هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

پریا فرزانه | Paria Farzaneh

پریا فرزانه متولد سال  ۱۹۹۴ میلادی در انگلستان است

پریا خود را دلبسته به فرهنگ و هنر ایرانی می‌داند. ازاین‌رو در تمام فشن شوهایش سعی می‌کند تا مردم دنیا را با فرهنگ و هنر ایرانی بیشتر آشنا کند. او سعی دارد تا فرهنگ غنی ایرانی را  به‌دور از مشکلات سیاسی به مردم دنیا نشان دهد. حتی پریا فرزانه لباس یکی از اجراهای گروه بی تی اس را طراحی کرده بوده است.

وی قصد دارد تا فرهنگ‌ها با هم آشتی کنند و مردم دنیا، ایران را تنها با اخبار منفی خاورمیانه بیاد نیاورند. خود او بیان می‌کند که دلبسته فرهنگ ایرانی است و می‌گوید: “من فکر می‌کنم که میراث برای هر آدمی مهم است و آن را همیشه همراه خود داریم. بنابراین فرهنگ مساله بسیار مهمی است و هیچ‌وقت دست از استفاده از این فرهنگ نمی‌کشم. البته که این کاملا شخصی است و می‌تواند مربوط به یک گروه نباشد اما به‌نظرم فرهنگ حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.”

با توجه به سیاست‌های جهانی، رسانه‌ها همواره در تلاش‌اند تا ایران و خاورمیانه را تضعیف کنند؛ اما این موضوع از نگاه فرزانه به این شکل است:” من در تلاش هستم که مردم جهان، زیبایی‌های فرهنگ ایرانی را ببینند و درک کنند”. پریا معتقد است هر کسی لباس‌های کالکشن او را به تن کند حتی اگر به ایران نرفته باشد قسمتی از فرهنگ ایرانی را درون خانه خود دارد و  همین امر، موجب دل‌گرمی او است.

paria-farzaneh-bts-مشخص بودن المان های ایرانی در طراحی لباس های پریا فرزانه
مشخص بودن المان های ایرانی در طراحی لباس های پریا فرزانه

مهم‌ترین منابع الهام بخش پریا فرزانه در طراحی

با وجود اینکه پریا فرزانه متولد انگلستان بوده است؛ اما وی هر ساله با پدر و مادرش به ایران سفر می‌کردند و به‌شدت تحت تأثیر فرهنگ ایران بوده است. پریا خود بیان می‌کند که تحت تاثیر هیچ طراح دیگری نبوده و نیست، اما از سبک طراحی افرادی مانند “Massimo osti”  و همچنین طرح‌های Takahashi و Rei Kawakubo برای او جذاب است. او در سبک کالکشن‌های خود از طرح‌های بته جقه و قلمکاری‌های سنتی اصفهانی بسیار استفاده می‌کند. او آنها را با طرح و سبک‌های هیپ‌هاپ تلفیق کرده است و این یکی از شاخصه‌های اصلی هنر اوست.

مسابقه‌ی “LVMH” یکی از مسابقات مهم و موثر در دنیای مد و فشن است. این مسابقه هرساله تعداد ۲۰ نفر از استعدادهای نوظهور دنیای مد و فشن را کشف می‌کند. همچنین به برندگان این امکان را می‌دهد تا با استفاده از حمایت‌های مالی و پشتیبانی، به رشد و پرورش استعدادهای‌شان بپردازند.

در سال ۲۰۱۹ پریا فرزانه توانست از بین ۱۷۰۰ نفر شرکت کننده این مسابقه، بین ۲۰ نفر اول لیست برندگان قرار گیرد.

مهمترین ویژگی سبک طراحی پریا فرزانه

این محتوا فقط برای کاربران وارد شده است.لطفا برای مشاهده این مطلب وارد شوید.

پریا فرزانه و طراحی لباس گروه بی تی اس

اگر طرفدار موسیقی کره‌ای باشید؛ نام گروه بی تی اس | BTS زیاد به گوشتان خورده است. این گروه که شهرت جهانی دارد در یکی از کنسرت‌ها و اجراهای زنده‌اش لباسی از برند پریا فرزانه پوشیده‌اند. گروه خوانندگی بی تی اس متشکل از ۷ پسر از کره جنوبی است. آنها در تور ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ از لباس‌های طراحی شده توسط پریا فرزانه استفاده کردند و آهنگ آیدل را اجرا کردند، که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

کنسرت Idol بی تی اس با لباس های نقوش ایرانی

همکاری پریا فرزانه با برند کانورس

کفش‌های کتانی کانورس یکی از کفش‌های زیبایی است که اکثر افراد به آن علاقه‌مند هستند. حال تلفیق این کفش‌ها با طرح‌های سنتی ایرانی، زیبایی آن را چندین برابر کرده است. پریا در این باره می‌گوید:” برند کانورس برای مجموعه پاییز و بهار ۲۰۱۸ مرا حمایت کرد و این اتفاق تابحال نیوفتاده است و به‌همین خاطر تصمیم گرفتم تا دیگران را در این اتفاق جذاب شریک کنم”.

ازاین‌رو، او پس از اجرای کالکشن از شرکت کنندگان می‌خواهد تا از پشت میزهایشان بلند شوند و در ورکشاپ کوتاهی که پریا برای‌شان در نظر گرفته بود همکاری کنند. در این ورکشاپ بخشی از کارهایی که بر روی کفش‌های برند کانورس که در همان کالکشن اجرا شده بود را پریا فرزانه آموزش داد و هدف وی نشان دادن و درگیر کردن افراد با صنایع دستی بود؛ که همین امر بسیار مورد توجه افراد قرار گرفت. گویی همه شرکت کنندگان به نوعی از همکاران پریا فرزانه در این کالکشن بودند.

مهمترین کالکشن های برگزار شده پریا فرزانه

کالکشن ۲۰۱۸ برند فرزانه که شامل ۱۲ لباس است که از شغل‌های ایرانی الهام گرفته شده‌اند.

کالکشن بهار و پاییز ۲۰۱۹ این برند شامل ۷ لباس است که فرهنگ ایرانیان را در نوروز به رخ جهانیان می‌کشد.

کالکشن ۲۰۲۰ از مهمترین اجراهای پریا فرزانه است.

گفتنی است که تصاویر این برند در مجله ووگ نیز چاپ شده است.

دوستش داشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *