حرفه طراحی خود را با محتوای به‌روز و متفاوت ما که باهدفِ پرورش مهارت‌ها و رها کردن خلاقیت ایجاد شده است، به سطح بعدی ببرید

مشترک شوید
فیدها

پلتفرم خبری سابستک | Substack

Substack یک پلت فرم خبرنامه ایمیل است. رابط کاربری ساده و توانایی آن برای انتشار (و کسب درآمد) از پست ها در وب، آن را تبدیل به یک تغییر بازی برای نویسندگان با هر سطح مهارت کرده است.

سابستک توسط کریس بست (Chris Best)، همیش مک‌کنزی (Hamish McKenzie) و جیراج سثی (Jairaj Sethi) راه اندازی شد و به نویسندگان و سایر افراد خلاق اجازه می‌دهد که کار خودشان را برای مشترکان با نرخ‌های متفاوت، منتشر کنند…

 Substack یک تغییر دهنده اصلی بازی در دنیای انتشارات آنلاین است. در واقع، این بزرگترین اختلال در روزنامه نگاری، نوشتن شخصی و رهبری فکری از زمان رونق وبلاگ در دهه 2000 است. و ممکن است تنها بخش گم شده در برنامه بازاریابی رسانه های اجتماعی شما باشد.

 Substack راهی برای ایجاد یک لیست بازاریابی ایمیلی ، نوشتن خبرنامه ، دریافت هزینه مشترکان و مدیریت پرداخت ها ارائه می دهد.

این بستر ارائه دهنده ایمیل بصری که به نویسندگان کمک می کند ایمیل های جالب با پیوندها ، تصاویر ، محتوا و موارد دیگر ایجاد کنند. 

Substack-سابستک چیست؟

در اولین هفته ماه مارس [2020] پاتریس پک، یک خبرنگار فریلنسر که در نیویورک زندگی می‌کند شروع به ضدعفونی کردن تمام وسایلش کرد. او وقتی به سینما-رستوران «نایتهاوک (nitehawk)» رفت با خود محلول ضدعفونی برد تا میز، لیوان و بقیه وسایل آنجا را تمیز کند. در ابتدا او تصور می‌کرد که تنها کسی است که در مورد کرونا وسواس دارد، اما با گسترش پاندمی، با اطلاع از حال نزدیکان خود متوجه شد کرونا بیشترین ضربه را به سیاه‌پوستان زده و رسانه‌ها از این مسئله غافل‌اند؛ پک از اینترنت مطلع شد که مرگ‌ومیر آفریقایی-آمریکایی‌ها بر اثر کرونا، دوبرابر سفیدپوستان است. او و دوستش، کار خبررسانی را در خانه و با لپ‌تاپ‌هایشان شروع کردند. پک می‌گوید:

«من می‌خواستم مطالبی را بنویسم که برای عموم خوانندگان و مخصوصاً سیاه‌پوستان، ارزشمند، آموزنده و توانمندساز باشد.»

بنابراین او شبیه بسیاری از خبرنگاران مستقل، برای انتشار مطالب خود از سابستک (Substack) استفاده کرد.

[um_loggedin]

سابستک یک پلتفرم خبری است که در سال 2017 توسط سه فرد آشنا با فناوری و رسانه؛ کریس بست (Chris Best)، همیش مک‌کنزی (Hamish McKenzie) و جیراج سثی (Jairaj Sethi) راه اندازی شد و به نویسندگان و سایر افراد خلاق اجازه می‌دهد که کار خودشان را برای مشترکان با نرخ‌های متفاوت، منتشر کنند.

خبرنامه‌ها در قرون وسطا به وجود آمدند، اما از زمان بحران مالی 2008 تا سال 2019 (و کاهش 23 درصدی نیروهای تمام‌وقت شرکت‌های رسانه‌ای باثبات) پلتفرم خبرنامه سابستک یک راه جایگزین جذاب و درآمدزا برای خبرنگاران شده است. این پلتفرم با پوشش دادن موضوعاات مختلف داخلی و خارجی، 250 هزار مشترک پولی دارد. نویسندگان برتر این خبرنامه می‌توانند در سال بیش از صدهزار دلار درآمد داشته باشند که برای خبرنگاران فریلنسر غیرقابل‌تصور است. امیلی اتکین که گرداننده «هیتد (Heated)» با موضوع بحران تغییرات اقلیمی است اعلام می‌کند درآمد سالانه او از دویست هزار دلار فراتر می‌رود و او در میان نویسندگان سابستک، رتبه پانزدهم را دارد.

سابستک به نویسندگان توانمندی که در نشریه‌ها نهایتاً سیصد دلار برای هر مطلب می‌گیرند 3000 دلار حقوق ثابت و 25000 دلار وام می‌دهد؛ تا زمانی که این وام بازپرداخت شود، این پلتفرم 50 درصد حق اشتراک‌ها را برداشت می‌کند، اما اگر حق اشتراک‌ها به‌اندازه کافی نرسد، نویسنده دیگر بدهکار نخواهد بود.

«پک» نام پروژه خود در سابِستک را «اخبار ویروس کرونا برای سیاه‌پوستان» گذاشت و در هر هفته، چند مطلب منتشر کرد. او قصد داشت که اخبار خود را رایگان نگه دارد تا به آفریقایی-آمریکایی‌هایی که در این پاندمی آسیب دیده بودند، اطلاع‌رسانی کند. با گذشت یک ماه پک به نه‌صد و هفتادوهشت مشترک و اندکی بعد به دو هزار مشترک دست یافت. او حالا ظرفیت‌های این پلتفرم را شناخته بود و به فعالیت تمام‌وقت در آن فکر می‌کرد.

سابستک شبیه بسیاری از کسب‌وکارهای مخاطره‌آمیز رسانه‌ای دیگر کار خود را با یک مقاله آغاز کرد. در سال 2017، «بست» که یک برنامه‌نویس از ونکوور بود، مطلبی را در مورد شکست صنعت روزنامه‌نگاری در دوره رسانه‌های دیجیتال نوشت. بست یک پیش‌نویس از مطلب خود را به مک‌کنزی فرستاد که او را از زمان فعالیت در پیام‌رسان «کیک (Kik)» می‌شناخت.

مک‌کنزی از قلم بست و محتوای بدیهی مطلب او انتقاد کرد، اما تداوم گفتگوهای آنها منجر به یک راهکار جدید برای صنعت روزنامه‌نگاری شد: اشتراک خوانندگان در قالب خبرنامه‌ای پولی که نسبت به مجلات آنلاین، احساس آشناتر، صمیمی‌تر و قابل‌اعتمادتری ایجاد کرده و البته، درآمدزاتر باشد.

آنها تصمیم گرفتند پلتفرمی را راه‌اندازی کنند که در آن، زمانی به درآمد برسند که نویسندگان رسیده باشند. بنیان‌گذاران سابستک در آغاز فعالیت آن با لحنی پرطمطراق ادعا کردند: «هنگامی که این [پلتفرم] به بلوغ برسد، صنعت اشتراک‌محور خبری می‌تواند از بزرگ‌ترین حد کسب‌وکار روزنامه‌نگاری در طی تاریخ، گسترده‌تر شود، همان‌طور که صنعت سرویس‌های حمل‌ونقل اینترنتی در سن‌فرانسیسکو بزرگ‌تر از صنعت تاکسی پیش از «لیفت» و «اوبر» شد. مردمی‌کردن این آینده اشتراک‌محور به نویسندگان بیشتری امکان می‌دهد با نوشتن از مسائل مهم، درآمد بیشتری داشته باشند. این [اتفاق] تعیین سرنوشت رسانه‌ها را به افراد دارای صلاحیت می‌سپارد.»

بست و مک‌کنزی به سراغ نویسنده‌هایی مانند بیل بیشاپ (Bill Bishop) رفتند که در مورد چین مطلب می‌نوشت و او قبول کرد 30 هزار مشترک خود از پلتفرم رایگان «سینوسیزم (Sinocism)» را به آنجا منتقل کند. بیشاپ در اکتبر 2017 توانست بیش از 100 هزار دلار درآمد داشته باشد و در مقابل، بخشی از درآمد خود را در سابستک سرمایه‌گذاری کرد. در زمستان 2018، بنیان‌گذاران سابستک توانستند با حمایت «وای کامبینیتر (Y Combinator)» سرمایه‌گذاری بذری موفقی داشته باشند و در تابستان 2019 با سرمایه‌گذاری سری A، 15.3 میلیون دلار سرمایه جذب کنند.

پاندمی تأثیری مثبت در رشد شرکت آنها داشت؛ فقط در سه ماه اول شیوع کرونا، صدها نفر از روزنامه‌نگاران شغلشان را از دست دادند که باعث دوبرابر شدن تعداد نویسندگان فعال سابستک و افزایش 60 درصدی درآمد آن شد.

نقطه قوت سابستک در نداشتن رئیس، مدل‌های رسانه‌ای وابسته به تبلیغات و سلطه شرکت‌های انحصارگری مانند گوگل و فیس‌بوک است. بنیان‌گذاران این شرکت، ادعا نمی‌کنند که سابستک رسانه‌ها را «نجات» خواهد داد اما باور دارند مدل آنها یک قدم اساسی برای حرکت به آینده‌ای با محوریت کارکنان و خواننده‌پسند برای روزنامه‌نگاری خواهد بود.

این ویژگی‌ها برای پاتریس پک که در سال 2019 شغل تمام‌وقت خود را در بازفید (BuzzFeed) رها کرده بود، جذاب بود. بااین‌حال فعالیت فریلنسر، وجوه منفی خود را داشت. به خاطر ارجاع به مطالب دیگر، پک مجبور بود وقت زیادی را به مطالعه اختصاص دهد که برابر با سه روز کاری بود. علاوه‌براین، ویرایش، گردآوری داده و نوشتن نیازمند انضباطی بود که حتی خواب شب را از او می‌گرفت.

با گذشت زمان، پک متوجه محدودیت‌های فعالیت مستقل خود شد؛ او دریافت اگرچه لازم نیست برای مطالبی که منتشر می‌کند، تأیید کسی را بگیرد، اما نداشتن همکارانی برای همفکری و بازخورد، کار را دشوار می‌کند. در اوت [2020] پک توانست یک دبیر استخدام کند که هزینه‌هایش را شخصاً تقبل می‌کند. پک امیدوار است خبرنامه را رایگان نگه دارد، اما گزینه‌ای هم برای پرداخت توسط مشترکان اضافه خواهد کرد. او امیدوار است با گسترش فعالیت «اخبار ویروس کرونا برای سیاه‌پوستان» آن را از سابستک فراتر برده و بتواند در بستر وسیع‌تری، کارکنان و منابع موردنیاز خود را فراهم کند.

مختص مشترکین دیزاین کلاب. شما به این سطح محتوا دسترسی ندارید و یا وارد اکانت خود نشدید.

ورود یا نام نویسی 🔗

برای دسترسی به صدها درس و محتوای تخصصی در دیزاین کلاب شما نیاز به ثبت نام و تهیه اشتراک دارید.

تمدید یا تهیه اشتراک 🔗 | ورود یا نام نویسی 🔗

.:برای دانلود کاتالوگ آشنایی با محتوای دیزاین کلاب کلیک کنید:.

 

 

[/um_loggedin]

3 نکته در مورد استفاده از Substack برای بازاریابی

پتانسیل جدی برای به دست آوردن پول زیاد و دستیابی به افراد زیادی در Substack وجود دارد ، اما باید بدانید چگونه این کار را انجام دهید. بنابراین ، در اینجا چند نکته برای بازاریابی در Substack آورده شده است.

1. با خبرنامه های رایگان شروع کنید

شما نمی توانید خود را از هیچ جا معرفی کنید و انتظار داشته باشید که بابت هزینه ماهانه مشترک شوند در صورتی که نمی دانند شما کی هستید. شما باید چیزی ارزشمند ارائه دهید.

در نهایت ، خوانندگان می توانند با محتوای شما فریب خورده و مطالب بیشتری از آن بخواهند. هنگامی که به آن نقطه رسیدید ، به فکر شارژ افراد باشید.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مردم مرتکب می شوند این است که از رایگان به سرعت پرداخت می شود. شما باید استراتژیک باشید ، مطمئن شوید که مخاطبان شما واقعاً درگیر هستند و مایل به پرداخت هزینه کار شما هستند.

حتی اگر تا لحظه کامل صبر کنید ، باز هم ممکن است دنبال کنندگان خود را از دست بدهید. افرادی که عادت داشتند چیزی را به صورت رایگان دریافت کنند ، ممکن است در صورت پرداخت هزینه از بین بروند. اما ، اگر محتوای عالی ارائه دهید ، از طرفداران متعهد برخوردار باشید و قیمت مناسبی بگیرید ، شانس خود را برای حفظ اکثر مشترکان افزایش می دهید.

2. یک پیشنهاد قوی داشته باشید

ارائه بیش از یک خبرنامه ؛ به مشترکان خود چیزی بدهید که نمی توانند رد کنند. به عنوان مثال ، شما می توانید یک گروه رسانه های اجتماعی منحصر به فرد برای مشترکین داشته باشید یا حتی بسته به زمینه خود مکالمه یا مربیگری یک به یک ارائه دهید. همچنین می توانید برای هر محصولی که به فروش می رسانید ، فقط برای مشترکان تخفیف قائل شوید.

برای مخاطبان خود بنویسید و یک CTA در نظر بگیرید تا افراد روی پیشنهاد شما کلیک کنند. این می تواند راهی عالی برای تبدیل این سرب های داغ باشد.

3. انتشارات متعدد را در نظر بگیرید

Substack به شما این امکان را می دهد که هر چقدر که می خواهید خبرنامه داشته باشید – به این معنی که می توانید نسخه رایگان و پولی داشته باشید. این استراتژی به شما امکان می دهد تا همچنان با کل مخاطبان خود تعامل داشته باشید.

برای اینکه خوانندگان به گزینه پولی شما منتقل شوند ، باید کمی بیشتر ارائه دهید. محتوا را منحصر به فرد ، ارزشمند و شخصی کنید.

اگر می خواهید خود را در چند طاقچه مختلف گسترش دهید ، می توانید چندین نشریه رایگان داشته باشید. به عنوان مثال ، بازاریابی دیجیتال با موضوعات مختلف بسیار متنوع است. بنابراین ، می توانید یک خبرنامه در مورد SEO و دیگری در مورد بازاریابی در رسانه های اجتماعی داشته باشید که هر دو خوانندگان را به وب سایت شما هدایت می کند.

مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *