید. یکی از نکات بسیار مهم در استفاده از اسلایدر دوربین این است که، برای انتقال درست حس به بیننده برای اسلایدر باید در نظر گرفت اینه که باید حتما محور عدسی دوربین روی اسلایدر زاویه دار به سوژه نزدیک گردد. اگر این نکته را رعایت نکنید تصویری به مانند زوم به دست می آید.