حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

توماس هیترویک | Thomas Heatherwick

جامعه دیزاینر
توماس هیترویک، Thomas Heatherwick
توماس هیترویک| Thomas Heatherwick

مـلـیّـت: انگلستان

حرفه: معماری | طراح صنعتی

توماس هیترویک طراح برجسته انگلیسی در سال ۱۹۷۰ در لندن به دنیا آمد. وی طراحی سه بعدی را در منچستر پلی تکنیک، دانشکده هنر رویال آموخت و جوایز متعددی برنده شده که یکی از آنها مدال طراحی لندن بوده است. اهدای مدال طراحی لندن مهم ترین اتفاق فستیوال طراحی لندن است، این مدال به طراحی اهدا می‌شود که از یک سو اثری چشم‌گیر بر ارتقای سطح طراحی گذاشته باشد و از سوی دیگر لندن را به سبب اثارش در مقیاس جهانی مطرح ساخته باشد. این مدال توسط رییس فستیوال سر جان سرل حین ضیافت شامی که به مناسبت همین روی داد و در هتل اندوز ترتیب داده شده بود، به توماس هیترویک اهدا شد.
زمانی که توماس در دانشکده بود با طراح مشهوری به نام Terence Conran آشنا شد و از آن پس Conran با دیدن طرحی از هیترویک مربی او شد و از آن پس او را به عنوان “لئوناردو داوینچی زمان ما” نامید.
تا سال ۱۹۹۰ توماس به عنوان خلاق ترین طراح انگلیسی شناخته شد و نوآوری های وی موجب شد تا لقب موتور ایده ها به وی داده شود. هم‌اکنون هیترویک با تیمی از ۸۰ معمار، طراح و سازنده در استودیویی در کینگز کراس لندن مشغول به کارند.

A Floating Haven for New York City Scale
A Floating Haven for New York City Scale

مدیر اجرایی فستیوال در وصف هیترویک این گونه به زبان می‌آورد:

توماس هیترویک طراحی است که از تعاریف رایج در این حوزه سرپیچی و تخطی می کند، چه هنگامی که بستر عمل معماری باشد، چه پیکره تراشی، چه طراحی صنعتی و چه برنامه‌ریزی شهری.

طراحی های این فرد آن چنان خلاقانه است که در سال های ۲۰۱۰ به آن لقب موتور ایده دادند و هنوزم از او با این عنوان یاد می کنند. توماس هیترویک نمایشگاه های مختلفی را به نمایش گذاشت، مثلاً مشعل المپیک، اتوبوس جدید برای لندن و غیره که همگی از آثار مشهور او می باشند. یکی از مهم ترین اتفاقاتی که برای این طراح افتاد، فستیوال لندن بود که توانست جوایز نفیسی را دریافت کند و روشن است که به دلیل ارائه یک طراحی عالی آن مدال را دریافت کرد، این طراحی از یک طرف بسیار چشمگیر و زیبا بود و از طرف دیگر باعث شده بود که لندن به دلیل آثار او در مقیاس جهانی مطرح شود‌‌.

[um_loggedin]

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]
طراحی اتوبوس شهری | کاری از توماس هیترویک
طراحی اتوبوس شهری | کاری از توماس هیترویک

جمع‌بندی

توماس هیترویک یک دیزاینر انگلیسی که در طی این سال ها آثار بسیاری را بر جای گذاشته است. در تمام کار های توماس می توانید هنر و خلاقیت را احساس کنید، او از ۲۰ سالگی شروع به طراحی و معماری کرد و اکنون با یک تیم 200 نفری در کینگز کراس لندن کار میکند. اگر به معماری، حل مسئله و خلاقیت در طراحی علاقه دارید پروژه های توماس هیترویک رو دنبال کنید.

وب سایت رسمی: Heatherwick Studio | Design & Architecture

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *