حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

اسکیمر هوشمند استخر | Robotic Skimmer

ته نشینی مواد معلق در آب استخر و ایجاد گل و الی در کف آن امری غیر قابل اجتناب می باشد . این موضوع در استخر های روباز بسیار بیشتر و حادتر می باشد . گل و الی ته نشین شده در استخر موجب از بین رفتن کیفیت آب ، شفافیت آب و همچنین بروزبیماری خواهد شد .
این مواد و گل و الی در زمان عدم استفاده از استخر در کمتر از چند ساعت ته نشین و کیفیت و رنگ آب باز یابی می شود . اما با ورود افراد به داخل استخر و متالطم شدن آب دوباره این مواد به حالت معلق در آمده و لذت شنا را از افراد استفاده کننده خواهد گرفت . جاروی زدن استخر امری است که تمام نگه دارنده های استخر های خصوصی و عمومی روزانه یا هفتگی آن را انجام می دهند . اما جاروی کردن استخر امری زمان گیر و کسل کننده است . به خصوص در استخر های روباز و وسیع؛

یکی از راهکارها جهت جمع‌آوری و خارج کردن اجسام کوچک شناور روی آب، حشرات مُرده، ذرات چربی نظیر روغن و کرم ضد آفتاب، و در مجموع زباله یا هر جسم شناور دیگری از داخل آب است. به طور کلی، هر جسم و شیئی که به لحاظ جرم آن، قادر به رسیدن به کف استخر نباشید با استفاده از اسکمیر از آب گرفته می‌شود.

Ariel – Robotic Solar Pool Skimmer جدیدترین محصول یک شرکت آمریکاییه که بیشتر به تولید محصولات انرژی پاک مشغوله؛ آریل توسط باطری خورشیدی شارژ میشود و قوی ترین ربات پاک کننده استخر در سال 2022 است.

سال ها بازخورد مهندسی و مصرف کننده برای تولید این دستگاه تمیز کردن استخر پنج گانه و متمرکز بر آینده ترکیب شد که سطح کاملا جدیدی از هوش، زیبایی و عملکرد را به رده تمیز کردن سطح استخر رباتیک به ارمغان می آورد.

استخر در فضای باز دارید؟ آریل می تواند در برابر درجه حرارت بین 40 درجه فارنهایت و 130 درجه فارنهایت مقاومت کند و آن را به گزینه ای عالی برای فضای باز برای تمیز نگه داشتن استخر خود بدون توجه به فصل تبدیل کند.
در این مقاله قصد دارم شمارو با این محصول و به طور کلی تر انواع اسکیمرهای استخر آشنا کنم؛ با من همراه باشید؛

اسکیمر هوشمند استخر دیزاین کلاب
[um_loggedin]

انواع اسکیمر استخر

اسکیمرهای دیواری و شناور از انواع اسکیمرهای موجود هستند؛

  1.  اسکیمرهای دیواری
    در قسمت بالای دیواره استخرهای زیرزمینی نصب می‌شوند. نصف دهانه ورودی اسکیمرها باید توسط آب استخر پوشانده شود. این اسکیمرها در زمان ساخت استخرهای زیرزمینی، جایگاه اسکیمر بر روی دیواره‌ها در نظر گرفته می‌شود.
  2.  اسکیمرهای شناور مکانیکی
    در استخرهای روی زمین کاربرد دارند. اسکیمر شناور توسط شلنگ به قسمت تخلیه آب استخر نصب شده و از پمپ تصفیه برای مکش استفاده می‌کند. این نوع اسکیمر در سطح آب به صورت شناور باقی می‌ماند.
  3. اسکمیرهای شناور هوشمند
    از باتری و انرژی خورشیدی به جای پمپ استفاده می‌کنند. بعلاوه، اسکیمرها در اندازه‌های مختلف و جنس پلاستیک فشرده ساخته می‌شوند که در برابر نور آفتاب و مواد شیمیایی مانند کلر مقاوم هستند.

 هر استخر با توجه به وسعت می‌تواند یک یا چند اسکیمر داشته باشد. در استخرهایی کوچکی که بر روی زمین راه‌اندازی می‌شوند از اسکیمرهایی استفاده می‌شود که دارای یک گیره هستند و این گیره روی لبه استخر جای داده می‌شود. این گیره قابلیت تنظیم با سطح آب استخر را دارد.

امروزه اکثر اسکیمرها از جنس پلیمر و به صورت یکپارچه ساخته می شوند. البته در استخرهای قدیمی از اسکیمرهای بتنی متصل به سازه استخر استفاده می‌شد. استفاده از اسکیمر در استخر موجب کاهش بار فیلترها و بهبود عملکرد کلی سیستم می‌شود. نقطه مشترک در تمامی موارد آن است که دسترسی به داخل اسکیمر از طریق درپوشی که در قسمت فوقانی آن تعبیه شده صورت می‌گیرد.

اسکیمرها در گذشته چگونه بودند

در گذشته (و حتی اکثر مواردی که امروزه مشاهده میشوند)مکان قرارگیری اسکیر، بخش فوقانی دیوار استخر و جکوزی بوده است؛

در اکثر استخرها، اسکیمر معمولا در داخل چاله‌ای که به کاسه استخر راه دارد و در معرض دید نیست قرار می گیرد. البته در استخرهای بالاتر از سطح زمین، استخرهای قابل حمل، و جکوزی‌ها، اسکیمر معمولا به صورت یک واحد مجزا و قابل حمل ساخته شده و در لبه استخر قرار می‌گیرد. در بعضی از جکوزی‌های قابل حمل نیز اسکیمر مجهز به یک فیلتر فشنگی است.

آب هدایت شده به داخل اسکیمر، از طریق لوله‌کشی وارد سیستم تصفیه و سیرکولاسیون استخر می‌گردد. سپس با انجام فرآیند گندزدایی و تصفیه، به استخر باز می‌گردد. در برخی موارد، آب هدایت شده به اسکمیر، جهت دور ریز به فاضلات منتقل می‌گردد.

امروزه در بسیاری از استخرها از اسکیمرها استفاده می‌شود. البته به طور ایده‌آل، اسکیمرها برای استخرهای خصوصی و کوچک که بار آنها کم است توصیه می‌شود.

اسکیمر استخر 1 دیزاین کلاب

ویدئوی نحوه عملکرد اسکیمرهای سنتی

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]

ویدئوی زیر شمارو با نحوه عملکرد اسکیمر آریل بیشتر آشنا می‌کند؛

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *