مگامنو

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برگذاری رویدادها به کمک MeetUp

زمانهای خالی خود را چطور مدیریت میکنید؟ بازی های گروهی؟ تفریح؟ فعالیت های عام المنفعت؟

همه اینها خوب است و راهایی هم وجود دارد که درآن میتوان همین زمانهای خالی را به بهترین شکل گذراند، بهترین گذران زمان شرکت در Meetup هاست!

اگر از همان چهره های قدیمی خسته شده اید، برای گسترش افق ها، وب سایت های اجتماعی زیادی وجود دارد، اما میت‌آپ به شکل تخصصی برای سِت کردن برنامه توسعه داده شده و شما می توانید از وب سایت برای پیدا کردن دوستان جدید، پیوستن به یک گروه جدید و یا کشف افرادی که منافع مشترک با شما دارند استفاده کنید؛

Met به این صورت تعریف می شود که دو یا چند نفر یا چیزهایی با هم یا به هم متصل شده اند؛

Meetup یک وب سایت با یک مفهوم ساده در پشت آن است؛ یک شبکه جغرافیایی از گروه های محلی در شهرستانها در سراسر جهان؛ هرچیزی که شما علاقه مند هستید، احتمالا یک گروه در منطقه شما وجود دارد که به طور منظم آنها باهم ملاقات می کنند و اگر آن وجود نداشته باشد، Meetup راه ساده ای برای شروع به کار شما فراهم می کند؛

برگذاری رویدادها به کمک MeetUp

اجازه بدید قبل از معرفی گسترده این اپلیکشین کمی راجع به اهمیت شبکه سازی صحبت کنیم؛

اهمیت شبکه سازی (Networking) 

شبکه سازی جزء کارهای اولویت‌بالا در برنامه‌ریزی‌های هر فردی نیست. این کار زمان‌بَر است و می‌تواند خالقِ لحظه‌هایی نامطبوع و بسته به روحیه و شخصیت‌تان به‌شدت خسته‌کننده باشد. وقتی برنامۀ شما از پیش با قرار ملاقات‌های کاری و تعهدات خانوادگی پُر شده، به‌احتمال زیاد مایل نخواهید بود که با غریبه‌های حاضر در یک میهمانی گپ‌وگفت داشته باشید.

بااین‌حال، هیچ شکی در این نیست که یک شبکه سازی قدرتمند تا چه حد می‌تواند در موفقیت حرفه‌ای شما تاثیرگذار باشد. زمانی که شبکه سازی‌تان را با موفقیت به‌پایان برسانید، نه‌تنها در تسریعِ یافتنِ شغل به شما کمک خواهد کرد، بلکه در تمام مراحل کاری‌تان به‌عنوان یک مزیت رقابتی کمک‌حالتان خواهد بود.

پیش‌فرض‌های ذهنی‌تان را کنار بگذارید؛ شبکه سازی به‌معنای تبادل اطلاعات با دیگران، و یا درخواست «لطف» از آنها نیست، شبکه سازی یا نتورکینگ، ایجاد و پرورندان یک رابطه طولانی‌مدت و سودمند دوطرفه با افرادی است که در موقعیت‌هایی مانند یک مهمانی کوچک، یک کافه، و یا یک کنفرانس کاری ملاقات‌شان کرده‌اید؛ توجه داشته باشید که لازم نیست برای تبدیل‌شدن به یک شبکه‌ساز موفق عضو چندین گروه تخصصی شوید و در تمام رویدادهای شبکه سازی پیش‌رویتان شرکت کنید. درحقیقت، زمانی که در اجتماع حضور دارید اگر سرتان را از گوشی بیرون بیاورید، خودتان خواهید دید که فرصت‌های شبکه سازی پیوسته در اطراف شما پرسه می‌زنند.

میتاپ meetup  یک فعل عبارتی به معنای ملاقات است، مانند Let’s meet up at the restaurant. اصطلاح Meetup به عنوان یک اسم توسط وب سایت Meetup.com رایج شد که به افراد در سازماندهی چنین رویدادهایی کمک می کند.

در این مدل شما میتوانید با دوستان نزدیک خود در زمان صرف قهوه در مورد بالا بردن اعتماد به نفس خود، کسب مهارت‌های جدید و هدف‌های عمیق‌تر در زندگی صحبت نمایید. درواقع شما میتوانید یک گروه تشکیل دهید که مثلا یک روز درهفته را دور هم جمع میشوندن و درباره یک موضوع صحبت میکنند.

این گروه میتواند از افراد با سلایق و سنین مختلف تشکیل شود، هرچند که در ظاهر یک چیز کاملا ساده است اما بعد ها میتواند کاربردهای فراوانی برای تمام اعضای آن داشته باشد.

فرض کنید ایده کاری خود را در گروه مطرح میکنید، یا زمانی که به مشکلی خورده اید از آنها راهنمایی میگیرید. این گروه میتواند کاربردهای بسیار فراوانی برای شما داشته باشد مثلا:

  • اعتماد به نفس خود را تقویت خواهید کرد.
  • جرات حرف زدن پیدا میکنید
  • با افرادی رابطه میگیرید که حتما میتوانند مشکلی را در زندگی شما حل کنند.
  • و….

در سالهای اخیر چنین گردهمایی‌ها و گروه‌های دوستانه که بر رشد شخصیت، کارآفرینی و تمرکز بیشتر بر روی کار تشکیل شده اند.  نمونه خارجی آن را میتوانید در Meetup.com ببینید که حدود 3 میلیون نفر عضو گروه های آن هستند.

مزایای شرکت در MeetUpها 

این محتوا فقط برای کاربران وارد شده است.لطفا برای مشاهده این مطلب وارد شوید.

آیا Meetup هزینه دارد؟

قیمت گذاری Meetup کاربران Meetup نیازی به پرداخت هزینه ای برای ثبت نام در وب سایت ندارند و خود سرویس برای استفاده از کاربران مجانی است. Meetup با دریافت هزینه ماهانه از سازمان‌دهندگان گروه برای اداره گروه‌هایشان، درآمد خود را به دست می‌آورد .

جمع بندی

در حالی که وب سایت ها و اپلیکیشن های شبکه اجتماعی فرصت های شگفت انگیزی برای شبکه ها و دوستی های جدید ارائه می دهند، شما باید هنگام استفاده از اینترنت و یا از بین بردن وب سایت، از عقل سلیم استفاده کنید. دستورالعمل های امنیتی شناخته شده وب را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید که ایمنی بالاترین اولویت شماست.

دیگر ویدئوهای مرتبط:

دوستش داشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *