حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید

کارنامه | دستیارِ حرفه‌ای خرید و فروش خودرو

از قدیم گفته‌اند که کار را باید به کاردان سپرد. این کاملا درست است، اما باید دید که منظور از کاردان کیست و کجا می‌توان او را یافت؟ مثلا در زمینه خرید خودرو، همه معمولا به سراغ افرادی می‌روند که بتوانند به‌خوبی از عهده بررسی و کارشناسی وسیله برآیند و با تأیید یا رد وسیله موردنظر، در خرید خودرویی مناسب کمک کنند. اما مسئله این است که چنین فرد کارشناس و باتجربه‌ای را کجا می‌توان یافت؟ بهتر است در بازارهای سنتی خودرو به دنبال کارشناسی خودروی موردنظرمان باشیم یا به شیوه‌ای مدرن و تنها با یک ثبت سفارش آنلاین اقدام کنیم؟ کدام‌یک راه و شیوه کامل‌تری است و خیال‌مان را در فرایند خرید راحت‌تر می‌کند؟

استارت آپ کارنامه

قبل از اینکه جواب این سوال‌ها را بدهیم، اجازه بدهید اول ببینیم منظور از روش سنتی و مدرن کارشناسی خودرو چیست؟

۱. کارشناسی خودرو به شیوه سنتی

منظور از کارشناسی خودرو به شکل سنتی یعنی استفاده از همان روش‌های قدیمی و مراجعه به بازارهای غیررسمی برای خرید خودرو. در این روش، شما به عنوان خریدار وارد بازارهای غیررسمی فروش خودرو می‌شوید و از کسانی که در آنجا حضور دارند و ادعای کارشناسی می‌کنند، برای بررسی خودروی موردنظرتان کمک می‌گیرید. این بازارها غیررسمی هستند و معمولا دلالان زیادی هم در آنها وجود دارد. کارشناسان سنتی در این بازارها حضور داشته و با گرفتن مبلغی به‌عنوان حق کارشناسی، خودروی موردنظرتان را می‌سنجند و می‌گویند که آن را بخرید یا خیر.

احتمال اینکه کارشناسان گذری در بازارهای غیررسمی و سنتی به شما کمک کنند که وسیله‌ای خوب و مناسب بخرید، وجود دارد اما هیچ قطعیتی در کار نیست. چرا که ممکن است در فرآیند بررسی خودرو ابعادی از چشم آنها جا بماند و یا به‌اندازه کافی برای این کار خبره نباشند. در یک‌کلام، شما نمی‌توانید به چنین کارشناسان و بازارهایی کاملا اعتماد کنید.

۲. کارشناسی خودرو به شیوه مدرن

منظور از کارشناسی خودرو به شیوه مدرن این است که شما با ثبت درخواست در مجموعه‌های معتبری مانند کارنامه که به شکل رسمی و قانونی در فضای آنلاین حضور دارند، از کمک کارشناسانی برای بررسی و خرید خودروی موردنظرتان بهره می‌گیرید.

کارنامه چه ارزش هایی به عنوان یک استارت‌آپ ارائه می‌دهد

شما به این سطح از محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید. بخشی از محتوا مختص مشترکین دیزاین کلاب می‌باشد.

ورود یا عضویت

restricet content notice 3 دیزاین کلاب

خرید یا تمدید اشتراک | ورود یا عضویت

.: برای دانلود کاتالوگ آشنایی بامحتوای دیزاین کلاب اینجا کلیک کنید :.

[/um_loggedin]

چرا کارشناسی خودرو مهم است؟

خیلی صادقانه بگوییم که از مرحله انتخاب تا بررسی و در نهایت معامله و سند زدن خودرو، می‌تواند برای شما مملو از ریسک باشد و هر لحظه ممکن است سرتان کلاه برود. چون احتمالا اطلاعات دقیقی درباره‌ بخش‌های فنی، قطعات تعویضی، تعمیرات بدنه، رنگ‌شدگی بدنه، نقص مدارک، نقص تجهیزات و آپشن‌ها و… ندارید. یعنی ممکن است رنگ‌شدگی ماشین موردنظرتان به قدری حرفه‌ای انجام شده‌ باشد که تا مدت‌ها بعد از آن هم متوجه‌اش نشوید.

اصلا ممکن است ماشینی که خریداری کرده‌اید چپی بوده و شما به ذهن‌تان هم خطور نکرده باشد. و یا حتی ایرادی در سند و انجام مراحل قانونی آن پیدا شود که شما از آن غافل بوده باشید.

احتمالا می‌دانید که تصادف‌های بزرگ به طرز چشمگیری باعث افت قیمت خودرو می‌شوند. یک لکه رنگ بدنه، می‌تواند باعث کاهش قیمت چند میلیون تومانی باشد. صافکاران و رنگ‌کاران نسبت به چند سال قبل بسیار ماهرتر شده‌اند و تشخیص رنگ شدگی خودرو با چشم و بدون ابزارهای حرفه‌ای و تجربه، سخت است. از طرفی این روزها در رنگ خودروهای گران‌قیمت حتی رنگدانه‌ها را نیز با رنگ اصلی خودرو مطابقت می‌دهند تا تشخیص رنگ‌شدگی کاری دشوارتر از قبل شود.

در نتیجه اگر خودرو تصادف جدی داشته باشد و شما متوجه آن نشوید، ممکن است در آینده تهدیدی برای سلامت خانواده و پول شما باشد. فراموش نکنید خودرویی که یک بار تصادفِ جدی داشته یا چپ کرده، دیگر ایمنی سابق را ندارد. این‌ مورد فقط یکی از فریبکاری‌های بازار خودروهای دست دوم است. هرچه خودرو به‌روزتر و پیشرفته‌تر باشد نیز، موضوع کارشناسی پیچیده‌تر می‌شود.

البته نیازی نیست که بترسید، بلکه کافی است برای انجام معامله خودرو قبل از این کار حسابی آن را کارشناسی کرده باشید. این کار صرفا به دست یک طرف سوم ماهر که حسابی در این زمینه توانمند و حرفه‌ایست، قابل انجام است.

اگر قصد خرید خودرو از بستگان و دوستان خود را دارید باز هم با یک کارشناس مشورت کنید؛ چرا که ممکن است آنها هم از وجود مشکلات و معایب خودروی‌شان بی‌خبر باشند.

اگر فروشنده هستید، نیز باید بدانید که مشورت با یک کارشناسِ بی‌طرف می‌تواند ضمانتی برای ادعاهای شما باشد و به سرعت فروش کمک کند. همچنین کارشناسی خودرو باعث ایجاد اعتماد در معامله خواهد شد. یک خرید و فروش شفاف، نتیجه‌ی یک کارشناسی دقیق و معتبر است.

این دقیقا همان خدمتی است که سرویس کارنامه ارائه می‌دهد؛ کارشناسی حرفه‌ای خودرو برای انجام یک معامله مطمئن و بی‌دردسر و البته ثبت یک خاطره خوب!
اینکه دقیقا کارنامه چه می‌کند تا تجربه یک معامله مطمئن و لذت‌بخش برای شما فراهم کند، موضوعیست که در همین نوشته می‌خوانید.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *