حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

ایلان ماسک | Elon Musk

جامعه دیزاینر
ایلان ماسک
ایلان ریو ماسک | Elon Reeve 

مـلـیّـت: آفریقای جنوبی

حرفه: طراح محصول، 
خالق کمپانی های تسلا، پی‌پل، نورولینک، اسپیس اکس، هایپرلوپ و…

خب، بلاخره این سلسه مقالات معرفی دیزاینرهارو شروع کردم و گفتم برای شروع چه کسی بهتر از بزرگترین دیزاینرهای قرن اخیر جناب ایلان ماسک!
ایلان ماسک نام یکی از مخترعین، کار آفرینان و چهره های شناخته شده ی دنیای تکنولوژی می باشد که نقشی مهم در رسیدن دنیای فناوری به جایگاه کنونی اش بازی کرده است. ایلان که تا به امروز ریاست شرکت های بسیار بزرگی را بر عهده داشته، یکی از میلیاردرهای بزرگ دنیا نیز به حساب می آید. مدیریت بر شرکت های بزرگی چون اسپیس ایکس و تسلا را می توان از جمله مهم ترین موفقیت های ماسک در زندگی اش دانست.

شخصیت منظم و علاقه ی او به رسانه ها و دوست داران دنیای تکنولوژی، ایلان را به شخصیتی محبوب در میان مردم تبدیل کرده است و بسیاری از افراد وی را با شخصیت خیالی مرد آهنی مقایسه می کنند. نظرات ایلان ماسک تا حدی مهم است که دقایقی پس از نشر داده شدن در اکانت شخصی اش در سراسر شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود.

وی هم اینک مدیرعامل و مدیرفنی در اسپیس اکس و مدیرعامل و طراح محصول در تسلا موتورز است. وی روی پروژه هایی سرمایه گذاری مي کند که پتانسیل تغيير دنیای اطرافمان را دارند. ایلان ماسک نه تنها یک کارآفرین، بلکه یک مخترع، مبتکر و مهندس است: ماسک شخصاً در طراحی خودروهای برقی و سفینه های فضایی شرکت می کند.

ماسک همچنين در حال توسعهٔ یک سیستم حمل و نقل با سرعت بالاست که تحت عنوان هایپرلوپ (Hyperloop) شناخته شده است.

ایلان ماسک به عنوان ۳۸ امین فرد قدرتمند دنیا، ۱۵ امین ثروتمند در حوزهٔ تکنولوژی و ۱۰۰ امین میلیاردر دنیا در سال ۲۰۱۵ شناخته شده است. اموال خالص وی در سال ۲۰۱۵، ۱۳٫۹ میلیارد دلار و فعلا ۱۰٫۷ میلیارد دلار محاسبه شده است.

ایلان ماسک دومین کارآفرین (نخستین نفر جیمز اچ کلارک بود) در سیلیکون ولی بود که موفق شد سه شرکت با ارزشی بیش از ۱ میلیارد دلار – پی پل، اسپیس ایکس و تسلا موتورز- را به وجود آورد. ایلان ماسک زندگی کاری خود را به تکنولوژی های فضایی و انرژی های جایگزین اختصاص داده است. وی ایده های مختلفی را اجرا ميکند و تقریبا همهٔ آنها هم کاملا موفقیت آمیز هستند. از خصوصیت های شخصیتی ایلان ماسک میتوان به اندیشه انتقادی، پشتکار و اراده، تفکیک و تحلیل دقیق و کوشا بودن اشاره نمود (وی بین ۸۰ تا ۱۰۰ ساعت در هفته کار می کند).

ایلان ماسک بعنوان یکی از ده شخصیت تأثیر گذار دنیا برگزیده شده است.

در سن ۱۹ سالگی در دانشگاه کوئینز در کینگستون، انتاریو پذیرفته شد. در سال ۲۰۰۰ با همسر آينده خود به اسم جاستین ویلسون( Justine Wilson) که نویسنده ای با استعداد بود، آشنا شد؛ نتیجهٔ ازدواج ایلان با این شخص، ۵ پسر( دوقلو و سه قلو) به اسم های دامیان (Damian)، گریفین (Griffin)، خاویر (Xavier)، ساکسون (Saxon) و کای (Kai) بود؛ در واقع ایلان ۶ پسر داشت، ولی یکی از آنها در زمان بچگی به علت بیماری از دنیا رفت.

در ادامه ویدئویی از مصاحبه با ایلان ماسک رو ببینید که از آینده تکنولوژی صحبت می‌کنه؛

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *