حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

سرویس تلفن‌های واکنش‌گرا | VOIP

تلفن های واکنش گرا، به یک خط تلفن عموما باپیش شماره ثابت که بر بستر اینترنت خدمات میدهد میگویند و این یعنی این سرویس دیگر احتیاجی به سیم کشی و کابل کشی مخابراتی ندارد؛

ثابت اینترنت دیزاین کلاب

تلفن اینترنتی با علامت اختصاری VoIP یک فناوری است که از طریق آن پیام های صوتی می‌توانند در شبکه های پروتکل اینترنتی (IP) مانند اینترنت ارتباط برقرار کنند. این فناوری مانند یک سرویس تلفنی با استفاده از اینترنت به جای سرویس تلفنی سنتی عمل می کند. تلفن اینترنتی (VOIP) ، نرخ های پائین تری درمقایسه‌با بسیاری از شرکت های تلفنی ارائه می کنند. یک اتصال باند گستر باکیفیت خوب می تواند یک پیش نیاز برای اجرای بی دردسر سرویس باشد. اکنون، اجازه دهید تا نگاهی به برخی از مزایا و معایب تلفن اینترنتی (VOIP) داشته باشیم.

[um_loggedin] با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت امروزه در تمامی کشور های دنیا تلفن های معمولی به تلفن های اینترنتی و سیستم های سانترال به مرکز تلفن VoIP یا همان مرکز تماس ابری تغییر کرده اند؛ در میان تمام سرویس های مرکز تلفن ویپ یا مرکز تماس ابری بروزترین و ساده ترین سیستم که هم به لحاظ پشتیبانی مناسب باشد و هم به لحاظ کارکرد بتواند مطمئن عمل کند مرکز تلفن ویپ ابری (Hosted PBX) است. در واقع مرکز تلفن ویپ ابری همان مرکز تلفن معمولی می باشد ولی شما دیگر نیاز به نصب و خرید سرور و سخت افزار و نگهداری در محل ندارید. به این معنی که سرور بر روی یکی از بهترین دیتاسنتر های ایران میزبانی می شود و شما هزینه سرور و برق آن را نخواهید داشت. و برای مدیریت تماس ها نیاز به یک اینترنت معمولی دارید

از مهمترین مزیت های مرکز تلفن ابری  عدم محدودیت به یک اینترنت خاص می باشد، شما به راحتی با همه اینترنت ها امکان مکالمه دارید حتی دیتای سیم کارت!

مرکز تلفن ابری یا مرکز تماس ابری (Hosted PBX) به جای اینکه در محل شرکت شما نصب و راه اندازی شود به عنوان یک سرویس پایدار اینترنتی در اختیار شما قرار میگیرد. این فناوری در اروپا و آمریکا با نام Hosted PBX یا Cloud PBX نامیده میشود.

نحوه ی استفاده از خط تلفن اینترنتی voip

در گذشته از دستگاه سانترال برای مدیریت تماس ها استفاده می شد و خطوط شهری وارد دستگاه سانترال میشدند سپس به تلفن های رومیزی متصل میشند و از امکانات این دستگاه استفاده میکردند اما امروزه به کمک مرکز تماس ویپ نیاز به دستگاه ویپ از بین رفته درواقع مرکز تماس روی یک دستگاه کامپیوتر نصب می شود که خدمات سانترال به صورت نرم افزاری ارائه می دهد .

خط تلفن های شهری مخابرات یا خطوط voip که به صورت اینترنتی ارائه می شوند روی سرویس مرکز تماس راه اندازی می شوند و امکان استفاده از این خطوط بر روی مرکز تماس می باشد.

مرکز تماس ویپ امکانات فراوانی را به صورت نرم افزاری ارائه می دهند که علاوه بر امکانات سانترال ، ویژگی های بسیاری اعم از عدم محدودیت جغرافیایی ، ضبط مکالمات و .. را ارائه می دهد.

امکان استفاده از خطوط اینترنتی به دو صورت امکان پذیر هست مجموعه هایی بیش از امکان استقرار سرور در دفتر خود را دارند نیاز به یک عدد سرور ، مودم و تلفن رومیزی دارند و مجموعه هایی که امکان نگهداری سرور را ندارند میتوانند از سرورهای ابری و قابلیت مرکز تلفن ابری استفاده کنند.

مرکز تلفن ابری

سرویس مرکز تلفن ابری برپایه تکنولوژی ویپ VoIP خدماتی مانند: منشی گویا یا IVR، تعریف داخلی، ضبط و گزارشگیری مکالمات، صندوق صوتی، کنفرانس تلفنی ، تنظیم ساعت کاری و … ارائه می نماید. این سرویس نیاز به سرور در محل ندارد. سرویس تلفن ابری مناسب استارت آپ ها می باشد

خط تلفن اینترنتی

خط تلفن ثابت اینترنتی توسط شرکت های FCP اعم از آسیاتک ، پیشگامان ، مخابرات ، صبانت ، رسپینا ، شاتل ارائه می شود. این خطوط روی بستر اینترنت قابل استفاده می باشند. پیش شماره این خطوط 9 می باشد و 8 رقمی باشند. امکان ارائه شماره تلفن اینترنتی تهران و سایر استان ها می باشد.

امکانات و مزیت‌های تلفن‌های اینترنتی VOIP

شما به این سطح از محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید. بخشی از محتوا مختص مشترکین دیزاین کلاب می‌باشد.

ورود یا عضویت

restricet content notice 3 دیزاین کلاب

خرید یا تمدید اشتراک | ورود یا عضویت

.: برای دانلود کاتالوگ آشنایی بامحتوای دیزاین کلاب اینجا کلیک کنید :.

[/um_loggedin]

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *