حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

ساختمان یار | تامین مصالح و نیروی کار پروژه های ساخت و ساز

مصالح مورد استفاده در پروژه های ساختمانی و عمرانی در واقع اجزاء تشکیل دهنده و مواد اولیه یک محصول تمام شده به نام (ساختمان) می باشد. به عبارتی استفاده و بکارگیری ازمواداولیه مرغوب و استاندارد و البته مقرون به صرفه باعث می شود تا محصول نهائی ازکیفیت بالائی برخوردار باشد. در گذشته مصالح و متریال مورد استفاده در پروژه های ساختمانی به دلیل سادگی سازه ها و نبود طراحی های شاخص و نیزعدم استفاده از استانداردهای ویژه، بسیار ساده و بصورت یکنواخت بوده اند. ازاین رو تهیه و گردآوری مصالح مورد نیاز به روش کاملا سنتی انجام می گرفته است.

امروزه با پیشرفت فوق العاده در صنعت ساختمان، هر پروژه عمرانی بواسطه طراحی های منحصر بفرد و لازمه استفاده از مصالح به صورت ویژه از یک فرمول خاص پیروی می کنند. به موازات همین پیشرفت، سخت گیری های مهندسی در کنار استاندارد های مدون باعث شده تا از ورود هرنوع مصالح و یا متریال بی کیفیت که فقط از قیمت ارزانی برخورد است جلوگیری به عمل آید.

مجموعه این عوامل باعث ایجاد یک دغدغه برای کارفرمایان و مجریان محترم پروژه های ساختمانی و عمرانی شده است و همواره مرتفع ساختن این مشکلات برای آنان یک چالش اساسی محسوب می گردد.

 

استارت آپ ساختمان یار در جهت تأمین مصالح و اقلام مورد نیاز پروژه های عمرانی و ساختمانی و تأمین نیاز در بخش نیروی انسانی و تجهیزات در خدمت کارفرمایان و مجریان محترم می باشد. تشکیل یک کار گروه فنی و با تجربه جهت گردآوری یک متریال لیست جامع و کامل همواره در کنار مشتریان گرانقدرباعث ایجاد یک فضای حرفه ای و تعامل مستقیم می گردد.

ارتباط مستقیم با تولید کنندگان و عاملین فروش مصالح ساختمانی باعث می گردد تا با حذف واسطه قیمت نهائی و تمام شده بسیار رقابتی و مقرون به صرفه باشد.

لینک رسمی وب سایت: ساختمان یار | ساختمان سازی (sakhtemunyar.com)

ساختمان یار 1

ساختمانیار استارتاپی است که فعالیت خود را در قالب اپلیکیشنی با هدف گردهم آوردن فعالان صنعت ساختمان شروع کرده تا به این ترتیب نیازهایشان را برطرف کرده و کارهای پروژه ساختمانی خود را سریع‌تر، مطمئن‌تر و با حداقل هزینه انجام دهند. علی سلطانیه، بنیان‌گذار این استارتاپ در رابطه با ساختمانیار می‌گوید «من تجربه ۱۷ ساله کار در زمینه مصالح ساختمانی دارم که به صورت سنتی انجام می‌شد. در یک زمان خاص احساس کردم که تمامی کسب‌وکارها باید به سمت آنلاین شدن حرکت کند و اقدام به راه‌اندازی ساختمانیار کردم. در نهایت اپلیکیشن ساختمانیار ۱۰ فروردین ۹۷ روی کافه‌بازار قرار گرفت.»

درس مرتبط در مدرسه دیزاین: استارت آپ چیست | طراحی اپلیکیشن

بانک اطلاعاتی کاملی از فعالین صنعت ساختمان

[um_loggedin]

سلطانیه با اشاره به این که این استارتاپ یک تیم ۴ نفره است، کار ساختمانیار را به این صورت توضیح می‌دهد:

«با ساختمانیار، خریداران و فروشندگان مصالح ساختمانی می‌توانند قیمت،های آنلاین مصالح ساختمانی را داشته و با رقابتی‌ترین قیمت، مصالح موردنیازشان را تهیه کنند. کاربران ساختمانیار متشکل از مدیران، سازندگان پروژه‌های ساختمانی و تولیدکنندگان، فروشندگان، واردکنندگان ابزارآلات و محصولات ساختمانی، پیمانکاران و نیروهای کار و متخصصین صنعت ساختمان است که از کل ایران گردهم آمده‌اند. کاربران ساختمانیار برای هر پروژه‌ای که نیاز به کالا و یا نیروی کار دارند، حتی به میزان کم، درخواست خود را با جزئیات کامل در اپلیکیشن وارد کرده و منتظر پیشنهاد قیمت از سمت فروشندگان و خدمات‌دهندگان می‌مانند و در نهایت پس از بررسی و چت آنلاین با پیشنهاددهندگان و بررسی امتیازات و نظرات مشتریان قبلی، تصمیم گرفته و تامین‌کننده خود را انتخاب می‌کند.»

بنیان‌گذار استارتاپ ساختمانیار می‌گوید در حقیقت این استارتاپ، یک بانک اطلاعاتی کامل از فعالین صنعت ساختمان گردهم آورده‌است و ادامه می‌دهد:

«ساختمانیار در اصل دو محصول است یک اپلیکیشن برای مناقصه و دیگر سایت فروشگاهی برای مزایده.»

ساختمان یار 1

او نحوه کار اپلیکیشن را به این صورت توضیح می‌دهد:

«نحوه کار اپلیکیشن به این ترتیب است که سازندگان و مدیران پروژه‌های ساختمانی در صورتی که مصالح و یا نیروی کار نیاز داشته‌باشند، آن را به عنوان درخواست، با نام و مشخصات کامل در اپلیکیشن ثبت می‌کنند؛ این درخواست برای فروشندگانی که آن گروه محصول را می‌فروشند با خدمت مورد نظر را ارائه می‌دهند، قابل مشاهده است و هرکدام از فروشندگان کمترین قیمت ممکن را با توجه مشخصات محصول و حتی اینکه تولید چه کارخانه‌ای است را به همراه شرایط دریافت خود به خریدار ارسال می‌کند.

از طرف دیگر، سوابق فروشنده و امتیازاتی که از فروش محصولات قبلی خود کسب کرده است هم برای مشتری قابل مشاهده است و او با درنظر گرفتن تمامی این اطلاعاتی که در اختیارش قرار می‌گیرد، فروشنده موردنظرش را انتخاب می‌کند و می‌توانند تمامی سوالات خود را به صورت آنلاین و چت از فروشنده بپرسد و جواب بگیرد.

در آخر در صورت به تفاهم رسیدن این دو، معامله موردنظر بین آنها انجام می‌شود.» سلطانیه اضافه می‌کند که در مورد نیاز به نیروی کار نیز دقیقا به همین ترتیب عمل می‌شود و پس از انجام معامله، هر کدام امتیاز و نظر خود را در پروفایل خریدار و فروشنده ثبت می‌کنند.

البته اگر کسی عجله داشته باشد یا نخواهد سفارش خود را ثبت کند، می‌تواند از بخش لیست قیمت محصولات یا نیروهای کار، کالا یا خدمت مورد نظر خود را جستجو کند و با بررسی گزینه‌های موجود، تامین‌کننده‌ موردنظر خود خرید کند. 

مزایای اپلیکیشن ساختمان یار

شما به این سطح از محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید. بخشی از محتوا مختص مشترکین دیزاین کلاب می‌باشد.

ورود یا عضویت

restricet content notice 3 دیزاین کلاب

خرید یا تمدید اشتراک | ورود یا عضویت

.: برای دانلود کاتالوگ آشنایی بامحتوای دیزاین کلاب اینجا کلیک کنید :.

[/um_loggedin]

ساختمان یار برای گروه های مختلف از کاربران مفید 

  • نیرو های کار

مهندسان ساختمان وپیمانکاران و استادکاران و کارگران وکاردان های فنی ومتخصصین و هر کسی که حرفه او در رابطه با ساختمان سازی و پروژه های عمرانی میباشد

  • خریداران

مدیران پروژه وسازندگان مسکن وانبوه سازان و پیمانکاران وصادرکنندگان ومهندسین ساختمان و هر کسی که به مصالح و تجهیزات ساختمانی و نیروی کار ساختمانی نیاز دارد.

  • تامین کنندگان

که شامل مصالح فروشان ونمایندگی های پخش وکارخانجات تولیدی و وارد کنندگان و فروشندگان و هرکسی که مصالح و تجهیزات ساختمانی بفروش میرساند.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *