مگامنو

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

گیمبال | Gimbal

ساخت کلیپ‌های ورزشی و اکشن که این روزها نمونه‌های بسیاری از آنها را در شبکه‌های اجتماعی می‌بینید، به کمک یک وسیله شگفت‌انگیز ضبط می‌شوند: گیمبال یا همان لرزشگیر.

گیمبال یا Gimbal را می‌توان به‌عنوان یکی از مفیدترین اختراعات برای فیلم‌سازی شناخت. اما گیمبال چیست؟ تصور کنید که شما قصد فیلم‌برداری از یک صحنه را دارید که یک شخص در آن از نقطه A به سمت نقطه B در حال دویدن است. شما نمی‌توانید یک استدی کم (Steadicam) را خریداری کنید، بنابراین به‌صورت دستی فیلم‌برداری را انجام می‌دهید.

فیلم به‌دست‌آمده بسیار لرزان خواهد بود و کیفیت تصویر دلخواه شما را ارائه نمی‌دهد. این در حالی است که چیزی که شما می‌خواهید به آن برسید، نوعی فیلم صاف و ابریشمی بدون تکانه‌های شدید و لرزش است. در اینجا است که گیمبال به یک گزینه مناسب برای شما مبدل می‌شود.

یک لرزش گیر دوربین یا گیمبال ( camera stabilizer یا  camera mount) وسیله ای است که با شیوه ی خاص خود، از حرکت های ناخواسته ای  که لرزش نامیده می شوند جلوگیری می کند و یا به نوعی آن را جبران می کند و برای دوربین های کوچک دستی مثل یک مهارکننده در برابر بدن فیلمبردار عمل می کند.

gimbal_ تاریخچه گیمبال
این محتوا فقط برای کاربران وارد شده است.لطفا برای مشاهده این مطلب وارد شوید.

جمع‌بندی

گیمبال‌ها یک نوآوری انقلابی در دنیای فیلم‌ برداری هستند که راه را برای فیلم‌سازان مشتاق، به‌ویژه کسانی که بودجه‌بندی مشخصی دارند، هموار می‌کنند تا فیلم‌های یکپارچه، پایدار و بدون لرزش خلق کنند. در گذشته، پایداری و عدم لرزش در فیلم‌برداری‌ها یک امر لوکس بود که فقط به محصولات صنعت فیلم‌سازی هالیوود تعلق می‌گرفت. خوشبختانه اکنون‌که گیمبال‌ها به‌طور گسترده در دسترس افراد قرارگرفته‌اند، برای به دست آوردن فیلم دلخواه خود به سرمایه یا تمرین زیادی نیاز ندارید. کافی است گیمبال مناسب دوربین و گوشی خود را پیدا کنید و در مورد عملکرد و راه اندازی گیمبال آموزش های لازم را دیده ، زیرا این دستگاه ها در عین عملکرد ساده، بسیار حساس و  آسیب پذیر می باشند.

دوستش داشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *