حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

برگذاری رویدادها به کمک MeetUp

زمانهای خالی خود را چطور مدیریت میکنید؟ بازی های گروهی؟ تفریح؟ فعالیت های عام المنفعت؟

همه اینها خوب است و راهایی هم وجود دارد که درآن میتوان همین زمانهای خالی را به بهترین شکل گذراند، بهترین گذران زمان شرکت در Meetup هاست!

اگر از همان چهره های قدیمی خسته شده اید، برای گسترش افق ها، وب سایت های اجتماعی زیادی وجود دارد، اما میت‌آپ به شکل تخصصی برای سِت کردن برنامه توسعه داده شده و شما می توانید از وب سایت برای پیدا کردن دوستان جدید، پیوستن به یک گروه جدید و یا کشف افرادی که منافع مشترک با شما دارند استفاده کنید؛

Met به این صورت تعریف می شود که دو یا چند نفر یا چیزهایی با هم یا به هم متصل شده اند؛

Meetup یک وب سایت با یک مفهوم ساده در پشت آن است؛ یک شبکه جغرافیایی از گروه های محلی در شهرستانها در سراسر جهان؛ هرچیزی که شما علاقه مند هستید، احتمالا یک گروه در منطقه شما وجود دارد که به طور منظم آنها باهم ملاقات می کنند و اگر آن وجود نداشته باشد، Meetup راه ساده ای برای شروع به کار شما فراهم می کند؛

برگذاری رویدادها به کمک MeetUp

اجازه بدید قبل از معرفی گسترده این اپلیکشین کمی راجع به اهمیت شبکه سازی صحبت کنیم؛

اهمیت شبکه سازی (Networking) 

شبکه سازی جزء کارهای اولویت‌بالا در برنامه‌ریزی‌های هر فردی نیست. این کار زمان‌بَر است و می‌تواند خالقِ لحظه‌هایی نامطبوع و بسته به روحیه و شخصیت‌تان به‌شدت خسته‌کننده باشد. وقتی برنامۀ شما از پیش با قرار ملاقات‌های کاری و تعهدات خانوادگی پُر شده، به‌احتمال زیاد مایل نخواهید بود که با غریبه‌های حاضر در یک میهمانی گپ‌وگفت داشته باشید.

بااین‌حال، هیچ شکی در این نیست که یک شبکه سازی قدرتمند تا چه حد می‌تواند در موفقیت حرفه‌ای شما تاثیرگذار باشد. زمانی که شبکه سازی‌تان را با موفقیت به‌پایان برسانید، نه‌تنها در تسریعِ یافتنِ شغل به شما کمک خواهد کرد، بلکه در تمام مراحل کاری‌تان به‌عنوان یک مزیت رقابتی کمک‌حالتان خواهد بود.

پیش‌فرض‌های ذهنی‌تان را کنار بگذارید؛ شبکه سازی به‌معنای تبادل اطلاعات با دیگران، و یا درخواست «لطف» از آنها نیست، شبکه سازی یا نتورکینگ، ایجاد و پرورندان یک رابطه طولانی‌مدت و سودمند دوطرفه با افرادی است که در موقعیت‌هایی مانند یک مهمانی کوچک، یک کافه، و یا یک کنفرانس کاری ملاقات‌شان کرده‌اید؛ توجه داشته باشید که لازم نیست برای تبدیل‌شدن به یک شبکه‌ساز موفق عضو چندین گروه تخصصی شوید و در تمام رویدادهای شبکه سازی پیش‌رویتان شرکت کنید. درحقیقت، زمانی که در اجتماع حضور دارید اگر سرتان را از گوشی بیرون بیاورید، خودتان خواهید دید که فرصت‌های شبکه سازی پیوسته در اطراف شما پرسه می‌زنند.

میتاپ meetup  یک فعل عبارتی به معنای ملاقات است، مانند Let’s meet up at the restaurant. اصطلاح Meetup به عنوان یک اسم توسط وب سایت Meetup.com رایج شد که به افراد در سازماندهی چنین رویدادهایی کمک می کند.

در این مدل شما میتوانید با دوستان نزدیک خود در زمان صرف قهوه در مورد بالا بردن اعتماد به نفس خود، کسب مهارت‌های جدید و هدف‌های عمیق‌تر در زندگی صحبت نمایید. درواقع شما میتوانید یک گروه تشکیل دهید که مثلا یک روز درهفته را دور هم جمع میشوندن و درباره یک موضوع صحبت میکنند.

این گروه میتواند از افراد با سلایق و سنین مختلف تشکیل شود، هرچند که در ظاهر یک چیز کاملا ساده است اما بعد ها میتواند کاربردهای فراوانی برای تمام اعضای آن داشته باشد.

فرض کنید ایده کاری خود را در گروه مطرح میکنید، یا زمانی که به مشکلی خورده اید از آنها راهنمایی میگیرید. این گروه میتواند کاربردهای بسیار فراوانی برای شما داشته باشد مثلا:

  • اعتماد به نفس خود را تقویت خواهید کرد.
  • جرات حرف زدن پیدا میکنید
  • با افرادی رابطه میگیرید که حتما میتوانند مشکلی را در زندگی شما حل کنند.
  • و….

در سالهای اخیر چنین گردهمایی‌ها و گروه‌های دوستانه که بر رشد شخصیت، کارآفرینی و تمرکز بیشتر بر روی کار تشکیل شده اند.  نمونه خارجی آن را میتوانید در Meetup.com ببینید که حدود 3 میلیون نفر عضو گروه های آن هستند.

مزایای شرکت در MeetUpها 

[um_loggedin]

اما اگر میخواهید بیشتر از مزایای آن بشنوید ادامه مطلب را با ما همراه باشید…

1 » با شرکت در Meetup روابط‌تان گسترش پیدا می‌کند

شاید یکی از دلایل مهم برای پیوستن به چنین باشگاه‌هایی این باشد که اغلب افرادی در آن عضو هستند که متعهد و علاقمند پیوستن به چنین گروه‌های هستند، بنابراین از روی علاقه بر روی موضوعات به اشتراک گذاشته کار می‌کنند و سریعاً با دیگران افراد ارتباط برقرار می‌کنند، در عین حال موضوعات بسیار متنوعی در آن بررسی می‌شود؛ و بررسی هر موضوع در زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و صنایع مختلف بررسی خواهد شد.

با استعداد می‌توان بازی را برد، اما با هوش و کــار گــروهی می‌توان قهرمانی‌ها را فتح کرد

مایکل جردنستاره‌ی بسکتبال آمریکایی

دلیل دوم » امکان توسعه مهارت‌های جدید را فراهم می‌کند.

اگر برای توسعه‌ای مهارت‌های خود به طور منظم به باشگاه‌ها مراجعه نمایید، متوجه می‌شوید که در باشگاه‌های این چنینی اهداف خاصی دنبال می‌شود و تلاش شده است در حوزه‌ای خاصی مهارت‌های شما بالا رود، به عبارت دیگر باشگاه‌ها بر روی علاقه مندی‌های خود تمرکز می‌کنند نه آنچه مد نظر شما است.

اما عضو شدن در Meetup به شما این امکان را میدهد تا در زمینه‌ای مورد علاقمندی شما است پیشرفت کنید، شانس توسعه‌ی مهارت‌های جدید در عضویت با چنین گروه‌های بیشتر خواهد شد.

دلیل سوم » در شما ایجاد اعتماد به نفس و عزت نفس می‌کند

ارتباط با افراد جدید، برای افرادی که از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند یا عزت نفس کافی ندارند اغلب می‌تواند یک تجربه‌ای عصبی کننده باشد. در صورتی در چنین باشگاه‌ها و آشنایی با افرادی که درست مانند شما هستند می‌تواند در کاهش این احساس ناراحت کننده تأثیر گذار باشد و با ادامه روند حضور در باشگاه، چنین حسی کم رنگ شود.

دلیل چهارم » به شما فرصت‌های جدید داده می‌شود

با پیوستن به چنین باشگاه‌های شما نه تنها برای حل مشکلات خود راه حل‌های مناسب پیدا خواهید کرد بلکه با دیگر موضوعات پیرامون مشکل خودتان نیز آشنا خواهید شد.

صحبت در مورد موضوعات مختلف مربوط به کار (غیر مرتبط با کار) شما را با ایده‌های جدید آشنا می‌کند و فرصت‌های مناسبی را پیش روی شما قرار میدهد. شما ممکن است با افرادی آشنا شوید که منجر به پیشرفت شما در کسب و کار شده و معامله بزرگ تجاری را در پیش روی شما قرار دهد یا با همسر آینده خود آشنا شوید.

 

دلیل پنجم » یاد می‌گیرید زمان خود را بهتر مدیریت کنید

با حضور در چنین جمع‌های به‌خوبی می‌آموزید که وقت خود را بهتر مدیریت کنید و از اتلاف وقت خودداری نمایید. پیوستن به چنین باشگاه‌های می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه ریزی دقیق‌تری در طول روز داشته باشید و کارهای خود را طبق برنامه پیش ببرید.

دلیل ششم » شما یاد می‌گیرد که یک رهبر باشید

پیوستن به چنین باشگاه‌های به شما یاد می‌دهد گاهی در نقش یک رهبر ظاهر شوید، زیرا هرچند وقت یک‌بار شما باید جلسه را مدیریت کرده و افراد موجود در جلسه را رهبری نمایید تا در انتهای گفتگو به نتیجه قابل قبول و هدفی مشخص برسید، بنابراین با مدیریت جلسه کم‌کم می‌آموزید که چگونه دیگران را هدایت و گروهی را رهبری کنید.

“اصول اولیه یادگیری تنها یک دروازه برای رشد حرفه‌ای و اکتشاف است”

دلیل هفتم » برای شما یک شبکه پشتیبانی ایجاد می‌کند

هنگامی که شما به چنین جمع‌های وارد می‌شوید، با دوستان شرکت کننده در جلسات می‌تواند رابطه دوستی قابل اعتماد برقرار کنید، بنابراین این افراد می‌توانند در دیگر زمینه‌های از شما پشتیبانی و حمایت کنند.

اغلب روش کار چنین گروه‌های، پیشتبانی از یکدیگر و قرار دادن یکدیگر برای کسب موقعیت‌های بهتر است. در این صورت با عضویت در چنین باشگاه‌های شما از حمایت دوستانی برخوردار خواهید شد که به مراتب از خانواده، دوستان و همکارانتان بیشتر از شما حمایت می‌کنند.

دلیل هشتم » شما از مشاورهای مناسب برخوردار خواهید شد.

اصلاً یکی از اهداف تشکیل چنین گروه‌های برخوداری از مشاوره و راهنمایی افرادی است که می‌توانند نکات مهمی را به شما بیاموزند. چنین صحبت‌های می‌تواند در پیشرفت شما بسیار مؤثر باشد و نقش مهمی در موفقیت شما داشته باشد.

ارزش واقعی پیوستن به گروه‌های و باشگاه‌های بین المللی یا محلی،
علاقه خاص یا تمرکز بر روی کسب مهارت‌های جدید برای شکل گیری عادات جدید
برای ساختن زندگی بهتر و کسب عالی برای گذران زندگی است.

اپلیکین های مشابه

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]

آیا Meetup هزینه دارد؟

قیمت گذاری Meetup کاربران Meetup نیازی به پرداخت هزینه ای برای ثبت نام در وب سایت ندارند و خود سرویس برای استفاده از کاربران مجانی است. Meetup با دریافت هزینه ماهانه از سازمان‌دهندگان گروه برای اداره گروه‌هایشان، درآمد خود را به دست می‌آورد .

جمع بندی

در حالی که وب سایت ها و اپلیکیشن های شبکه اجتماعی فرصت های شگفت انگیزی برای شبکه ها و دوستی های جدید ارائه می دهند، شما باید هنگام استفاده از اینترنت و یا از بین بردن وب سایت، از عقل سلیم استفاده کنید. دستورالعمل های امنیتی شناخته شده وب را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید که ایمنی بالاترین اولویت شماست.

دیگر ویدئوهای مرتبط:

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *